Deadpool: Wszystko, co dobre...

Tłumaczenie: Oskar Rogowski
Cykl: Deadpool (tom 9) | Seria: Marvel NOW!
Wydawnictwo: Egmont Polska
Deadpool: All Good Things
komiksy
nightwing

Po spotkaniu z Zenpoolem Wade Wilson popadł w melancholię. Nie ma rady – pora wrócić do pracy. Nasz regenerujący się degenerat wyrusza na Bliski Wschód, gdzie pozornie prosta robota dla korporacji energetycznej zmienia się w brutalną bijatykę. Tymczasem wrogowie Deadpoola nie śpią. Ultimatum planuje krwawą zemstę i bynajmniej nie ma zamiaru poprzestać na jednym morderstwie. Za scenariusz tego albumu odpowiadają Brian Posehn (popularny amerykański komik znany z kina i telewizji) i Gerry Duggan (Hulk, Nova, Hawkeye vs Deadpool). Autorami rysunków są Salva Espin (Deadpool & the Mercs for Money) i Mike Hawthorne (Queen & Country).

źródło opisu: http://fantastyczneswiaty.pl

źródło okładki: http://fantastyczneswiaty.pl

Wkp | 2018-05-22

KONIEC DEADPOOLA

W końcu nadszedł ten moment - "Deadpool" z Marvel Now dobiega końca. W tym tomie nie tylko losy bohatera dobiegają finału (spokojnie, będą kolejne części), ale też i seria świętuje swój niemały jubileusz - 250 numer przygód Najemnika z Nawjką. Dla jego miłośników to więc nie lada gratka, tym bardziej, że całość trzyma dobry poziom wyznaczony przez poprzednie albumy. Jest zatem zabawnie, krwawo i daleko od poprawność politycznej, a szybkie tempo nie pozwala się nudzić.

Deadpool narozrabiał. W wyniku wydarzeń znanych jako "Axis", kiedy to źli stali się dobrzy, a dobrzy źli, przeszedł wewnętrzną przemianę i stał się Zenpoolem - pacyfistą. Teraz owa przemiana jest już za nim, ale nasz biedny Najemnik musi jakoś odreagować. Angażuje się więc w kolejne zadanie. Robota z jednej strony wydaje się prosta, jak to zadanie dla korporacji energetycznej, z drugiej trzeba ją wykonać na Bliskim Wschodzie, więc można liczyć na atrakcje. Deadpool oczywiście zaczyna rzeź, ale...

eR_ | 2018-05-07
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 06 maja 2018

Deadpool, czyli Wade Wilson, to regenerujący się degenerat, jak można przeczytać na okładce. Nigdy nie przepadałem za tą postacią, bowiem jego żarty nie są śmieszne, a zachowanie odbiega znacznie od tego czego można by oczekiwać, a przynajmniej czego ja bym oczekiwał. Taki na przykład Punisher-zachowuje się znacznie gorzej, ale jego „dokonania” mają przynajmniej jakieś wytłumaczenie. A Wade robi to co robi, bo podejrzewam, że po prostu się nudzi. Postać ta ma jednak znaczne grono wielbicieli, czego powodem jest film, a za jakiś czas i druga część tegoż filmu. Ale mimo moich odczuć, czasem lubię sięgnąć po jakieś jego przygody, aby się przekonać, co też nowego wymyślił.

Album”Wszystko co dobre”, w zasadzie niczym się nie różni od innych z przygodami Wilsona.
Najpierw nasz bohater rusza na Bliski Wschód, gdzie całkiem przyjemna robótka, w wyniku starań Deadpoola zmienia się w krwawą jatkę. Dowiadujemy się także, co zaciekli wrogowie szykują dla Wade’a. W bonusie dostajemy opowieść,...

Oren | 2018-10-22
Przeczytana: 22 października 2018

Deadpool pełen rozterek to dość specyficzny Deadpool. Czytało mi się bardzo przyjemnie i jest to kolejna część przygód najemnika z nawijką która trzyma poziom. Zamiast wykonać zadanie, jego serce jednak zamierza pójść w dobrą stronę. Czy to było tego warte? Musicie ocenić sami! Polecam!

Maksymilian Sypniewski | 2018-09-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy