Nieważcy 1

Cykl: Brzydcy (tom 4.1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Extras
Lenalee

Minęło już kilka lat od czasu, gdy zbuntowana Tally Youngblood obaliła uniwersalny porządek brzydkich/ślicznych/wyjątkowych. Pozbawiony dawnych ścisłych podziałów i ról świat przeżywa nowy renesans kulturalny. Techmózgi popisują się najnowszymi gadżetami, strzelcy rozpowszechniają plotki i popularyzują nowe trendy, opkoświry nieustannie poddają się ekstremalnym operacjom plastycznym. A wszystko obserwują nieprzeliczone roje kamer. Świat stał się gigantycznym programem "Idol". Życie piętnastoletniej Ayi Fuse wydaje się totalnie do kitu. Żałośnie niskie 451 369 miejsce w rankingu twarzy oznacza, że jest ona nikim - nieważką. I wtedy Aya spotyka ekipę dziewczyn wycinających wariackie numery. Lecz Szczwane Laski odkrywają coś bardzo poważnego - wybuchową historię, która może na zawsze odmienić oblicze nowego wspaniałego świata.

źródło opisu: Egmont Polska, 2009

źródło okładki: Egmont Polska, 2009

Sylwia Szenk | 2014-11-27

Dodatek do trylogii tak to można nazwać.
Mimo, że poprzednie części mnie zachwyciły ta wydaje się równie interesująca, ma ciekawą fabułę i nie mam jej nic do zarzucenia oprócz podziału na dwie części. Historia zupełnie nowej bohaterki i nowego miasta gdzie nie liczy się już kto jest śliczny czy wyjątkowy teraz odbywa się to za pomocą rankingu twarzy całkiem nowy koncept ale niezły zobaczymy co wniesie nowa część i którą drogę główna bohaterka wybierze. Czy sławę czy przyjaźń ale o tym już wkrótce;)

Purple_Vision | 2013-07-14
Przeczytana: 03 lipca 2013

Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzednich części.

Akcja „Nieważkich 1” ma miejsce kilka lat po rewolucji, w której brała udział Tally Youngblood. Świat się zmienił – teraz nie ma już podziału na Brzydkich i Ślicznych. Aby być kimś, człowiek musi mieć wysokie miejsce w rankingu twarzy, a trzeba się bardzo postarać, aby je osiągnąć. Teraz stawia się na indywidualność i kreatywność. Władze próbują wmówić społeczeństwu, że po pozbawiającym skaz mózgu myślodeszczu wszystko jest w porządku, jednak nie da się nie zauważyć nowych sposobów manipulacji…

Pierwszy raz główną bohaterką nie jest Tally Youngblood. Właściwie nawet nie pojawia się w powieści – tylko od czasu do czasu wspomniane jest jej nazwisko. Tym razem autor opowiada historię Ayi Fuse. Jest to piętnastoletnia dziewczyna, która zajmuje niskie miejsce w rankingu twarzy, a pragnie stać się popularna. Aya jest gotowa na wszystko, aby osiągnąć swój cel. Natrafia na grupę Szczwanych Lasek (swoją drogą to wyjątkowo niefortunna...

ilo99 | 2016-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2016

Czwarty tom trylogii. Kontynuacja „Brzydkich”, „Ślicznych” i „Wyjątkowych”. Zupełnie nowi bohaterowie, zmienił się również świat, w którym żyją. Nie jest to znany z poprzednich książek uporządkowany świat, z podziałami na sprytnych Brzydkich, pustogłowych Ślicznych oraz Wyjątkowych, którzy rządzili miastem. Obecnie nie ma wymogów estetycznych odnoszących się do urody, ludzie mogą dokonywać dowolnych operacji plastycznych w każdym wieku. Głównym wyznacznikiem prestiżu jest bycie znanym, pozwala na prowadzenie dostatniego życia. Ta książka zawiera wszystkie pozytywne elementy swoich poprzedniczek, a więc wartką akcję z nieoczekiwanymi zwrotami, świeżość postaci oraz scenerii, w której są ukazani. Po słabej trzecie części jest przyjemnym zaskoczeniem i odmianą. Jedynym mankamentem jest tytuł, moim zdaniem powinien brzmieć - Nieważni. Nieszczególną urodą charakteryzuje się również okładka. Ta uwaga dotyczy zresztą całej serii.

Acilya | 2012-02-24

Zdecydowanie gorsza od Trylogii Brzydcy-Śliczni-Wyjątkowi. Ponadto nie mogę zrozumieć, dlaczego została podzielona na dwie części, małe objętościowo, z dużą czcionką i marginesami - spokojnie zmieściłaby się dwukrotnie (ba, czterokrotnie!) w jednym tomie.
Jednak to nadal świat z poprzedzającej Nieważkich trylogii, mimo wszystko - niezła książka.

Morana | 2011-07-23

Niestety, kontynuacja trylogii nie jest tak dobra. Czytając książkę miałam jakieś głupie wrażenie, że jest ona napisana na przymus...

Platine | 2013-01-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Rok 2013
Przeczytana: 14 stycznia 2013

Trylogia pana Westerfielda spodobała mi się od pierwszych stron. Obraz postapokaliptycznej Ziemi trafił do mnie. I choć teraz, gdy jej pierwotni bohaterowie są już raczej postaciami kultowymi, ta wizja nadal mnie przekonuje. Książeczka jest cieniutka, więc nie zdążyłam nawet do niej dobrze przysiąść, ale z niecierpliwością wyglądam kolejnej wizyty w bibliotece, by zakończyć przygodę ze światem pięknych. Jestem jak najbardziej na tak, jeśli chodzi o taką kontynuację. Nie zawiodłam się na niej.

Aneta | 2011-06-09

Świetna kontynuacja trylogii, z nowa bohaterka która musi odkryć siebie i dokonać wyboru między chęcią zyskania sławy a sekretem i przyjaźnią.

Agnesja | 2011-03-12
Przeczytana: 04 lutego 2010

Dno. Niepotrzebny dodatek do trylogii. Nie wart ani grosza.

Wiktoria | 2010-07-29

Kontynuacja Brzydkich, Ślicznych i Wyjątkowych.. Świetna :D

Martyna | 2012-01-29
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Jak dla mnie trochę naciągany dodatek do trylogii, który miał na celu tylko zarobić kasę. Mimo to pierwsza część Nieważkich (kto tak w ogóle wpadła na pomysł, żeby to dzielić? Żeby to chociaż miało nie wiadomo ile stron!) całkiem przypadła mi do gustu. Inne miejsce, inne społeczeństwo, ranking twarzy, itp. Nawet nie było takie złe. I tu wątek romantyczny nawet mi się spodobał, a co!