XML i SQL Server 2000

Wydawnictwo: Helion
8371976526
LubimyCzytać

"XML i SQL Server 2000" jest idealnym źródłem informacji dla tych programistów SQL, którzy chcą poznać możliwości, jakie daje XML w SQL Serverze 2000. Jeśli jesteś twórcą stron WWW i chcesz korzystać z XML-a podczas tworzenia swoich projektów, ale obawiasz się złożoności jego standardów i zastosowań - książka ta pozwoli Ci opanować je bardzo szybko. John Griffin zaczyna od przypomnienia...

John Griffin zaczyna od przypomnienia podstaw XML-a, następnie przechodzi do gruntownego omówienia definicji typu dokumentu (DTD) oraz ich użycia do zatwierdzania dokumentów. Przedstawia wiele sposobów generowania dokumentów XML i manipulowania nimi w SQL Serverze 2000. Oprócz tego prezentuje język XSLT, specyfikację XPath oraz schematy XDR Microsoftu.
Liczne przykłady oraz metodyczne podejście do tworzenia dokumentów XML i wstawiania danych z dokumentów XML do bazy powodują, że książka ta powinna stać się lekturą obowiązkową dla każdego programisty poszukującego specjalistycznego, pełnego i szczegółowego przeglądu możliwości XML-a w SQL Serverze 2000.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!