Obrońcy Królestwa

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
LaurieJanuary

Zbiór opowiadań o aniołach i demonach, które wędrują w scenografii wielkich miast, w Limbo pomiędzy Niebem a Piekłem toczą skomplikowaną walkę o władzę, zarazem jednak pozostają zdumiewająco ludzkie w swych pragnieniach i rozterkach. Asmodeusz, z powodu urody i zamiłowania do luksusu zwany Zgniłym Chłopcem, ma kłopoty rodzinne. Aniołowie uzależniają się od suszonej trawki z Fatimy i handlują wodą z Lourdes. Władca Otchłani Lucyfer (dla nieżyczliwych po prostu Lampka) brutalnie tłumi bunty zwolenników dawnego władcy, a poczciwemu aniołowi stróżowi zostaje przydzielony zastępca - okaleczony weteran wojen z piekielnymi zastępami.

"Obrońcy Królestwa" to opowieść o świecie, w którym Bóg nie zawsze odpowiada na prośby, a granica pomiędzy dobrem i złem bywa przerażająco krucha.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: granice.pl

dilbi | 2018-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2018

Jeśli ktoś wcześniej czytał inne książki tej autorki, to jest to zbędna lektura, gdyż zawarty w niej zbiór opowiadań, to kopia tego co już była. Ale nie mówię, że zła :) Dla mnie to była powtórka, dlatego taka niska ocena.

Jale | 2018-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2018

Z początku zachwyciłem się językiem opowieści - bogatym, przemyślanym, sugestywnym. Z biegiem lektury zachwyt jednak powoli mijał. Z kilku przyczyn. Pierwszą jest dość ryzykowne założenie, że opisywany świat jest Niebem (Królestwem) i Piekłem (Głębią) naszej rzeczywistości. Bo co się okazuje? Że i owszem, mamy pozornie klasycznie anioły i demony, aczkolwiek zachowujące się dokładnie tak, jak zwykli ludzie. Samo w sobie nie jest to problemem, choć przyznam, że trochę irytują niekompletne opisy postaci, w związku z czym bardzo często nie ma się świadomości, że praktycznie każda z dramatis personae ma w rzeczywistości skrzydła, a niektórzy może nawet i ogon. Gorzej, że anioły dość często tutaj giną i trudno zrozumieć, jakim cudem tak wiele z nich dożyło już nawet nie tysiąca lat, a choćby setki. A jeszcze gorzej, że gubią się w tym wszystkim zmarli ludzie, którzy przecież tu właśnie powinni przebywać. Miliardy ich. I to - co tak na marginesie zakrawa na absurd - dosłownie z każdej...

Klaudia | 2018-02-23

Czytam to tylko dlatego, że znalazło się na liście 100 najlepszych ksiażęk.
Złe nie jest ale szału też nie ma

Lekki zbiór opowiadań wprowadzający do dalszych części cyklu o zastępach niebieskich. Nie jest niezbędny żeby zrozumieć dalsze części, ale stanowi dobre uzupełnienie.

Propheet | 2018-02-24
Przeczytana: 2010 rok