Wyzwanie czytelnicze LC

God Food. Boska kuchnia Malki Kafki

Wydawnictwo: Znak Literanova
scrapie

PIERWSZA KSIĄŻKA KULINARNA, KTÓRA ODMIENI NIE TYLKO TWOJĄ KUCHNIĘ, LECZ TAKŻE TWOJE ŻYCIE • Jak smakuje idealny babaganusz? • Czy potrafisz oprzeć się zapachowi egzotycznej szakszuki? • Czy można połączyć smak dojrzałego awokado z wykwintnym aromatem gorzkiej czekolady? God Food to bogaty zbiór przepisów na sycące dania główne, wyrafinowane przekąski, przepyszne desery, aromatyczne mieszanki...

• Jak smakuje idealny babaganusz?
• Czy potrafisz oprzeć się zapachowi egzotycznej szakszuki?
God Food to bogaty zbiór przepisów na sycące dania główne, wyrafinowane przekąski, przepyszne desery, aromatyczne mieszanki ziół, orzeźwiające napoje.
Malka Kafka pomoże ci odnaleźć boski pierwiastek w niezwykłych potrawach.
Przekona, że bezwarunkową miłość można okazać, zapraszając bliskich do wspólnego stołu. Zainspiruje do wykorzystania sprawdzonych receptur zrodzonych na styku wielobarwnych kultur, w kolebce najpotężniejszych religii. Pokaże praktyczne sposoby na przygotowanie doskonałych roślinnych posiłków.
Rozpocznij proces kulinarnej i duchowej przemiany, przyłącz się do egzotycznej podróży – do wyprawy w głąb siebie.

Malka Kafka – znana i ceniona restauratorka, założycielka sieci restauracji Tel Aviv, jednych z najpopularniejszych w Warszawie. Umiejętności kulinarne Malki docenili prawdziwi koneserzy kuchni, a jej program emitowany na antenie Kuchnia+ przyciągnął rzesze widzów zafascynowanych orientalnymi smakami.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,106867,G...(?)

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,106867,G...»

gooner92 | 2018-03-25
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 marca 2018

Książka o życiu, o podróżach, o ludziach, o jedzeniu. Każdy przepis poprzedzony jest krótkim wstępem oraz opatrzony pięknymi fotografiami. Przyjemna, relaksująca książka, którą warto przeczytać, nawet jeśli nie jest się pasjonatem gotowania.

Okot | 2018-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Mi zupełnie nie leży. Ani filozofia autorki, ani przepisy. Zdecydowanie mamy rozbieżne definicje prostych przepisów ;)

Ale nie da się zaprzeczyć, że jest pięknie wydana, z pięknymi zdjęciami - więc cena okładkowa nie jest przesadna.

natunaturally | 2018-02-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 23 lutego 2018

To najmądrzejsza, najbardziej pozytywna i najbliższa mojemu sercu książka kucharska. Pełna krótkich przepisów na proste, szczęśliwe.... życie. To książka o życiu w zgodzie ze sobą, wdzięczności, miłości, o wszystkim co w życiu ważne. Z jedzeniem w tle, bo przecież od wieków ludzie są najbliżej siebie podczas posiłków i często tak właśnie afirmują radość życia. Jednak to nie same przepisy, chociaż ciekawe i wielokulturowe, stanowią o wyjątkowości tego wydania. To książką, która zachwyca podejściem autorki nie tylko do gotowania, ale do życia. - I dlatego właśnie, polecam najgoręcej!

Wiesława24 | 2018-02-23

Podobała mi się ta książka. Polecam ją wszystkim

Kashka | 2018-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2018