Trzykrotka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Alicja dowiaduje się, że zdradził ją mąż, co przelewa czarę goryczy w jej życiu. Postanawia wrócić do dawnego mieszkania, które wynajmowała za starych czasów z przyjaciółkami. Z czasem dołącza do niej Łucja, która ukrywa się w obawie przed pewnym wpływowym człowiekiem. Wreszcie do starego lokum trafia Rozalia, najbardziej poukładana z całego trio. Przyjaciółki czują się jak przed laty, kiedy...

Przyjaciółki czują się jak przed laty, kiedy dzieliły ze sobą radości i smutki. Jednak dopada je też proza życia, dlatego wkrótce stawiają przyszłość na szali. Wpadają na pomysł, który wywróci wszystko do góry nogami. Wspólnie zakładają czasopismo i szukają tematu, który zapewni im sukces.

Chociaż mają chwile zwątpienia, w końcu trafiają na ślad pewnej tajemnicy. Chcą odkryć prawdziwą tożsamość autorki poczytnych romansów i całkiem przypadkiem popadają w kolejne tarapaty.

Czy trzy przyjaciółki odmienią swoje życie i zaczną wszystko od nowa?

źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl

biblioteczkaani | 2019-08-11

Trzykrotka Anny Szczęsnej to piękna książka o cudownej przyjaźni trzech kobiet.
Los sprawia że Alicja wraca do dawnego mieszkania które w czasach studenckich zamieszkiwała z przyjaciółkami.
By pomóc jej w trudnych chwilach Łucja i Rozalia także wprowadzają się do Alicji.
Mieszkanie wymaga remontu a kobiety potrzebują pracy.
Alicja wpada na zwariowany pomysł. Marzy jej się wydanie czasopisma literackiego.
Czy przyjaciółki wprowadzą swój plan w życie. Czy uda im się przezwyciężyć trudności i odnieść sukces w życiu zawodowym i prywatnym? O tym w ciekawy sposób opowiada lektura.
Polecam tę lekką i przyjemną lekturę na chłodne wieczory.

sadie177 | 2019-08-09
Przeczytana: 27 czerwca 2019

Książka opowiada o trzech przyjaciółkach, które po wielu latach wracają na mieszkanie, w którym mieszkały podczas studiów. Dwie z nich zaczynają swoje całe życie od początku. Alicja została zdradzona przez swojego męża a Łucja ukrywa się w obawie przed pewnym mężczyzną. Tylko trzecia z nich ma pracę - Rozalia. Nie można też ukryć, że to właśnie ona jest najbardziej poukładana z tego całego trio.

Z czasem postanawiają otworzyć swoje wydawnictwo i zacząć pisać gazetę. Dają jej nazwę " TRZYKROTKA ".

W pewnym momencie trafiają na ślad wielkiej tajemnicy i kobiety chcą dowiedzieć się kto jest tajemniczą autorką romansów, którą są bardzo chętnie czytane przez innych.

Czy ślad tajemnicy nie pociągnie kobiet w nowe tarapaty? Czy uda im się osiągnąć swój cel? Jaką drogę muszą pokonać, żeby rozwiązać wielką tajemnice?

Magda | 2019-04-23
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Historia trzech przyjaciółek z okresu studiów które po dekadzie życia znów się spotykają by żyć w czterech ścianach,a wszystko za sprawą zawirowania w życiu jednej z nich. Alicja odchodzi od zdradzającego męża i wraca do swojego starego mieszkania, w mieście pozostała od studiów tylko Rozalia która wynajmuje pokój jak za czasów studiów zbierając na swoje lokum i żyjąc samotnie, do dwójki brakuje trzeciej Łucja która mieszka i pracuje do momentu powrotu do przyjaciół we Włocławku jako stażystka w gazecie. Każdego spotyka jakaś trauma, każda z nich ma jakieś przeżycia i szuka czegoś innego. Uważam że książka nie ocieka trzymaniem w napięciu ani nie jest romansem, przygodą. Jest trochę nudna może zbyt podobna do życia przeciętnego człowieka , który szuka i nie może znaleźć swojego miejsca.

CzytamNaOkrągło | 2019-03-14
Przeczytana: 14 marca 2019

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu "Trzykrotki". Książka zawiera w sobie powielane schematy, trudno w fabule znaleźć coś odkrywczego. Bohaterki, choć już są po trzydziestce, zachowują się jak nastolatki. Przyznam, że w pewnym momencie, zaczęło mnie to irytować. Natomiast pomysł Alicji na otwarcie czasopisma, uważam za jedyną zaletę tej powieści. Od zawsze jestem za tym, aby wspierać rozwój czytelnictwa i sama też staram się to robić (pracując w bibliotece). Dużo ciekawych uwag na temat blogosfery książkowej. Trochę o pisaniu, autorach. Na plus styl pisania, lekki, przystępny. W dialogach irytowały mnie pewne zwroty, ale generalnie dało się czytać. Ogólnie książka jakich wiele można znaleźć na rynku. Daję 5, dla mnie przeciętna.

ilona_czyta | 2019-02-11

Książka opisuje losy trzech bohaterek. Ich perypetie, plan na życie.
Czyta się dobrze i łatwo. Ciekawa i interesująca zarazem. Polecam.

Kyinra | 2019-01-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 stycznia 2019

CO.JA.WŁAŚNIE.PRZECZYTAŁAM.

Jestem świeżo po lekturze książki i w stanie silnego szoku, więc zacznę od opisywania tego, co jest z nią nie tak poprzez cytaty. UWAGA SPOILERY:

O facecie, z którym na końcu książki zejdzie się jedna z bohaterek:

"spodnie rurki, różowa bluza z kapturem ledwie mieszcząca pękate brzuszysko i trampki"

"ostatnie dziesięc lat Krystek spędził nie martwiąc się o stałą pracę"

"o jego obecności w domu świadczyło tylko ubywające jedzenie lodówki i podrzucane cichcem do pralki brudne ubrania" (mieszka w piwnicy rodziców)

Yyyy no ok, nie każdy love interest musi być panem Darcym, ale są jakieś granice. ALE NAJLEPSZY FRAGMENT JEST TERAZ

Przyjaciółka tego faceta o tym, jak się sam wprosił do mieszkania z nimi:
"ale mijał kolejny tydzień, a ona najwyraźniej polubił chodzenie w jej majkach (z jednej strony dobrze, że nie cierpiała koronek. uniwersalne bokserki okazały się jednak jej zgubą, bo musiała je teraz dzielić z przyjacielem"
#goals ŻE...

kAMyk | 2018-11-29
Przeczytana: listopad 2018

(...)Powieść taka trochę "blada", schemat powtarzalny wielokrotnie w tego typu literaturze. Ala, Łucja i Rozalia jako studentki mieszkały wspólnie. Po zakończeniu edukacji każda poszła w swoją stronę, jednak po paru latach ponownie się spotkały. Zdradzona przez męża Ala wprowadza się ponownie do starego "studenckiego" mieszkania, chce wszystko zacząć od nowa, Łucja ucieka przed rzekomym bandytą i znajduje schronienie w mieszkaniu Ali, w krótkim czasie dobija do nich również Rozalia, która ma dość współlokatorki w wynajmowanym mieszkanku. I tak trzy dojrzałe kobiety zaczynają "nowe" życie. Ala musi znaleźć źródło utrzymania, Łucja będąc dziennikarką zawsze może pracować jako wolny strzelec i szukać swojego "tematu życia", natomiast Rozalia ma stałą pracę i jest popularną blogerką, a jej recenzje książek są bardzo cenione. Jednak mieszkanie błaga o remont a pieniędzy brak. Do trzech kobiet wprowadza się przyjaciel Łucji, i jak dla mnie, robi świetną robotę w całej tej trochę...

Edda | 2018-11-08

To trzecia, którą przeczytałam i na chwilę obecną moja ulubiona z książek Anny Szczęsnej.
Zacznę od tego - bohaterzy. Każdy z nich jest inny i wyjątkowy. Dużym plusem jest to, że są to prawdziwi ludzie z krwi i kości. Tacy sami jakich spotkać możemy na ulicy, w pracy, w sklepie etc. Nie są to chodzące, niedoścignione ideały więc dużo łatwiej się z nimi "zaprzyjaźnić".
W książce sporo się dzieje. Głównym wątkiem jest wspólne przedsięwzięcie trzech przyjaciółek (i nie tylko). Dodatkowo dziewczynami targają jednak różne emocje, mają wiele rozterek... jak to w życiu ;)
Bardzo przyjemna lektura.

Emilia | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Lekka, przyjemna w czytaniu powieść, przedstawiająca losy trzech zagubionych kobiet.Nie zachwyca ale jednocześnie ma się ochotę doczytać ją do końca.Książka idealna na samotne długie wieczory.

Kasiek m | 2018-08-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018