Fighter

Wydawnictwo: Everafter Romance
angielski
Edunia

FIGHTER was published as a novella. A full-length novel will be published at a later date in 2015 too! Synopsis: All of Dale's brothers help with their bounty hunting business, all except her. Wanting out of that life, she left for college, but on her first morning back home for the holidays, she’s back to chasing after a bail jumper. When she realizes the jumper is her ex-boyfriend, Jax,...

Synopsis:
All of Dale's brothers help with their bounty hunting business, all except her. Wanting out of that life, she left for college, but on her first morning back home for the holidays, she’s back to chasing after a bail jumper. When she realizes the jumper is her ex-boyfriend, Jax, Dale gets dragged into helping him evade her brothers so he can win an underground fighting competition. Jax has to win the competition to help his sister, but soon sparks fly between Jax and Dale. Old wounds are reopened, and Dale may need help herself because she’s close to falling back in love with her Fighter.

źródło opisu: http://www.tijansbooks.com/books.html

źródło okładki: http://www.tijansbooks.com/books.html

Gabi | 2018-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Nie spodziewałam się,że TIJAN napisała taką fają pełną akcji i humoru nowelkę , mam tylko nadzieję,że to jest wstęp do historii o 9 braciach Dale i następną historia będzie o Haley i Dylanie. Mówią,że stara miłośc nie rdzewieje i tak się dzieje między Doly/Dale i Jaxonem i nie rozmawianie ze soba nie wyjaśnianie pewnych spraw doprowadziło do ich rozstania, ale to dało Jaxonowi lekcje życia, zmienił się i gdy nadarzyła się okazja musiał odzyskać swoją Doily. Ona mając tyle testosteronu w domu musiała być taka jak bracia albo i lepsza by pomóc Jaxonowi i zrobiła to z pomocą Haley przechytrzyła braci Łowców Głów heheh. Lubie takie pełne humoru historyjki rozluźniam się przy nich

Kasia_o2 | 2018-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2018

Przyjemna historia by ocieplić temperaturę za oknem