Wprowadzenie do baz danych

Wydawnictwo: Helion
8371978154
LubimyCzytać

Każdy z nas na co dzień korzysta z relacyjnych baz danych, czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Bazy danych zbierają to, co najcenniejsze w dzisiejszym świecie: informacje. Można je więc porównać do współczesnych skarbców. Zrozumienie zasad projektowania baz danych umożliwia pełne wykorzystanie nowoczesnych aplikacji, niezbędnych w funkcjonowaniu niemal każdego przedsiębiorstwa....

Zrozumienie zasad projektowania baz danych umożliwia pełne wykorzystanie nowoczesnych aplikacji, niezbędnych w funkcjonowaniu niemal każdego przedsiębiorstwa. Pozwala na dobrą organizację, sprawne zarządzania danymi gromadzonymi przez poszczególne osoby.

"Wprowadzenie do baz danych" to książka dla kogoś, kto słyszał o bazach danych, ale nigdy tak naprawdę nie dowiedział się, czym są, co zawierają, jak je projektować i tworzyć. Książka napisana została z punktu widzenia osoby, której zadaniem jest utworzenie pierwszego w życiu projektu bazy danych lub która po prostu chce zdobyć wiedzę na ich temat.

Dzięki tej książce:

Poznasz teorię baz danych, która pomoże zrozumieć ci, w jaki sposób funkcjonują bazy danych
Zrozumiesz różnicę pomiędzy analizą a projektowaniem bazy danych oraz dowiesz się, w jaki sposób te dwie koncepcje ze sobą współistnieją
Zrozumiesz potrzebę analizy podczas projektowania bazy danych
Nauczysz się, jak na podstawie projektu zbudować fizyczną bazę danych
Poznasz język programowania baz danych SQL
Zrozumiesz znaczenie zarządzania bazami danych
Nauczysz się budować aplikacje bazodanowe

Książka jest napisana prostym i przystępnym językiem, zrozumiałym zarówno dla początkujących programistów, jak i dla osób bez doświadczenia informatycznego. Przykłady prezentowane w książce oparte są na popularnym Accessie.
Jeśli jesteś osobą, która chce rozpocząć podróż po świecie baz danych, ale nie wiesz, od czego zacząć, ta książka jest właśnie dla Ciebie!

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!