Kolorowy las. Co tu nie pasuje?

Tłumaczenie: Magdalena Majewska
Seria: Co tu nie pasuje?
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Colorful World: Forest
Magdalena Majewska
Ag2S

Ojej, w tym lesie coś nie pasuje... Ktoś udaje dzika, a między wilkami ukrył się pudel. Czy szopy mają kropki na ogonach, a sowy kolorowe dzioby? Pomóż wskazać to, co się nie zgadza, i świetnie się baw, poznając las i jego mieszkańców.

źródło opisu: https://nk.com.pl/

źródło okładki: https://nk.com.pl/

książek: 2025
AnnaSikorska | 2018-05-14

Kształtowanie nawyków czytelniczych od pierwszych chwil życia jest dla rozwoju dziecka bardzo ważne. W pierwszych miesiącach możemy podczas usypiania czytać dziecku dosłownie wszystko (oczywiście bez wulgaryzmów i opisów przemocy). Kolejny etap zaczyna się od trzeciego miesiąca życia, kiedy dziecko samodzielnie chwyta przedmioty. Możemy wówczas wesprzeć się książeczkami materialnymi i ceratowymi. Ważne by były dostosowane do możliwości poznawczych dziecka, zawierały estetyczne ilustracje i były wytrzymałe na gryzienie, moczenie (będą towarzyszyły w czasie ząbkowania, kąpieli, ślinienia). Kontakt z pierwszymi czytankami to głównie zabawa na obrazkach rozwijająca koordynację wzrokowo-ruchową i kreatywność. Ważne, aby ilustracje były proste, posiadały zróżnicowane kolory, wyraźne kontury i pozwalały wzbogacić słownictwo oraz zachęcały do wydawania pierwszych odgłosów. Kolejny etap zaczyna się, kiedy dziecko potrafi już siedzieć. Warto wtedy sięgnąć po proste książki kartonowe. Ważne,...

Jako ciocia nauczona doświadczeniem i wielbicielka słowa pisanego zawsze pamiętam, by mieć w domu co jakiś czas jakąś nową książeczkę dla potworków rodzeństwa. Wszak od małego warto zaszczepiać miłość do książek, a i jakoś spokojniej jest, jak maluchy zafascynowane nową zdobyczą zapominają broić. Ostatnio mamy fazę na książeczki kreatywne, w których możemy… znaczy dzieci, mogą ćwiczyć spostrzegawczość oraz dobrze się przy tym bawić.

Mali_czytelnicy | 2018-05-08
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Świetna książka dla najmłodszych dzieci. Rozwija spostrzegawczość - w książce mamy zadania polegające na znalezieniu elementu, który nie pasuje, ale też pierwszego liczenia czy odgadywania kierunków. Prosta, ale bardzo ładnie wydana, z pięknymi i zabawnymi ilustracjami, które na pewno zainteresują dziecko.

Marteczka | 2019-03-16
Mila | 2018-11-23