3D Studio. Biblioteka materiałów mapowanych

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Książka przeznaczona dla użytkowników 3D Studio wykorzystujących w swoich projektach drzewa, krzewy oraz postacie. Istnieją profwsjonalne pakiety pozawlające na wygenerowanie efektownych, trójwymiarowych roślin. Przestrzenne drzewo z listkami to jednak poważny problem dla naszego komputera. Ponadto sztucznie wygenerowane obiekty zawsze wyglądają nienaturalnie. Kawałek prawdziwego świata mogą nam zapewnić jedynie slajdy lub fotografie. Bez trudu można wstawić do sceny płaskie obiekty mapowane specjalnie przygotowanymi obrazami rastrowymi, rozwiązujące problem wykończenia sceny. Takie obiekty parawanowe nie obciążają komputera, a potrafią nawet rzucać całkiem realistyczny cień. Do książki dołączona jest dyskietka, zawierająca bibliotekę gotowych materiałów pozwalających w przysłowiowe 5 minut przydać projektowi realizmu.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!