Alice i Oliver

Tłumaczenie: Jędrzej Polak
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
choroba, walka, małżeństwo
Angie

Nowa przejmująca LOVE STORY XXI WIEKU Alice Culvert ma w sobie prawdziwą moc: jest pełna pasji, niezależna, bystra i prześliczna. Przyciąga uwagę wszędzie, gdzie tylko się pojawi, nawet w gwarnym Nowym Jorku lat 90. – i jest tym zachwycona. Żyje bardzo intensywnie – tym trudniej uwierzyć, kiedy poznaje lekarską diagnozę swego stanu... Tak pełna energii osoba nie może przecież po prostu...

Nowa przejmująca LOVE STORY XXI WIEKU

Alice Culvert ma w sobie prawdziwą moc: jest pełna pasji, niezależna, bystra i prześliczna. Przyciąga uwagę wszędzie, gdzie tylko się pojawi, nawet w gwarnym Nowym Jorku lat 90. – i jest tym zachwycona. Żyje bardzo intensywnie – tym trudniej uwierzyć, kiedy poznaje lekarską diagnozę swego stanu... Tak pełna energii osoba nie może przecież po prostu zniknąć. Życie Alice i jej męża Olivera nagle sprowadza się do jednego: walki o przetrwanie. Para walczy z chorobą, stawiając również czoła meandrom systemu opieki zdrowotnej, dobrym intencjom bliskim i głębokiemu, niebezpiecznemu stresowi, który odpycha od siebie małżonków.

Charles Bock szczerze, humorystycznie, mądrze i czule opisuje niezapomnianą historię pewnej rodziny – zainspirowaną jego własnymi, osobistymi przeżyciami.

źródło opisu: Wydawnictwo:W.A.B.

źródło okładki: Wydawnictwo:W.A.B.

Patrzysz na nią. Nie jesteś w stanie przewidzieć, czy umrze za dzień czy za 10 lat. Może to ona będzie jedną z ofiar raka a może będę to ja?

RAK TO NIE WYROK

Znalezione obrazy dla zapytania alice and oliver"A jeśli te fotografię staną się wszystkim, co będzie można pokazać Doe o jej matce, o matce i córce?"

Alice i Oliver. Wspaniała para, małżeństwo, z malutką córeczką Doe. I tak to w życiu bywa, że gdy czegoś się nie spodziewasz, to przychodzi do ciebie. Do przepięknej Alice przyszła ostra białaczka szpikowa. I tak każdy kolejny dzień to wyzwanie, to maraton sprintów, który wykończy ją do samego końca. Ale gdy wiesz co czeka ciebie na mecie, może łatwiej jest osiągnąć cel?

Alice otoczona przez kochającego męża, który ją zdradza. Przez przyjaciół, przez chorego muzyka, poznanego na korytarzy, który się w niej zakochał. Przez stado lekarzy, pielęgniarek i wiele, wiele innych. Nie jest to zwykła opowieść...

...tak jak nie jest to łatwy temat. Nigdy nie był. Dlatego też ta...

zolzowata_franca | 2018-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

Gdybym miała określić jednym słowem powieść "Alice i Oliver" byłoby to słowo "przejmująca".

Alice i Oliver to udane małżeństwo z maleńką córeczką Doe. Wszystko układa się cudnie aż do tego dnia, kiedy dowiadują się, że Alice ma ciężką postać białaczki szpikowej. Łączy ich gorące uczucie i wiele planów na przyszłość. W tej jednej chwili wali się świat. Alice ma kochającego męża, matkę i przyjaciół. Córeczka nadaje jej życiu sens, daje jej siłę.

Autor Charles Bock napisał tę książkę na podstawie własnych doświadczeń. Zapewne dlatego tak mocno "wgryzła" się swoją historią w moją duszę.

To opowieść o tym jak choroba wpłynęła na Alice i Olivera oraz na ich bliskich, jak ich gorące uczucie przechodziło kolejne fazy, o różnym natężeniu płomienia. Napisana jest w taki sposób, że musimy czytając skupiać na niej całą swą uwagę. Jest pełna emocji, wyznań, szczerych opowieści. Choroba i cierpienie w odczuciu chorego, jak i najbliższych. Relacje międzyludzkie w obliczu tragedii, bo to...

Justyna | 2018-06-10
Przeczytana: 06 czerwca 2018

„Nie goń za przeszłością – napominała się. – Nie gub się w przyszłości („Alice i Oliver” C. Bock str. 20)”.

Ta przepiękna i zarazem niewiarygodnie smutna historia miłości, nie jest dla osób wrażliwych. Ta książka mimo, że wywarła na mnie ogromne wrażenie, nie mogę polecić każdemu. Ze względu na samą tematykę i sposób w jaki została przedstawiona historia Alice i Olivera. Bez kompromisowo, bez cenzury, nie przekombinowanie. Opowieść wstrząsająca, sięgająca tabu.

Alice i Oliver młodzi, ambitni, świeżo upieczeni szczęśliwi rodzice. Można by rzec całe życie dopiero przed nimi. Niestety życie to nie romans i nie zawsze kończy się „i żyli długo i szczęśliwie”.

Nie długo po urodzeniu córki, pada diagnoza silna białaczka szpikowa. Szok, niedowierzanie i walka. Alice miała dla kogo żyć. Chciała patrzeć jak jej córka dorasta, jak otrzymuje dyplom ukończenia studiów. Ta myśl, upór i ogromna wewnętrzna siła pozwoliła przetrwać jej kolejne chemie. To była wyniszczająca walka o życie i...

Nowe Horyzonty | 2018-08-16
Przeczytana: 07 maja 2018

„Alice i Oliver” to piękna, skłaniająca do refleksji, dbale napisana książka z ogromnym ładunkiem emocjonalnym, w której autor bez zbędnego koloryzowania ukazuje ciężką walkę z chorobą, jaką jest ostra białaczka szpikowa i porusza kwestię tego, jaki wpływ miała na Alice, Oliviera i bliskich. Opisał to wiarygodnie, szczerze i mądrze, gdyż sam dokładnie tego samego doświadczył u boku swojej żony. Całość jest jedynie inspirowana własnymi przeżyciami oraz notatkami małżonki z jej osobistego dziennika, dlatego nie jest to lektura łatwa i nie można jej przypisać do literatury rozrywkowej. Tutaj emocje są tak silne, że czasami czytelnik nie wytrzymuje tego, bo niepostrzeżenie połączy go z bohaterami na tyle silna więź, że zwyczajnie musi na chwilę odpocząć.
To wzruszająca historia o miłości, walce z chorobą i próbie czasu, której poddani są bohaterowie. Nie jest łatwo i bezboleśnie, ale warto przeczytać. Polecam.
Opinia:

Magdalena T | 2018-05-01
Przeczytana: 23 marca 2018

„Alice i Oliver” to opowieść zainspirowana wydarzeniami z życia autora, ale to także świadectwo siły i miłości. Miłości, która przechodzi poważną próbę czasu, choroby, zmęczenia, nerwów, nadwątlonego zaufania i obcowania z czającą się za rogiem śmiercią, która próbuje wedrzeć się w życie tych młodych ludzi. To niewątpliwie trudna książka, która nie do każdego trafi i nie wszystkich poniesie z nurtem. Jednak ci, którzy zaryzykują spotkanie z Alice i Oliverem będą światkami nie tylko wyniszczającej walki z białaczką, chemioterapiami, przeszczepem, ryzykiem i powikłaniami, ale będą mogli zobaczyć chęć do życia, nadzieję, przyjaźń oraz wspomnianą miłość. Jeśli wam za mało, to w zanadrzu jest jeszcze macierzyństwo, które odbija się w oczach chorej kobiety jak w zamglonym lustrze. Pragnie się ujrzeć czystość obrazu i chłonąć odbicie nieskazitelne, a jednak nie można. Do tego jest rysa, albo nawet pęknięcie, które się pogłębia. Historia opisana przez Charlesa Bocka momentami jest...

„Alice i Olivier” to historia młodego małżeństwa, które złapało życie za rogi, cieszy się wzajemną miłością, paromiesięczną córką i realizacją swoich zawodowych ambicji.
Alice jest pełna pasji, niezależna, bystra, piękna i kocha męża całym sercem.
Olivier to trochę wycofany, ale pełen uczuć mężczyzna, który dla ukochanej żony jest gotowy zrobić wszystko.
I właśnie pewnego dnia, nadejdzie ten moment, gdy życie zweryfikuje jego uczucia, bo u Alice zostaje zdiagnozowana bardzo agresywna postać białaczki.

Autor napisał tą książkę na podstawie osobistych doświadczeń i to da się wyczuć.
Ta powieść emanuje autentycznością i daje się wyczuć, że to nie fikcja, a prawdziwa historia.
Głównych bohaterów poznajemy w momencie, gdy Alice trafia do szpitala, nie przeczuwając co za choroba zaatakowała jej organizm.
Wraz z Alice przechodzimy wszystkie stadia choroby, wszystkie emocjonalne huśtawki, od nadziei po całkowite załamanie.
Wraz z nią i Olivierem śledzimy przebieg leczenia, które aby...

rudarecenzuje | 2018-03-25
Na półkach: WYMIENIĘ, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 marca 2018

Życie Alice zmieniło się z dnia na dzień. Jej pasja, zamiłowanie piękna, artystyczna dusza, miłość do bliskich i szacunek dla każdego dnia odebrane jej zostały za sprawą przejmującej diagnozy: białaczka. To jedno słowo zdeterminowało każdy aspekt jej życia, zmuszając do nierównej walki. Przy Alice nieustannie trwał jej mąż. A ta historia wydarzyła się naprawdę.

Do “Alice I Olivera” przyciągnęły mnie dwie rzeczy. Po pierwsze tematyka chorobowa, która nieustannie mnie zachęca, wciąż na nowo, obnażając ludzkie charaktery, dodając realizmu i pozwalając pogłębić swą wiedzę w czasie lektury. Druga sprawa to podpieranie się faktami- w czasie tworzenia powieści autor wykorzystał dziennik swej zmarłej żony, podobnie jak książkowa bohaterka, chorującej na białaczkę. Połączenie tych elementów zaintrygowało mnie na tyle, że nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu.

Każda strona tej opowieści przesycona została bolesnymi wspomnieniami jej autora. Bock przelał na papier głębokie emocje,...

Książkomaniacy | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

www.ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

"Na tym polega dorosłość kwiatuszku. Nie poddajesz się".

Alice i Oliver to młode, udane małżeństwo. Choć nie mają wiele, to mają tyle, by godnie
i szczęśliwie żyć. Nie ma u nich miejsca na nudę, prowadzą życie tak intensywne, jak tylko się da. Urodziła im się nawet wymarzona córeczka - Doe. Wszystko trwa jednak do czasu. Do czasu, gdy Alice usłyszy przerażającą diagnozę: rak - białaczka szpikowa. W tej chwili rozpocznie się trudna walka o życie, wędrówka od szpitala do szpitala i nieustanne pokonywanie własnych słabości. Czy Alice zostanie sama, a może Oliver będzie wiernie trwał u jej boku? Uda jej się zwalczyć chorobę, czy rak zniszczy ją doszczętnie?

"Rak to piekielna choroba".

Książka "Alice i Oliver" choć bywa naprawdę humorystyczna to... bądźmy szczerzy, jest opowieścią tragiczną. Czytelnik jest tu nikim innym, jak świadkiem postępowania choroby z dnia na dzień, podglądaczem w najbardziej intymnych sytuacjach, ale też kimś, kto...

monweg | 2018-08-04
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Alice i Oliver to mocna i szczera książka z dużym ładunkiem emocjonalnym. Autor bez zbędnego koloryzowania pokazuje nam walkę z chorobą i systemem, który ma chorym służyć. Do bólu prawdziwa historia, która w życiu miała swój pierwowzór. Zdecydowanie powieści Bocka nie polecam czytelnikom bardzo wrażliwym, bo jak napisałam wcześniej nie jest to pozycja przyjemna i łatwa w odbiorze. Na pewno nie jest to lektura rozrywkowa. Polecam tym z was, którzy czują się na siłach by zmierzyć się ze śmiertelną chorobą. Ale wybór pozostawiam wam.

Czytaczyk | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018

Alice i Oliver tworzą szczęśliwy i udany związek, który spaja ich malutka córeczka Doe. Alice jest pełną pasji kobietą. Gdzie tylko się pojawi to ściąga na siebie uwagę wszystko, zachwyca swoim pięknem i pełnią życia. Jeden dzień sprawia, że całe jej dotychczasowe życie rozpada się na malutkie kawałeczki. Jej stan zdrowia został zdiagnozowany, kobieta cierpi na wyjątkowo ciężką postać białaczki szpikowej. Te druzgocące wieści w jednej chwili odbierają jej radość z życia. Rozpoczyna się wyniszczająca walka ze śmiertelną chorobą.

Charles Bock napisał naprawdę dobrą książkę, pełną intensywnych emocji. Fabuła opiera się na niesprawiedliwej walce kobiety z chorobą i na ludziach, którzy są przy niej w tych okropnych chwilach. Ta opowieść całkowicie mnie poruszyła. Jak w jednej chwili można zgasić w kimś promyczek życia? Nigdy nie wiadomo, kiedy i jaka choroba Cię dopadnie. Trzeba się cieszyć z tego, że jest się zdrowym i doceniać spokojne życie, w którym nie trzeba się zmagać z...