Kosodom

Cykl: Żniwa śmierci (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
Thunderhead

Citra i Rowan znajdują się po dwóch stronach barykady – nie mogą się porozumieć co do moralności Kosodomu. Rowan na własną rękę poddaje go próbie ognia. Zaraz po Zimowym Konklawe porzuca organizację i zwraca się przeciw zepsutym kosiarzom – nie tylko w Midmeryce, ale na całym kontynencie. Staje się mrocznym bohaterem – Kosiarzem Lucyferem, karzącym ogniem okrutnych sędziów. Citra, jako...

Citra, jako nowicjuszka znajdująca się pod bacznym okiem sędzi Curie, również dostrzega zepsucie, ale pragnie walczyć się z nim od środka. Jej próby są jednak udaremniane na każdym kroku, a kosiarze „nowego porządku” zagrażają jej.

Oboje uświadamiają sobie, że nie zwyciężą w pojedynkę, nawet z pomocą sędzi Curie i sędziego Faradaya. Rowan postanawia zaryzykować i „uśmiercić się”, by porozmawiać z Thunderheadem – jedynym bytem na tyle mądrym, by rozwiązać dramatyczne problemy dręczące ten z pozoru perfekcyjny świat. Ale czy nawet tak potężne stworzenie jest w stanie pomóc? Czy też stanie się jedynie świadkiem upadku?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/281

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/281

Blue-eyedPassionate | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018

Porywająca, zachwycająca, emocjonująca, fantastyczna z zawrotną akcją i tempem historia. Gdzie w nieśmiertelnym świecie kosiarze są władcami czasu swojego i innych. Gdzie długo nie możesz otrząsnąć się po wydarzeniach w tym tomie i gdzie masz zagwarantowany książkowy kac.

To słowem wstępu, gdyż po raz pierwszym w tym roku jestem wstrząśnięta, onieśmielona... i szczęśliwa. Tak, to idealne określenie.
Z pewnością jedna z trzech premier tego roku, na które wyczekuje z utęsknieniem i zapartym tchem, i ogromnie się cieszę, że mnie nie zawiodła, a wręcz wyniosła ponad warstwę chmur.
Dla takich książek warto czekać.

Głównymi bohaterami tego tomu są: Citra utożsamiana coraz częściej jako kosiarz Anastazja, która kierując się moralnością i zdobytą wiedzą stara się stać godna tego miana, Rowan, który uwalniając własne sumienie stał się kosiarzem Lucyferem oraz Greyson (w trakcie także Slaydem), który z pewnością odegra znaczącą rolę w kolejnym tomie.
Pierwszy rok dla kosiarza jest z...

Absolutnie rewelacyjna kontynuacja serii. Po drugich tomach zwykle nie spodziewam się wiele, ale tutaj moje oczekiwania zostały prześcignięte. Uwielbiam styl autora i to jak prowadzi akcję, za każdym razem, kiedy sięgam po książkę, nie mogę się od niej oderwać.

Mija około rok od kiedy Citra zostaje zaprzysiężona na Kosiarza. Od tamtego czasu stara się rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, wprowadza swoje własne metody, które nie do końca podobają się innym Kosiarzom. Rowan natomiast w ukryciu działa jako Sędzia Lucyfer i pozbywa się na zawsze niegodziwych Kosiarzy. Tymczasem w Kosodomie źle się dzieje, pojawia się coraz więcej rozdźwięków, co zauważa sam Thunderhead, ale nic nie może z tym zrobić. Ale czy na pewno?

Naprawdę ciekawa młodzieżówka. Autor absolutnie nie zawodzi, wszystko co czytam spod jego pióra w jakiś sposób do mnie przemawia. Jego pomysły na to, jak może wyglądać świat przyszłości, jakie będzie podejście ludzi do śmierci, są warte uwagi i w połączeniu z wartką...

Hekard | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018

Jestem zachwycona tą serią. Drugi tom jest równie dobry co pierwszy, może nawet trochę lepszy. Pojawiają się nowe postacie, a przez całą książkę dzieje się bardzo dużo, przez co nie pozwala się nudzić nawet przez moment. Polecam serię z całego serca i czekam z niecierpliwością na kolejny tom "Żniw Śmierci".

ElaF | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

początek mi sie dłużył, ale później.. co tu sie wydarzyło?
mam tylko nadzieję, że mylę się co do kierunku, w którym to się potoczy..
a kiedy następna część?! aj

krakowskie-puchi | 2018-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

W zeszłym roku po raz pierwszy zetknęłam się z twórczością Neala Shustermana i światem Kosiarzy, który stworzył. Z moich wspomnień wyłania się bardzo fajna młodzieżówka z niezwykle ciekawym światem, w którym Sztuczna Inteligencja, wszechobecna i wszechwiedząca, wprowadziła ludzkość w epokę nieśmiertelności, gdzie prawdziwa śmierć nadejść może tylko z ręki Kosiarza, czyli specjalnie w tym celu wybranego i wyszkolonego człowieka. Właściwie jedynym moim zarzutem był zbyt natarczywy (tudzież po prostu zbyt szybki) romans między dwójką młodych bohaterów, poza tym jednak czytało się "Kosiarza" bardzo dobrze i do drugiego tomu, który po angielsku wydany został w styczniu tego roku, nastawiona byłam pozytywnie, choć nie spodziewałam się wielkich fajerwerków. Ot, wystarczyłoby mi, gdyby autor zachował poziom części pierwszej z lekką poprawą w kwestii romansowej. Tym większe moje zaskoczenie i, co tu dużo mówić, zachwyt po przeczytaniu drugiego tomu. Ale po kolei.

W drugim tomie,...

Monika | 2018-05-21
Przeczytana: 21 maja 2018

Po prostu majstersztyk! Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Dominik | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Podniosłem swoją ocenę dla całej, dotychczasowej serii za sposób prowadzenia akcji i wielowątkowość, szczególnie widoczne w II tomie. W II części dochodzi do pierwszej, poważnej interakcji między starą gwardią a przedstawicielami nowego porządku. Bez patetycznego bohaterstwa, za czym w powieściach nie przepadam. Intrygujące zakończenie może zwiastować tylko III część. To było bardzo przyjemne popołudnie.

FOCZKA | 2018-11-26

Kolejna część nie rozczarowała mnie a wręcz przeciwnie wciągnęła i zachwyciła. Praca Kosiarza wymaga odpowiedzialności i dużej odporności psychicznej, to misja. Nie wystarczy być sprawnym fizycznie, dlatego nie jest to praca dla każdego. Wielu Kosiarzy działa poza prawem, które ich obowiązuje dlatego musi się pojawić się Lucyfer, który chce zaprowadzić porządek. Oddzielić ziarno od plew. Natomiast Citra, Kosiarz - nowicjusz, dokonuje zbiorów według własnych zasad, nie boi się myśleć samodzielnie i próbuje zmienić system. Oboje powinni połączyć siły ponieważ nadszedł czas na zmiany, działalność Kosiarzy wymyka się spod kontroli i burzy aktualny porządek, pojawia się zamęt. Cała książkę przeczytałam od deski do deski i z przyjemnością sięgnę po następną książkę tego autora

„Kosodom” to drugi tom cyklu Żniwa Śmierci autorstwa Neala Shustermana.
Akcja drugiego tomu rozpoczyna się jakiś czas po wydarzeniach z tomu pierwszego. Citra wraz z Kosiarz Curie pracuje jako Kosiarz, a Rowan przeistacza się w samozwańczego Kosiarza Lucyfera i eliminuje zepsutych kosiarz dokonując na nich zbiorów.
Oboje próbują walczyć z korupcją, zepsuciem i złem w Kosodomie, każde na swój sposób. Citra jako Kosiarz Anastazja walczy od środka, za pomocą polityki, układów i swoich działań. Rowan za pomocą śmierci.
Czy jednak uda się im naprawić coś, co jest przesiąknięte tak dużym zepsuciem? Czy kosiarze nowego porządku zdobędą władzę? I czy Thunderhead powstrzyma nieuniknione, czy będzie się tylko przyglądał upadkowi Kosodomu?

Początek powieści mocno mnie wciągnął. Dwójka głównych bohaterów mimo, że zaledwie rok starsza, zdaje się być dużo bardziej dojrzała i doświadczona przez życie. Oboje wierzą w wartości wpojone im przez Kosiarza Faradeya i starają się nimi kierować....

KochamMajonez | 2018-02-25
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 lutego 2018

Co ja mogę powiedzieć... Neal Shusterman jest geniuszem. Lektura obowiązkowa. Kac książkowy gwarantowany.