Historia o miłości #1

Wydawnictwo: Dango
Koimonogatari - こいものがた
komiksy
Alderamin

Yuiji zupełnie przez przypadek dowiaduje się, że jego kolega z klasy, Yamato, jest gejem. Czy będzie życzyć mu szczęścia, kiedy zorientuje się, kto jest obiektem nieodwzajemnionych uczuć Yamato?
Jednak później dowiaduje się… że Yamato jest całkiem miłym facetem.

źródło opisu: https://wydawnictwo-dango.pl/2017/12/nowy-tytul-od...(?)

źródło okładki: https://wydawnictwo-dango.pl/

Regalia | 2019-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2019

Miłe, słodkie, szkolne rozterki. Najlepsze w tym jest, iż damskie postacie są bardzo wyraziste i ciekawsze, niż chłopcy.

silwana | 2019-06-19
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Całkiem ciekawa manga, o problemach nastolatków. Akcja nie rozwija się jakość szybko, może później będzie lepiej.

Meliona | 2018-09-23

Polskie tłumaczenie od Dango stoi niestety na absolutnie tragicznym poziomie. Części dialogów w ogóle nie da się zrozumieć! Żeby nie być gołosłownym podam przykłady:

"Chyba ważniejsze jest, żebyś zachowywał się tak, że jak się wszystko wyda, to uda się wam pogodzić, niż wycofać się, bo masz wyrzuty sumienia z powodu kłamstwa"

"On dosyć dobrze umie angielski"

"Moja młodsza siostra powiedziała, że nie chce żadnego płaza w domu, więc muszę trzymać go u siebie w pokoju. Już przygotowałem się na jego zapach." - Chłopak dopiero chciał zabrać do siebie tego zwierzaka, ale już trzyma go u siebie w pokoju.

"Jeśli ludzie zakochują się w jednej chwili, to nie tak, że wybierają osobę, w której się zakochają."

"Może są osoby, które nie ukrywają tego jakie są, ale jeśli Yoshinaga to ukrywa, to znaczy, że on taki nie jest."

"Właśnie! Jeszcze jakichś chuliganów. Ale nie tylko." - Pominę milczeniem ostatnie zdanie. Nie, z tych zdań nie wynika, że oni już jakichś chuliganów wybrali. A tak...

Rege | 2018-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Autorka obiecuje rozwinięcie historii a ten tom to według niej tylko wstęp. Mam nadzieję, bowiem mam poważne problemy z rozpoznawaniem postaci. Odróżniam je tylko po dialogach a tego w mandze nie lubię.

Pretender | 2018-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Manga sprawia kłopot w zidentyfikowaniem postaci jakim przypisane są dymki... Pogubiłem się.

Alderamin | 2018-05-21

Niewiele jest dobrych mang BL, a te, które dodatkowo nie skupiają się na wątku romantycznym można policzyć chyba na palcach jednej ręki. Historia o miłości jest więc tytułem podwójnie wyjątkowym. Porusza głównie trudny wątek samoakceptacji i próby odnalezienia swojego miejsca w świecie przez młodych homoseksualistów. Ale pojawiają się także inne ciekawe motywy - nieodwzajemnionej miłości, przyjaźni między gejem i hetero, walki z wzorcami toksycznej męskości. Autorka snuje swoją opowieść w bardzo autentyczny i poruszający, ale zarazem subtelny sposób, zestawiając ze sobą dwie z pozoru skrajne i niedające się pogodzić perspektywy - homo i heteroseksualisty. Kolejna z pozycji mangowych, którą, moim skromnym zdaniem, każdy młody fan mangi (a już fan mangi z motywami LGBT koniecznie), powinien poznać. Kawał porządnej i mądrej literackiej roboty.

Julia | 2018-04-08
Na półkach: Przeczytane, (M) Posiadam
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

[...] Ten tom mangi opowiada o nastoletnim Yamato, który próbuje się wpasować w otaczający go świat. Wciąż boi się wielu rzeczy, o których nie myśli heteroseksualna osoba. Dzięki przyjaźni z Yuiji stara się stawiać kroki na przód. Próbuje pozostać sobą, nie tracąc przy tym przyjaciół. Wciąż jednak obawia się o swoją przyszłość, rodziców i ich reakcji, kiedy ci się dowiedzą prawdy o synu. Mamy tutaj do czynienia z wewnętrzną walką bohatera, który nie wie jak postępować. [...]

Reszta recenzji na moim blogu.