Projektowanie struktur Active Directory

Wydawnictwo: Helion
8371977948
LubimyCzytać

Active Directory jest złożoną bazą danych i nieodłącznym elementem architektury sieciowej Windows 2000. Pozwala organizacjom skutecznie udostępniać i zarządzać informacjami dotyczącymi zasobów sieciowych i użytkowników. Active Directory gra rolę węzła integrującego ze sobą systemy i pozwalającego na konsolidację zarządzania nimi. W niniejszej książce zawarliśmy doświadczenia nabyte przy implementacji AD:

Planowanie instalacji AD w terminie i w ramach zaplanowanego budżetu.
Interakcja AD z innymi usługami sieciowymi: DNS, DHCP, RIS, RRAS i WINS.
Korzystanie z obiektów zasad grup, praw użytkownika, FSMO i mechanizmów delegowania kontroli.
Unikanie pułapek w strategiach migracji korzystających z narzędzi migracji Active Directory.
Administracyjne i polityczne aspekty migracji do AD

W książce Projektowanie struktur Active Directory ponadto znajdziemy:

Przejrzysty opis AD.
Wyjaśnienie, dlaczego udane wdrożenie Active Directory wymaga starannego zaplanowania.
Kilka przykladów pomyślnych implementacji AD.
Sposoby tworzenia solidnych podstaw dla planowania i implementacji Active Directory.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!