Interfejsy sprzętowe komputerów PC

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Dowiedz się, w jaki sposób komputery PC komunikują się z innymi urządzeniami Rodzaje i zadania interfejsów Magistrale i karty rozszerzeń Dedykowane interfejsy urządzeń peryferyjnych Komputer PC może współpracować z różnymi urządzeniami -- od drukarek, modemów i innych komputerów, aż do urządzeń pomiarowych, siłowników i innych sterowanych z poziomu komputera. Połączenie komputera z...

Dowiedz się, w jaki sposób komputery PC komunikują się z innymi urządzeniami

Rodzaje i zadania interfejsów
Magistrale i karty rozszerzeń
Dedykowane interfejsy urządzeń peryferyjnych

Komputer PC może współpracować z różnymi urządzeniami -- od drukarek, modemów i innych komputerów, aż do urządzeń pomiarowych, siłowników i innych sterowanych z poziomu komputera. Połączenie komputera z urządzeniem zewnętrznym jest realizowane za pośrednictwem interfejsów -- złączy umożliwiających komunikację dwóch urządzeń.

Książka "Interfejsy sprzętowe komputerów PC" to kompletne omówienie wszystkich interfejsów stosowanych do łączenia komputerów PC z urządzeniami peryferyjnymi. Przedstawia zarówno rodzaje interfejsów, jak i zasady ich działania, typy przesyłanych przez nie sygnałów i reguły przydzielania im pamięci w komputerze. Omawia mechanizmy transmisji przez każdy z zaprezentowanych interfejsów oraz sygnały sterujące działaniem ich kontrolerów.

Zasada działania interfejsów
Interfejsy COM i LPT
Złącza bezprzewodowe -- IrDA i Bluetooth
Magistrale USB, FireWire i SCSI
Złącza kart rozszerzeń
Interfejsy klawiatury i myszy
Złącza pamięci masowych i sieciowe

Jeśli chcesz stworzyć aplikację, która będzie wykorzystywać jeden z interfejsów komputera PC, lektura tej książki będzie strzałem w dziesiątkę.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!