Dżungla. Marzenie, które stało się koszmarem

Okładka książki Dżungla. Marzenie, które stało się koszmarem Yossi Ghinsberg
Okładka książki Dżungla. Marzenie, które stało się koszmarem
Yossi Ghinsberg Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Z różą wiatrów reportaż
reportaż
Z różą wiatrów
Jungle A Harrowing True Story of Adventure, Danger and Survival
Wydawnictwo Dolnośląskie
2018-03-14
2016-07-01
Boliwia Amazonia dżungla przetrwanie

Wciągająca historia oparta na faktach. Zero zbędnych opisów. Prosty tekst.
Przeczytałam po obejrzeniu już filmu i znałam zakończenie, jednak to do końca miałam nadzieję, że uda im się odnaleźć Marcusa, albo chociaż jakiś ślad.
Poruszająca i wciągająca. O zmaganiach człowieka zdanego na łaskę natury.

Wciągająca historia oparta na faktach. Zero zbędnych opisów. Prosty tekst.
Poruszająca i wciągająca. O zmaganiach człowieka zdanego na łaskę natury.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zapraszam na krótką niespełna minutową recenzje:

Zapraszam na krótką niespełna minutową recenzje:

Szybko się czyta. Emocji dodaje świadomość, że ta historia naprawdę się wydarzyła... i że nigdy nie poznamy powodu, dlaczego musiało stać się tak, a nie inaczej. Polecam.

8/10

8/10

Przygodę z tą książką zaczęłam po obejrzeniu filmu, który powstał na jej podstawie. Pomimo iż wiedziałam co mnie czeka, nie zawiodłam się. Książka wciągnęła mnie bez reszty. Trudno uwierzyć, że losy głównego bohatera to historia, która wydarzyła się naprawdę.

To sie nazywa przygoda! Trudno o tej ksiazkce zapomniec, trudno nie pomyslec o wlasnych przezyciach z podrozy z plecakiem. Zaleznosc od osob ktore sie spotyka, doza zaufania jaka potrafia wzbudizc, moga przesadzic o zyciu i smierci. Ksiazka o przetrwaniu, o probie pozostania dobrym czlowiekiem w obliczu katastrofy. Fascynujace sa relacje miedzy podroznikami i jak stres wplywa na ich wzajemne postrzeganie. To ksiazka o tym, ze wakacje czesto sa pieklem i meczarnia, ale im te odczucia i trudnosci sa intesywniejsze, tym zywsze sa wspomnienia i swiadomosc, ze cos sie jednak przezylo.

"Dżungla" to doskonale opisana historia, która zdarzyła się naprawdę.
Autor wspomina swą wyprawę z 1981 r. w głąb amazońskiej dżungli. Zapowiadająca się wspaniale przygoda, w efekcie po rozstaniu z grupą licącą na wstępie 4 osoby, okazała się walką o przetrwanie z siłami natury. Autor tylko dzięki swojej niesamowitej wytrwałosci, wierze oraz pomocy uzyskanej od jednego z uczestników wyprawy powrócił do swiata żywych. Do dnia dzisiejszego nieznany jest los dwóch innych osób. Barwnie, ciekawie i niekiedy przerażająco ukazane są zmagania bohatera, aby przeżyć w nieznanym mu świecie przyrody.
Doskonała lektura na wakacje. Serdecznie polecam !

"Dżungla" to doskonale opisana historia, która zdarzyła się naprawdę.

Po tę pozycję bezsprzecznie warto sięgnąć. Jest napisana w interesujący sposób, bez niepotrzebnych "wodotrysków". Przedstawia historię Yossiego Ghinsberga, autora książki, który przez około miesiąc samotnie przebywał w południowoamerykańskiej dżungli. Tam musiał zmierzyć się z własnymi słabościami, otaczającą go przyrodą i niesprzyjającą mu pogodą. Od śmierci uratowało go samozaparcie, wiara w Boga i przyjaciel. Ciężkie przeżycia, których doświadczył bohater, nauczyły go szacunku do życia, wartości przyjaźni i miłości do otaczającej przyrody. Teraz pracuje na rzecz ocalenia przed zagładą dzikiej amazońskiej dżungli. Książka pozwala na chwilę refleksji, a skierowana jest do czytelników lubiących książkę przygodową i podróżniczą. Polecam.

Polecam, książka jest w moim klimacie tematycznym, ciągle się coś dzieje i z każdą stroną wciąga coraz bardziej.

Dobra książka na temat przetrwania. Podobał mi się sposób opisywania poszczególnych zdarzeń przez autora, fabuła także na ponadprzeciętnym poziomie. Pozycja warta polecenia dla entuzjastów książek przygodowych na temat przetrwania.

• Do kupienia
  • Przeczytane 2018