Into This River I Drown

Dreamspinner Press
2013-03-25
2013-03-25

Trochę nie na temat.
Ostatnio myślałam o przeczytaniu Burn (innej książki TJ),ale ostatecznie po przeczytaniu kilku recenzji zrezygnowałam (mimo, że TJ generalnie jest jednym z autorów, którego każdą książkę chociaż spróbuję przeczytać). Wiedziałam już wcześniej, że Burn to początek serii (Elementally Evolved),która nigdy nie powstała przez powody prozaiczne - Burn nie sprzedało się dobrze, a ponieważ bycie pisarzem jest zawodem dla TJa, postanowił, że lepiej czas, który spędziłby pisząc tamtą serię, spędzić na pisaniu czegoś, co się sprzeda lepiej.
O ile w różnych książkach są nawiązania do innych dzieł TJ to zasadniczo (według samego autora) mało co jest istotnie powiązane. Serie How to be, At first sight oraz Seafare Chronicles są, reszta nie jest. Osobiście uważam, że Into This River I Drown jest powiązane z The Bones Beneath My Skin, ale nie widziałam nigdzie potwierdzenia. Ale, do czego postanowiłam dojść w tej recenzji okrężną drogą, Into This River I Drown dość otwarcie nawiązuje w pewnym momencie do Burn oraz Elementally Evolved (tutaj przyznaję też, że skłamałam i przeczytałam pierwszy rozdział Burn zanim postanowiłam przynajmniej na razie odpuścić sobie przeczytanie jej, skoro mam jeszcze około 15 książek Klune do przeczytania i one mają definitywne zakończenia). Teraz zbudziła się we mnie nadzieja, że może jednak kiedyś Elementally Evolved dostanie drugą szansę.

Teraz już bardziej o tej książce, jak wspomniałam wyżej, TJ jest jednym z autorów, którego wszystkim książkom chcę dać chociaż szansę i jeszcze przy nim nie natknęłam się na coś co mi się nie spodobało. Ostrzegam jednak, że Into This River I Drown mocno skupia się na żałobie i życiu po stracie ukochanej osoby. Jeśli to dla kogoś drażliwy temat to radziłabym przemyśleć czy warto czytać.
A, i jak zwykle przy książkach TJa (oprócz tych napisanych konkretnie dla wydawnictwa Tor),jeśli kogoś odstręcza seks i/lub seks między osobami tej samej płci, lepiej niech tej książki nie zaczyna.

Trochę nie na temat.

• Po angielsku