Android Studio. Tworzenie aplikacji mobilnych

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Aplikacje do zadań specjalnych... pisz tylko w Android Studio! Czy umiesz sobie wyobrazić świat urządzeń cyfrowych, w którym nagle zabrakło Androida? Czy wiesz, jak wiele codziennych czynności okazałoby się wówczas nie do zrobienia? Przez kilka ostatnich lat Android niepostrzeżenie ulokował się we wszystkich smartfonach czy tabletach, a aplikacje pisane dla tego systemu służą nam wszędzie: w...

Aplikacje do zadań specjalnych... pisz tylko w Android Studio!

Czy umiesz sobie wyobrazić świat urządzeń cyfrowych, w którym nagle zabrakło Androida? Czy wiesz, jak wiele codziennych czynności okazałoby się wówczas nie do zrobienia? Przez kilka ostatnich lat Android niepostrzeżenie ulokował się we wszystkich smartfonach czy tabletach, a aplikacje pisane dla tego systemu służą nam wszędzie: w kinie, w sklepie, na biwaku, na nartach i u lekarza. I wciąż potrzebujemy nowych! Jeśli chcesz dołączyć do grona innowacyjnych kreatorów, tworzących aplikacje ułatwiające i uprzyjemniające codzienne życie setek milionów ludzi, czym prędzej zapoznaj się z możliwościami Android Studio! To pozwoli Ci szybko zacząć przygodę z Javą i efektywnie pisać dobre programy.

Dzięki informacjom zawartym w tej książce uda Ci się szybko opanować podstawy pracy w Android Studio. Dowiesz się, jak zainstalować środowisko programistyczne, utworzyć i dopracować interfejs użytkownika, stosować tematy i style, generować komunikaty, wprowadzać elementy wizualne i multimedialne. Poznasz sposoby dodawania funkcjonalności, zobaczysz, jak zapewnić zapisywanie i odtwarzanie danych. Na końcu książki umieszczono dodatek, w którym znajdziesz także skróty klawiaturowe i informacje o szablonach. Na co czekasz? Czas wreszcie przekuć Twoje pomysły w prawdziwe aplikacje.

Android czeka na Ciebie!

Poznajemy Android Studio
Podstawy tworzenia interfejsu użytkownika
Style i tematy
Aktywności i fragmenty
Powiadomienia
Praca z komponentami interfejsu użytkownika
Obrazy i animacje
Zapisywanie i odczytywanie danych
Usprawnienia w pisaniu kodu

Zainspiruj się Androidem!

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!