Poland first to fight... czyli II wojna światowa

Okładka książki Poland first to fight... czyli II wojna światowa Wojciech Drewniak
Okładka książki Poland first to fight... czyli II wojna światowa
Wojciech Drewniak Wydawnictwo: Znak Horyzont Cykl: Historia bez cenzury (tom 3) historia
historia
Historia bez cenzury (tom 3)
Znak Horyzont
2018-04-16
2018-04-16
Historia Historia Polski II wojna światowa Polska Historia bez cenzury Polska w II wojnie światowej Wojsko Polskie Wojsko Polskie w II wojnie światowej

Można zarzucić Panu Drewniakowi wiele:prosty czasami, nawet ordynanry język, mało akademicki charakter twórczości. Dla mnie jednakże są to zalety dla których polubiłam się z autorem. Dzięki prostemu językowi wręcz potocznemu czyta się szybko i przyjemnie. Historia przedstawiona w książce jest przyjemna w odbiorze. Zgodzę się z opinią, że taka historia w szkole byłaby dużo przyjemniejsza niż ta serwowana w podręcznikach. Dla mnie Historia Bez Cenzury jest jak najbardziej na tak.

Cudna! Dzięki niej dowiedziałam się więcej niż na lekcjach historii w podstawówce.

Książka reprezentuje podobny poziom co poprzednia część. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do formy, bo ta jest bardzo dobrze dobrana i się sprawdza. Przeszkadzała mi natomiast treść, która miejscami ociekała zbytnim patosem, przez co lektura wydawała się miejscami nudna, a nie powinna.
Stąd też ocena niżej od części 2, chociaż muszę przyznać, że Drewniak ma z czasem coraz lepsze pióro.

Pomimo mojego szczęścia do szkolnych historyków (bez krzty ironii),bardzo bym chciał żebym na swojej drodze spotkał również pana Wojciecha Drewniaka. Fajny humor połączony z merytoryczną wiedzą.

Bardzo dobra książka opowiadająca o wybitnych osiągnięciach Polaków w czasie II wojny światowej i przed nią.

Bardzo charakterystyczny sposób prezentacji wydarzeń historycznych daleki jest od patosu. Jednak w każdym rozdziale wyraźnie daje się odczuć szacunek autora do ludzi ich czasów i wydarzeń jakie były ich udziałem. Ten tom HBC skończyłem akurat w przededniu rocznicy Powstania Warszawskiego, któremu poświęcony jest jeden z rozdziałów. Trudno nie czuć ogromnych emocji.

Jeśli kochasz historię, a nie lubisz obracać się między suchymi faktami i cyferkami jakimi są daty, to naprawdę polecam. Książka napisana luźnym językiem, ma mnóstwo ciekawostek i zabawnych faktów. Ja sama czytając ją czerpałam z tego dużą przyjemność. Polecam!

Niespotykane połączenie - dobra zabawa + ogromna dawka wiedzy!

Niespotykane połączenie - dobra zabawa + ogromna dawka wiedzy!

Polecam całą serię

Polecam całą serię

Inaczej napisana niż wszystkie inne książki o II Wojnie Światowej. Polecam

Inaczej napisana niż wszystkie inne książki o II Wojnie Światowej. Polecam

• Historyczne

Wojciech Drewniak Poland first to fight... czyli II wojna światowa Zobacz więcej