Dudziak

Wydawnictwo: Bellona
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Winston Churchill, biografia
Bezimienna

PO PONAD PÓŁ WIEKU OD ŚMIERCI CHURCHILLA JEGO NOWA BIOGRAFIA, AUTORSTWA THOMASA KIELINGERA, WZMAGA NIEUSTAJĄCĄ FASCYNACJĘ TYM NIEZWYKŁYM CZŁOWIEKIEM, WZBUDZAJĄC ŻYWE ZAINTERESOWANIE CZYTELNIKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE. Winston Churchill to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci historycznych. Gdy skończył dwadzieścia pięć lat, miał już za sobą przeżycia wojenne na trzech kontynentach, zdążył...

Winston Churchill to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci historycznych. Gdy skończył dwadzieścia pięć lat, miał już za sobą przeżycia wojenne na trzech kontynentach, zdążył napisać pięć książek i zasiadał w brytyjskiej Izbie Gmin. Po sześćdziesiątce wydawał się jednak przegranym człowiekiem. Uważano, że jest zbyt staroświeckim politykiem, który nalega na zbrojenia i przygotowania do wojny. Ale potem, gdy wybuchła II wojna światowa, Churchill okazał się mężem opatrznościowym, potrafił stawić skuteczny opór nazistowskim Niemcom. W oczach społeczeństwa stał się wtedy bohaterem, „późnym bohaterem”.Jakby tego było mało, stał się cenionym malarzem, zapalonym mówcą i utalentowanym pisarzem – jako jedyny mąż stanu w historii otrzymał Nagrodę Nobla. Ku jego zmartwieniu … „tylko” w dziedzinie literatury.
Bestseller w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej.

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9304

źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9304

jarr74 | 2018-08-16
Przeczytana: 2018 rok

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca. Ale być może, jest to koniec początku!

Wydawnictwo Bellona oddaje w nasze ręce niesłychanie ciekawą i, co ważne, znakomicie przygotowaną pod względem merytorycznym, biografię jednego z najwybitniejszych, najciekawszych i najważniejszych, zarazem, postaci XX wieku, Winstona Churchilla.

Jej autorowi udało się stworzyć wielowymiarowy portret człowieka i polityka, którego wyróżniająca się osobowość i charyzmatyczność oraz ich wpływ na polityczne kalkulacje i procesy decyzyjne, wywarły znaczący wpływ na historie Europy i Świata, poprzedniego wieku. W 2002 roku został on w plebiscycie zorganizowanym przez BBC ogłoszony najwybitniejszym Brytyjczykiem wszechczasów a konkurentów do tego zaszczytnego tytułu, o czym wiemy z historii, z pewnością na Wyspie nie brakowało. To opowieść o człowieku wpisanym w swój czas, czas burzliwy, trudny , skomplikowany, naznaczony okrucieństwem i grozą lokalnych i globalnych konfliktów zbrojnych, podczas...

Nimas | 2018-08-05
Przeczytana: 2018 rok