Boży skalpel. Uzdrowienie postem

Wydawnictwo: Esprit
Boży skalpel
Karo

Podejmij post i pozwól Bogu dokonać operacji na otwartym sercu! Kiedy apostołowie pytają Jezusa, jak wypędzić złego ducha, On odpowiada, że w niektórych przypadkach jedyna skuteczna droga to modlitwa i post. Dla wierzących modlitwa wydaje się oczywista – ale czym jest post? Czy jest możliwy dziś w świecie niemal nieograniczonej konsumpcji, gdy za wszelką cenę unikamy doświadczenia fizycznego...

Podejmij post i pozwól Bogu dokonać operacji na otwartym sercu!

Kiedy apostołowie pytają Jezusa, jak wypędzić złego ducha, On odpowiada, że w niektórych przypadkach jedyna skuteczna droga to modlitwa i post. Dla wierzących modlitwa wydaje się oczywista – ale czym jest post? Czy jest możliwy dziś w świecie niemal nieograniczonej konsumpcji, gdy za wszelką cenę unikamy doświadczenia fizycznego i duchowego głodu?

Marek Zaremba, autor bestsellerowego Jaglanego detoksu, pościł przez czterdzieści dni i prowadził dziennik. W swojej najnowszej książce przekonuje na własnym przykładzie, że post to prawdziwy Boży skalpel! Czasem zaboli, gdy dotknie ciała, ale przyniesie realne uzdrowienie ducha. Stanie się początkiem nowego życia w wolności od lęków, nałogów, zamartwiania się o codzienność i wielu chorób współczesności.

Marek Zaremba – dyplomowany dietoterapeuta, specjalista medycyny komórkowej i terapeuta I stopnia medycyny św. Hildegardy. Jest autorem bestsellerów: Jaglany Detoks, Jaglany Detoks. Kolejny krok, Jaglany Detoks dla biegaczy, Leczenie dietą. Wygraj z Candidą! oraz Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!.

źródło opisu: esprit.com.pl

źródło okładki: esprit.com.pl

Czytaanna | 2018-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2018

Podczas czytania rzuciło mi się w oczy takie zdanie: - Post to Boży skalpel,który dokonuje konkretnego cięcia,działa nie tylko na ducha, ale również na nasze ciało.
Fakt,lektura jest w większości uduchowiona,ale autor nie skupia się tylko na religi i modlitwie.Jest tak jakby pamiętnikiem w którym autor opisuje swoje przeżycia i przemianę.
Jak dla mnie jest lekturą bardzo wartościową ,taką inspiracją do lepszego życia? "Podejmij post i pozwól Bogu dokonać operacji na otwartym sercu".
Czy w tych czasach jesteśmy w stanie go podjąć? Czy potrafimy doświadczyć fizycznego i duchowego głodu ?
Nie jest to łatwy temat,ale
myślę że czasem warto taką książkę wziąść do ręki i poczytać.
Polecam 😊

RyBy RyBy | 2018-10-03
Przeczytana: 03 października 2018

Książka dobra. Tylko albo i aż dobra. Na pewno mając otwarty umysł, odrzucając przed czytaniem pewne stereotypy, można z niej wiele wyciągnąć dla siebie. Wcale nie tylko w sensie religijnym (bo autor nie kryje się wcale z tym, że ma być to książka religijna, a jej druga część to dziennik duchowy, świadectwo życia).

Dla mnie osobiście książka była impulsem do podjęcia umiarkowanego życia. Bardzo uniwersalna i potrzebna sprawa! Dlatego uważam ją za wartościową.

bengalus | 2018-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Bardzo ciekawe świadectw o Bożego działania w naszym życiu. Uwaga dla osób które nie czują się tak blisko związane z Kościołem, mogą poczuć się nie godne aby aż tak gorliwie się modlić, pościć, uczestniczyć w życiu Bożym. Takie miałem odczucie po przeczytaniu, że jeszcze bardzo dużo mi brakuje co trochę demobilizuje...

Karo | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

Może i zachęciła mnie do rozpoczęcia postu, jednak "dziennik autora" wymaga przez niego samego przepracowania. Trochę miało się wrażenie, jakby czytało się pamiętnik nastolatki.

Alex | 2018-03-23
Przeczytana: 19 marca 2018

Książka dobra, dziennik jak dla mnie trochę ciut zbyt uduchowiony

chomiczka | 2019-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2019