The Pearl Sister

Okładka książki The Pearl Sister Lucinda Riley
Okładka książki The Pearl Sister
Lucinda Riley Wydawnictwo: Atria Books Cykl: Siedem sióstr (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Siedem sióstr (tom 4)
The Pearl Sister
Atria Books
2018-01-23
2018-01-23

Kolejna część, którą przyjemnie się czytało ale jednak mam lekki niedosyt. Pierwsza i trzecia część jak do tej pory najlepsza, ale oczywiście sięgnę po kolejny tom.

Nie spodziewałam się, że 'Siostra Perły' będzie równie wciągająca jak poprzednie książki serii. Jednak muszę przyznać, że byłam mile zaskoczona.
Choć początkowo wydawało mi się, że fabuła może nie być tak porywająca, jak wcześniejsze dzieła, szybko zdałam sobie sprawę, że jestem w błędzie. Mało zaskakujące jest to, że opowieść o przeszłości bohaterów mnie bardziej wciągnęła.
Autorka umiejętnie przeplata wątki fabularne, kreując bohaterów o prawdziwych ludzkich emocjach i dylematach.
To książka, która choć może nieco inna od poprzednich, zaskakuje swoją głębią i zgrabnością narracji.

“Siostra Perły” to czwarty tom serii Siedmiu Sióstr. Każda z sióstr jest adoptowana i pochodzi z innego zakątka świata. Po śmierci ich ojca dziewczyny dostają w spadku od niego między innymi list z wskazówkami dotyczącymi ich pochodzenia. Z każdym tomem przenosimy się do innego kraju/ krajów i poznajemy historię siostry i jej rodziny, na bardzo klimatycznym tle kulturowym jak i historycznym.

W tej części przenosimy się właśnie do Australii, ale jest też trochę akcji w Tajlandii i Edynburgu. Oprócz zachwycającego klimatu, dowiadujemy się też wiele o Aborygenach i ich kulturze czy sztuce i o matko! Jakieś to było ciekawe i fascynujące. Do tej pory nie wiedziałam nic o Aborygenach i wszystko opisane w książce było dla mnie zupełnie nowe.

Niestety mimo wszystko jest to dla mnie dotychczas najsłabszy tom. Najmniej polubiłam tę siostrę - CeCe. Nie zyskałam do niej sympatii, często mnie irytowała, a jej zachowania były dla mnie niezrozumiałe. Co do samej fabuły to była ona ciekawa, jednak akcja sama w sobie mnie nie porwała. Bardzo obojętnie podchodziłam do czytania, ani nie myślałam o niej non stop, ale też nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobała. Określiłabym to tak: historia z przeszłości ciekawa, ale bez szału, historia z teraźniejszości mi się nie podobała, w szczególności wątek z Tajlandii, który miał dla mnie mało sensu.

Jak w każdej części serii czytelnik bardziej angażuje się w historię przodków siostry, niż stricte je samej, dlatego, że zdecydowanie więcej jest poświęcone historii niż teraźniejszości. Nie uważam tego za minus, jednak dobrze jest mieć to na względzie. Co do samej formy pisania, to przez pióro Lucindy Riley się po prostu płynie, nie wiadomo kiedy te strony tak szybko przeleciały.

Zapraszam na moje social media: raczkuje_w_czytanie

Polecam całą serię „Siedem sióstr”. Wspaniała lektura.

Polecam całą serię „Siedem sióstr”. Wspaniała lektura.

mniej interesujaca niz poprzednie 3 tomy. Niemniej, zaczynam kolejny.

mniej interesujaca niz poprzednie 3 tomy. Niemniej, zaczynam kolejny.

Każda z historii siedmiu sióstr, ma swój niepowtarzalny charakter i urok. Bardzo podoba mi się to, że w każdej części wraca się do przeszłości. Dzięki temu można dowiedzieć się czegoś ciekawego i przy okazji zwiedzić świat.

I to chyba właśnie za to, polubiłam tę serię. Za podróże w czasie, za odkrywanie tajemnic i za szukanie własnego miejsca na ziemi. Bo przecież każdy człowiek gdzieś należy, gdzieś jest jego miejsce, które kocha i chętnie do niego wraca❤️

Przygody CeCe i Kitty były naprawdę ciekawe. Ale jednak to historia tej drugiej kobiety, wywarła na mnie wrażenie.
Przeszła tak wiele, straciła jeszcze więcej, ale ostatecznie znalazła swoje szczęśliwe zakończenie. Czy to oznacza że miłość zawsze zwycięży?

Oczywiście jak w każdej przeczytanej do tej pory części, poruszany jest temat Electry, czyli najmłodszej z sióstr.
Raczej opinie o niej nie są zbyt ciekawe, więc tym bardziej chcę poznać jej własną historię🤭

Poznając częściowo siostrę nr 4 w poprzedniej części założyłam że jej nie polubię. Zakładałam że jest samolubna i wykorzystuje Star. Nic bardziej mylnego. Autorka cudownie przedstawia całą historię z tej drugiej strony, z perspektywy CeCe. Jak łatwo kogoś ocenić znając tylko kilka faktów- jak często my również tak oceniamy ludzi.

Kolejny tom (już czwarty) jednej z moich ulubionych serii i znowu nie zawiodłam się na historii następnej siostry. Bardzo lubię historyczne wstawki, które autorka wplata w opowieść. Dzięki temu można poszerzyć (albo dowiedzieć się w ogóle pierwszy raz) wiedzę na różne tematy i wątki historii na świecie. Aczkolwiek, w porównaniu do poprzednich trzech tomów, które "połknęłam" dosłownie w kilka dni- ten tom męczyłam ponad miesiąc. Nie wiem, dlaczego tak długo mi z nią zeszło, bo jest równie ciekawa jak poprzednie. Polecam z całego serca :)

Najsłabsza do tej pory część. Zwykłe romansidło i nic ponad to.

Najsłabsza do tej pory część. Zwykłe romansidło i nic ponad to.

Początek książki nudnawy. Potem się rozkręca tak że nie można się oderwać . W tej części poznajemy historię CeCe i Kityy. W każdej części książki bardziej mi się podoba wątek z przeszłości.Polecam i biegnę do biblioteki po następna część.