Jerozolima. Miasto trzech religii

Wydawnictwo: Prima
Jerusalem. One City Three Faiths
religia
Pistacia

Żadne inne miasto na świecie nie budzi takich emocji jak Jerozolima. Nigdzie indziej teraźniejszość nie jest tak zakorzeniona w historii jak tu. Nagromadzenie świętych miejsc powodują, że od setek lat Jerozolima jest wielkim ośrodkiem kultu religijnego chrześcijan, wyznawców judaizmu oraz muzułmanów. Jest to pierwsze tak wyczerpujące przedstawienie dziejów tego wyjątkowego miasta oraz...

Jest to pierwsze tak wyczerpujące przedstawienie dziejów tego wyjątkowego miasta oraz implikacji płynących z faktu jego istnienia.

źródło opisu: Wydawnictwo Prima, 2000

Odzio | 2015-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2015

Dobre kompendium wiedzy na temat historii Jerozolimy. Podane w przystępny i wyważony sposób na tle zachodzących zmian w Europie i Bliskim Wschodzie. Po lekturze książki lepiej można zrozumieć z czego wynika dzisiejsza wyjątkowość tego miejsca, i jak zagmatwana jest jego historia. Tygiel kulturowy i religijny jaki trudno spotkać w innym miejscu na ziemi.

Gra_ce | 2014-01-12
Przeczytana: styczeń 2014

Solidne wprowadzenie w historię Jerozolimy i jej tło religijne. Bez zbędnego beletryzowania, i komentowania, choć nie pozbawione ocen postaci przewijających się przez dzieje miasta. Tam gdzie jest to niezbędne dla zrozumienia przebiegu zdarzeń pojawia się krótkie wprowadzenie w teologię i zasady kultu charakterystyczne dla danego okresu rozwoju religii. Siłą rzeczy i historii, akcent jest na judaiźmie.

RagDoll | 2016-01-28
Shahrivar | 2014-01-05