Późny bohater. Winston Churchill

Wydawnictwo: Bellona
Winston Churchill, biografia
Bezimienna

PO PONAD PÓŁ WIEKU OD ŚMIERCI CHURCHILLA JEGO NOWA BIOGRAFIA, AUTORSTWA THOMASA KIELINGERA, WZMAGA NIEUSTAJĄCĄ FASCYNACJĘ TYM NIEZWYKŁYM CZŁOWIEKIEM, WZBUDZAJĄC ŻYWE ZAINTERESOWANIE CZYTELNIKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE. Winston Churchill to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci historycznych. Gdy skończył dwadzieścia pięć lat, miał już za sobą przeżycia wojenne na trzech kontynentach, zdążył...

Winston Churchill to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci historycznych. Gdy skończył dwadzieścia pięć lat, miał już za sobą przeżycia wojenne na trzech kontynentach, zdążył napisać pięć książek i zasiadał w brytyjskiej Izbie Gmin. Po sześćdziesiątce wydawał się jednak przegranym człowiekiem. Uważano, że jest zbyt staroświeckim politykiem, który nalega na zbrojenia i przygotowania do wojny. Ale potem, gdy wybuchła II wojna światowa, Churchill okazał się mężem opatrznościowym, potrafił stawić skuteczny opór nazistowskim Niemcom. W oczach społeczeństwa stał się wtedy bohaterem, „późnym bohaterem”.Jakby tego było mało, stał się cenionym malarzem, zapalonym mówcą i utalentowanym pisarzem – jako jedyny mąż stanu w historii otrzymał Nagrodę Nobla. Ku jego zmartwieniu … „tylko” w dziedzinie literatury.
Bestseller w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej.

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9304

źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9304