Java. Algorytmy i struktury danych

informatyka, matematyka
Helion
2003-12-17
2003-12-17

Jest to kolejna książka z kanonu informatyki, którą przeczytałem. Zbieram całą kolekcję. Książkę tę przeczytałem po raz pierwszy około 8 lat temu i miałem podobne wrażenia z lektury: napisana dość przystępnym językiem, jak na stopień skomplikowania zagadnienia. Nie ma za dużo wzorów - co może być zarówno plusem, jak i minusem, w zależności od tego, czego szukamy. Z drugiej strony, znajdują się w niej również bardziej skomplikowane zagadnienia, takie jak Radix Sort czy Algorytm Shella, drzewa czerwono czarne wraz z rotacjami, które zazwyczaj nie wchodzą do tego typu "uproszczonych" książek o algorytmach.
Myślę, że to w miarę dobra książka na początek przygody z algorytmami, szczególnie końcowe rozdziały są dość przydatne.
Mankamentem książki jest jakość kodu napisanego w Javie. Autor ma dość osobliwe poczucie estetyki kodu, które kontrastuje z przyjętymi w środowisku Java standardami.

Jestem na ¼ objętości słynnej książki o algorytmach Cormena i jest to książka, którą podczytuję już od roku. Nie znam trudniejszej książki, i jeśli ktoś zna, niech mnie przekona

Dodaj cytat z książki Java. Algorytmy i struktury danych