Kosodom

Thunderhead
Filia
2018-05-09
2018-05-09
przyszłość śmierć literatura młodzieżowa literatura amerykańska
Inne

PŁACZEEEEEEE😭😭😭 Potrzebuje więcej takich książek tak jak ta, które na zmianę będą wywoływały u mnie skutek, szczęście a jednocześnie z szokowanie. Odejmuje pół oceny za rozdziały Graysona, które są nieco nudne.

Wow! Wielkie zaskoczenie. Już pierwsza część tej serii mnie mocno zaskoczyła ale druga zmiotła mnie z powierzchni ziemi. W tej części autor skupia się przez długi czas na politycznym aspekcie Kosodomu. Poznajemy bardziej Cintrę oraz Kosiarz Curie. Były w tej książce momenty, które na początku mnie nudziły. Z biegiem książki zrozumiałem, że budowały one podstawy pod końcówkę. Sama końcówka książki była tak niespodziewana i trzymająca w napięciu. Jest mi trudno opisać jak dobre zakończenie to było. Zdecydowanie polecam osobom, którym się poprzednia część podobała.

Czym jest Thunderhead? To system, który dba o porządek i harmonie na świecie. W świecie, w którym ludzkość pokonała śmierć nadal ktoś musi mieć nad wszystkim jakąś kontrolę. Ten świat musi być idealny. Thunderhead dba o wszystko, jednak nie wtrąca się tylko i wyłącznie w sprawy kosodomu i nie ingeruje w działania kosiarzy. Citra i Rowan ukończyli swoje szkolenie na kosiarzy, po czym przez wzgląd na wydarzenia musieli się rozdzielić. W kosodomie dochodzi do małej rewolucji. Zaczyna panować tak zwany "nowy porządek", któremu przewodniczy Goddard. Nie każdy pochwala pojawiające się zmiany... A co za tym idzie? Wiele niespodziewanych wydarzeń...

W tym tomie fabuła koncentruje się nie tylko na kosiarzach ale również na systemie, który trzyma piecze nad całym światem z wyjątkiem kosodomu. Mamy tutaj nie tylko fantastykę, ale również sci-fi. Nie jest to gatunek, po który sięgam, jednak w takim wydaniu i w takiej wersji jest ok. Akcja pędzi, mamy całą masę zwrotów akcji, przeskoków od jednego bohatera do innego, z jednego miejsca na drugie. Jednak najbardziej wbijające w fotel jest zakończenie. Co tu się wydarzyło?! Czegoś takiego się nie spodziewałam. Pierwszy tom skradł moje serce. Ten był również dobry. Co mnie czeka w ostatnim? 🙈

Niesamowita książka. Tylu plot twistów się nie spodziewałam. Książkę czytało się świetnie. Nie była nudna, bo co po chwila działo się coś nowego, emocjonującego. Od razu biorę z półki kolejny tom.

Tyle skrajnych emocji pod koniec drugiego tomu…

Tyle skrajnych emocji pod koniec drugiego tomu…

Pierwsza część Kosiarzy była intrygująco-interesujaca, natomiast drugi tom był moim największym rozczarowaniem tego roku. Książka była nudna, przerysowana i przewidywalna. Zarys świetnego świata jaki zaserwował nam autor w poprzedniej części tutaj został niestety pogrzebany żywcem. Bohaterowie których polubiłam w pierwszym tomie byli tutaj bezbarwni jakby ktoś wypompował z nich życie. Cała koncepcja istnienia kosiarzy jest przedstawioną tutaj absurdalnie. Czytając miałam wrażenie że czytam dokument o szaleńcach, o jakieś sekcie która uważa się za rękę Boga.
Antagonista powstały z popiołów było najgorszym posunięciem i choć łudziłam się że autor wymyśli coś innego poszedł po najmniejszej lini oporu.
Niestety nie podobała mi się , szkoda bo liczyłam na fenomenalną kontynuację.

Jestem zdziwiona, bo zaskoczyła mnie ta książka. Nie sądziłam, że dostanę taki rodzaj akcji, a do tego, że tak mi się to spodoba. Nadal nie jestem fanka sci-fi, ale doceniam.
Jestem mega ciekawa, co się wydarzy dalej, bo wydarzenia z tej części, a w szczególności końcówka zostawiają ogromne pole do manewru.

Co tu się wydarzyło 😱 tępo akcji na ostatnich 150 stronach przyspieszyło niesamowicie. Niespodziewane zwroty akcji, zdrady, knowania wszystko to znajdziecie w tej książce. No i tytułowy Thunderhead... Co on zrobił... 😱🤫🤐 Czytałeś 1 cześć ? No co się zastanawiasz sięgaj po druga i najlepiej zaopatrzyć się też w 3 tom 😉

Druga odsłona i inne spojrzenie na świat kosiarzy
Jeśli po przeczytaniu pierwszej były jakieś pytania tu znajdziesz wyjaśnienie
polecam

Druga odsłona i inne spojrzenie na świat kosiarzy
Jeśli po przeczytaniu pierwszej były jakieś pytania tu znajdziesz wyjaśnienie
polecam

Hmm...Mimo, że w porównaniu do pierwszej części bohaterowie nabrali więcej charakteru, to jednak nadal coś nie zagrało.
Trochę się męczyłam czytając tę książkę i zerkałam ile stron mi jeszcze do końca pozostało.

Neal Shusterman Kosodom Zobacz więcej
Neal Shusterman Thunderhead Zobacz więcej