Opowiadanie dla młodzieży, propagujące współpracę, pomoc, szlachetną rywalizację i zbieranie makulatury. Zawiera reklamy i hasła zachęcające do zbiórki makulatury. *** Jeśli zbierasz etykiety zapałczane, pamiętaj, że za każde 2,5 kg makulatury dostarczonej do któregokolwiek punktu skupu możesz otrzymać jedną torebkę, zawierającą 20 etykiet. Korzystaj z okazji. Nie wyrzucaj i nie pal własnych...

***

Nie wyrzucaj i nie pal własnych złotówek - 1 kg makulatury to 1 złotówka.

Makulatura to cenny surowiec - sam ja zbieraj, innym powiedz.

Chronisz lasy - zbierając makulaturę.

Makulatura to nowe książki, zeszyty, czasopisma

Szkoły kupują sprzęt sportowy i pomoce naukowe za pieniądze uzyskane ze zbiórki makulatury.

Każdy nauczyciel - opiekunem i doradcą młodzieży w szkolnej zbiórce makulatury

Ministerstwo Przemysłu Chemicznego przeznaczyło 200 tys. złotych na nagrody dla młodzieży za zbiórkę odpadów tworzyw sztucznych.

źródło opisu: Opis autorski (MSN); cytaty z książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie (MSN)

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!