Ludzie millenium

2005-01-01
2005-01-01
Radosław Januszewski
J.G. Ballard

Ta książka zupełnie do mnie nie trafiła, po opisie miałam smaka na kolejną dystopijną analizę społeczeństwa, a dostałam papkę bez smaku i wartości, którą lewdo przełknęłam. Szkoda.

Zupełnie przez przypadek i w wolnej chwili, ale nie żałuję, dobre, warte czytania. Ciekawy świat. Nie podejrzewałem autora, Brytyjczyka, o taką sprawność w pisaniu. Jednak nie można wpadać w stereotypy.

Świetna książka. I zabawna i niegłupia. Mistrzowska narracja. Czytanie sprawiło mi dużą przyjemność. Celna analiza klasy średniej nie tylko brytyjskiego społeczeństwa. Gorzka prawda na temat miałkości jej życia.

Choć narracja nie jest porywająca, to książka porusza ciekawą tematykę. Autor stara się opisać podstawy i naturę nowoczesnego terroryzmu. Zademonstrować w jaki sposób proste pytania o konieczność akceptacji świata "takim jakim jest" mogą wyprowadzić ludzi na ulice, a szaleńców popchnąć do drastycznych aktów przemocy.
Można poczuć zarówno klimat "Kraksy", jak i "Wieżowca", więc jeśli komuś podobały się te książki, to polecam.

Można poczuć zarówno klimat "Kraksy", jak i "Wieżowca",...

Bardzo nierówna książka jak dla mnie. Początek bardzo obiecujący, środek taki średni, ale końcówka znowu ciekawa. Także taka swoista sinusoida. Jednak reasumując - podczas czytania bardzo się męczyłam. Porusza interesujący problem, ale jednak czegoś mi zabrakło.

Genialne.. Mało co bym podpalił ratusz.. Ta książka jest tak prawdziwa.. Po prostu klucz do rzeczywistości..

• Fantasy/Sci-fi
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Przeczytane w 2015
  • 2015 - przeczytane
  • Proza zagraniczna
  • Lit. angielska

Dodaj cytat z książki Ludzie millenium