NIE NARZEKAJ! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy

Wydawnictwo: MT Biznes Sp. z o. o.
THE NO COMPLAIN RULE. Positive Ways to Deal with Negativity at Work
motywacja, biznes, poradnik
poradniki
Alina

Prawdziwa historia o tym, jak dzięki pozytywnemu nastawieniu można obrócić niezadowolenie w skuteczne działanie, innowacje i sukces. Każda skarga jest okazją, by przekuć coś negatywnego w coś pozytywnego! Przywołując ducha swojego międzynarodowego bestsellera Autobus energii, Jon Gordon opowiada kolejną inspirującą i pouczającą historię walki z największą bolączką biznesu i życia w ogóle – z...

i pouczającą historię walki z największą bolączką biznesu i życia w ogóle – z negatywnym nastawieniem, które pochłania miliardy dolarów, obniża morale, zmniejsza produktywność i osłabia kondycję nie tylko jednostek, ale i całych zespołów.

Czerpiąc z doświadczeń prawdziwej firmy, która opracowała i wdrożyła program zakazujący narzekania, Gordon snuje pasjonującą opowieść, naszpikowaną nowatorskimi pomysłami i praktycznymi strategiami, które kształtują pozytywnie nastawionych liderów, a co za tym idzie – pozytywnie nastawione zespoły i organizacje.

Wszystkim osobom, które chcą przekształcić negatywną energię w pozytywne rozwiązania, Nie narzekaj! oferuje zestaw niezawodnych reguł oraz praktyczny plan działania, pozwalający stoczyć zwycięską walkę z szeroko pojętą negatywnością w organizacji. Kiedy ludzie przestają narzekać, poświęcają mniej czasu i energii na roztrząsanie problemów, a zdecydowanie więcej na znalezienie rozwiązań.

Malkontenctwo jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata biznesu. Osłabia efektywność zespołów i całych organizacji, rodząc pogardę oraz niezdolność do adaptacji i zmiany zachowań. Nie narzekaj! Jona Gordona stanowi skuteczne antidotum.
- KEN FISHER, dyrektor generalny w Fisher Investments, felietonista magazynu „Forbes”, autor książki The Only Three Questions That Count

Wymówki płyną zwykle z szatni przegranych. Nie narzekaj! Jona Gordona pokazuje, jak zapewnić sobie przewagę nad konkurencją.
- LOU HOLTZ, trener NFL

W świecie, w którym, jak się zdaje, większość z nas widzi szklankę do połowy pustą, Jon Gordon nakreśla w Nie narzekaj! jasny plan, dzięki któremu każdy z nas może zmienić się na lepsze. Stosując podejście autora, możemy wyeliminować negatywne nastawienie z życia zawodowego i rodzinnego, a przez to zapewnić sobie bardziej produktywne i mniej stresujące środowisko życia i pracy.
- NATHAN WHITAKER, współautor książki Quiet Strength

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b2197-nie-narzekaj.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/foto/org/nie-narzekaj-800px_3150.jpg

michaleozzo | 2019-01-10

zachęca do pozytywnego działania

Anna | 2018-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Przeczytałam ją w drodze do pracy. Bardzo mi się przydała właśnie przy zmianie pracy, przy wchodzeniu w nowe otoczenie, co dla mnie było trudne. Przypominawczo, żeby nie narzekać, żeby nie popadać w pesymizm. Niby to wiem i znam, ale zapominam ;) W drodze na przystanek wymieniam wszystko, za co mam wdzięczność. I jest tego wiele, naprawdę:) Polecam, tak przypominaczo :)

Pawel | 2018-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Ksiazka dobra ale tylko dla osob, ktore nie maja poczucia wlasnej wartosci na odpowiednim poziomie. Innymi slowy dla tych, ktorzy maja kompleksy, trudnosci w nawiazywaniu znajomosci czy po prostu pesymistow :) Dla mnie nic ciekawego w niej nie bylo aczkolwiek sluchajac jej myslalem, ze bylaby dobra dla 2-3 moich znajomych i juz ja im polecilem.

Giovanna | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

9/10 - zwykła, prosta, oczywista historia. Czasami takie rzeczy wypowiedziane, napisane przez innych lub też w inny sposób niż nasza codzienność są bardzo cenne, ponieważ o najprostszych rzeczach często zapominamy.

Alina | 2018-02-15
Przeczytana: 10 lutego 2018

Wszystko fajnie w teorii. Ale jakoś nie do końca uwierzyłam autorowi. Zwłaszcza w to, że po paru dniach bez narzekania zmieniły się nastoletnie dzieci.
Wydawało się, że za dużo nie narzekam, a z testu, który jest umieszczony w książce wyszło, że jednak jestem zrzędą ;)