Coś do ukrycia

Iwona Kowalska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2018-01-01
2018-01-01

"Coś do ukrycia" to debiut Pani Iwony Kowalskiej .

Przyznam że dosyć udany debiut . Podeszłam z dużym dystansem do tej książki ,ale czytając wciągałam się w to co wymyślali głowni bohaterzy ;-) .
Julia pracuje w teatrze i w planach są zaręczyny z finansistą Filipem. Niestety rodzina odkrywa wstydliwy epizod dziewczyny ,a Filip nie informując jej o zerwaniu ,znajduje sobie kolejną narzeczoną .
Chcąc odzyskać swojego narzeczonego z pomocą znajomych postanawia udowodnić że jego rodzina też ukrywa sekrety .Oj dzieje się , a Julia w międzyczasie poznaje kuzyna byłego narzeczonego ,i zaczynają pałać do siebie uczuciem . Tylko czy Marek będzie chciał być nadal z Julią po tym wszystkim ,czego się dowie?
Jak naprawdę skończą się te intrygi i kto tak naprawdę został wkręcony ?

Bardzo przyjemnie mi się czytało tę książkę , dobra odskocznia od literatury "cięższego kalibru" ,w sam raz na wakacje lub na urlop ,albo po prostu jeśli macie ochotę poczytać coś lżejszego .

"Coś do ukrycia" to debiut Pani Iwony Kowalskiej .

Dla odstresowania i relaksu miła,sympatyczna poruszająca lektura.
Zrelaksowałam się przy książce,fajnie się czyta z humorem lektura.

Dla odstresowania i relaksu miła,sympatyczna poruszająca lektura.
Zrelaksowałam się przy książce,fajnie się czyta z humorem lektura.

Niepowodzenie życiowe autorka przekuwa w zabawną, ale nierealna historię. Dowcipny, lekki język zasługuje na uznanie.

Znów chybiłam.76 stron przeczytanych i dalej nie będę czytała.
Chciałam coś lekkiego i zabawnego ale nie płytkiego.
Sam pomysł zemsty i szukania "brudów" u innych nie podoba mi się.
Nie ma zupełnie z czego się śmiać.
Nie dla mnie takie czytadło. Rozczarowanie i nic poza tym.

Znów chybiłam.76 stron przeczytanych i dalej nie będę czytała.
Chciałam coś lekkiego i zabawnego ale nie płytkiego.
Sam pomysł zemsty i szukania "brudów" u innych nie podoba mi się.
Nie ma zupełnie z czego się śmiać.
Nie dla mnie takie czytadło. Rozczarowanie i nic poza tym.

Zupełnie inna od innych. Główna bohaterka po porzuceniu przez chłopaka i wyśmiana przez jego rodzinę, pragnie udowodnić, że wszyscy mają coś w swoim życiorysie do ukrycia. Może trochę się mi ciągnęła, ale cały czas byłam ciekawa co będzie dalej. I szybko skończyłam.

Akcja powieści toczy się wartko, następują szybkie zwroty. Czytelnik nie ma prawa się nudzić. Lekka historia, do przeczytania w jeden wieczór. Coś do ukrycia to historia o bezcennych wartościach, przedstawiona w niesamowicie zabawny sposób. Julia i jej przyjaciele budzą naszą sympatię od pierwszego zdania i przez całą lekturę kibicujemy im z zapartym tchem

Książkę polecam bardzo gorąco na odstresowanie, szczególnie w zbliżające się jesienne pochmurne dni i długie wieczory.

Lekka, przewidywalna, ale ogólnie przyjemna książka.

Lekka, przewidywalna, ale ogólnie przyjemna książka.

Nawet nie wiecie jak się przy tej książce ubawiłam i uśmiałam! Autorka miała pomysł na książkę, więc go spisała. Leżał w szufladzie i dobrze, że z niej wyfrunął, bo spędziłam świetnie czas z tą powieścią. Pomysł oryginalny, obmyślony i dopięty na ostatni guzik. Bohatrzy barwni, niesamowicie pozytywni i ciekawi Polubiłam tę ich spontaniczność, chęć pokazania innym, że nikt nie jest idealny, że każdy ma coś do ukrycia. Nieraz rozbawili mnie do łez.
Filip zabiera połamaną, wyglądającą jak po zderzeniu ze statkiem kosmicznym Julię ( aktorkę w teatrze dla dzieci ) na kolację zapoznawcż do swojej rodziny. Jednak kolacja okazuje się jedną wielką katastrofą. I to nie fakt, że Julia ledwo się toczy oraz, że jest cała opuchnięta i posiniaczona był początkiem wielkiej klęski , a odkrycie wstydliwego epizodu z jej życia przez rodzinę Filipa. Po tym incydencie Filip do niedoszłej narzeczonej nie dzwoni i urywa kontakt. Jednak urażona Julkowa duma i chęć zemsty na całej rodzinie to dopiero początek przygody. Wraz ze zwariowaną przyjaciółką i mężczyzną o aparycji mopa obmyślają plan szalonej zemsty i przystępują do jej realizacji. Postanawiają utrzeć nosa rodzince, zmieniają więc wygląd i ruszają w drogę ku pokrzepieniu serc. A raczej ku wyjawienia co wstydliwszych sekrecików z życia pana psychologa, byłej posłanki, wziętego biznesmena, księdza proboszcza oraz babci o korzeniach szlacheckich. W tej właśnie kolejności. Sprawy komplikuje jeszcze bardziej kuzyn Filipa - Marek, kórego spotykają na swojej drodze. Sami się przekonajcie co z tego przebiegłego planu wyniknie. Mogę Wam zagwarantować, że się ubawicie!

Julia ma wymarzoną pracę w teatrze. Jest dobrą aktorką i kocha to co robi. Kocha także swojego narzeczonego Filipa, który jest przystojnym finansistą i pochodzi z arystokratycznej rodziny. Dziewczyna planuje z nim ślub. Wszystko jednak zamienia się w katastrofę podczas świątecznego przyjęcia w domu jego rodziny. Rodzina Filipa odkrywa wstydliwy epizod z jej przeszłości.

Za namową przyjaciółki Baśki, Julka, chcąc odzyskać honor i serce Filipa, postanawia z pomocą przyjaciół udowodnić wszystkim członkom jego rodziny, że każdy ma coś do ukrycia, że nikt nie jest idealny. Zmieniając twarze, charakteryzację i metody działania, młodzi aktorzy stają się częścią życia każdego z uczestników przyjęcia świątecznego i realizują plan zemsty. Nieoczekiwanie na ich drodze stanie kuzyn Filipa, Marek, który od samego początku będzie pragnął zaistnieć w życiu Juli.

Coś do ukrycia to debiut. Nie wiem dlaczego ale debiuty zazwyczaj kojarzą się z czymś słabym, niedopracowanym, z błędami i elementami nudy. Może i często tak się zdarza, bo nic co jest początkiem nie jest od razu arcydziełem. Tym razem jednak było zupełnie inaczej. Początkowo nie wiedziałam, że Coś do ukrycia to debiut autorki. Czytając, nawet tego nie zauważyłam. Dlaczego? Bo książka jest idealna, świetnie dopracowana i wciąga od pierwszych stron. Zaczęłam ją czytać późno wieczorem, a właściwie w nocy, a skończyłam nad ranem. Nie potrafiła się od niej oderwać. Podobało mi się w niej... wszystko.

Zakochałam się w tej książce. Zakochałam się też w bohaterach. Najbardziej w Juli i w Marku. Tak mi jej było żal, kiedy Filip zachował się jak dureń i tak zazdrościłam jej udziału w tej zemście... Marka uwielbiałam już od samego początku, już wtedy kiedy Julia zobaczyła jego zdjęcie. A później coraz bardziej zdobywał moje serce. Początkowo nie lubiłam ciotki Zofii. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach, by jej nie polubił. I nie sadziłam, że mogłabym ją polubić, jednak potem poznałam jej o wiele lepszą stronę i aż sama chciałam z nią pracować. Uwielbiam też autorkę za stworzenie tak cudownej powieści. Już czekam na kolejne. Mam nadzieję, że pani Iwona ma więcej swoich świetnych pomysłów.

Za...

• Mam e-book
  • Wygrane w konkursach
  • Prawdziwe Historie
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Coś do ukrycia