rozwińzwiń

NIE to za mało. Jak stawić opór polityce szoku i stworzyć świat, jakiego nam trzeba

Okładka książki NIE to za mało. Jak stawić opór polityce szoku i stworzyć świat, jakiego nam trzeba Naomi Klein
Okładka książki NIE to za mało. Jak stawić opór polityce szoku i stworzyć świat, jakiego nam trzeba
Naomi Klein Wydawnictwo: Muza reportaż
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
reportaż
Tytuł oryginału:
No Is Not Enough: Resisting Trump's Shock Politics and Winning the World We Need
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2018-02-28
Data 1. wyd. pol.:
2018-02-28
Data 1. wydania:
2017-06-13
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328708549
Tłumacz:
Marek Jedliński
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie Naomi Klein, Rebecca Stefoff
Ocena 7,7
Jak zmienić ws... Naomi Klein, Rebecc...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 9 (33) / wrzesień 2020 Maga Ćwieluch, Agnieszka Glińska, Etgar Keret, Naomi Klein, Piotr Kofta, Berenika Kołomycka, Zuzanna Kowalczyk, Liana Langa, Karolina Lewestam, Krystyna Miłobędzka, Weronika Murek, Urszula Pieczek, Joanna Rudniańska, Marta Rybicka, Bartek Sabela, Małgorzata Sadowska, Anna Sańczuk, David Sedaris, Marta Staszewska, Marcin Wicha
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Maga Ćwieluch, Agni...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
111 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3678
3621

Na półkach:

Manifest polityczny autorki. Choć polityczny to chyba złe słowo, bo raczej widać tu całą wrażliwość społeczną, gospodarczą, klimatyczną, wiarę w oddolną zmianę. Książka powstała na gorąco po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta.

Manifest polityczny autorki. Choć polityczny to chyba złe słowo, bo raczej widać tu całą wrażliwość społeczną, gospodarczą, klimatyczną, wiarę w oddolną zmianę. Książka powstała na gorąco po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta.

Pokaż mimo to

avatar
103
62

Na półkach:

Choć powstała na początku kadencji Trumpa, nie zdezaktualizowała się ani trochę.
Dawno nie czytałem czegoś tak inspirującego.

Choć powstała na początku kadencji Trumpa, nie zdezaktualizowała się ani trochę.
Dawno nie czytałem czegoś tak inspirującego.

Pokaż mimo to

avatar
116
116

Na półkach:

Do mnie Naomi trafia, przemawia, dociera.
Dlatego nie ma siły, najnowszą jej pozycję mam i czytam.
Chcę być z ludźmi, oczekuję akceptacji od ludzi, podkreślam wężykiem, to musi działać w obie strony.
Faszyzm nic nie rozwiąże.

Do mnie Naomi trafia, przemawia, dociera.
Dlatego nie ma siły, najnowszą jej pozycję mam i czytam.
Chcę być z ludźmi, oczekuję akceptacji od ludzi, podkreślam wężykiem, to musi działać w obie strony.
Faszyzm nic nie rozwiąże.

Pokaż mimo to

avatar
560
148

Na półkach: ,

Jak zwykle wspaniała książka Naomi Klein. Stanowi pewnego rodzaju podsumowanie i esencję trzech poprzednich, a zarazem przeniesienie ich do nowszych czasów. Takich, w których Trump wygrywa wybory. A rozważania o świecie, który do tego doprowadził łatwo jest przenieść także i na nasz grunt. A do tego najbardziej optymistyczne zakończenie w dziejach Naomi Klein. Wzruszające i przekonywujące, pozwalające (i zachęcające) znów być idealistą.

Jak zwykle wspaniała książka Naomi Klein. Stanowi pewnego rodzaju podsumowanie i esencję trzech poprzednich, a zarazem przeniesienie ich do nowszych czasów. Takich, w których Trump wygrywa wybory. A rozważania o świecie, który do tego doprowadził łatwo jest przenieść także i na nasz grunt. A do tego najbardziej optymistyczne zakończenie w dziejach Naomi Klein. Wzruszające i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
98
84

Na półkach:

"Świadomość, że nasz czas się kończy, powinna zdopingować do działania: przed nami nieprzekraczalny, wyznaczony przez naukę termin. Trzeba to powtarzać na każdym kroku: droga, którą od dziesięcioleci pędzimy na złamanie karku, urywa się nad przepaścią. Jeśli nie chcemy dopuścić do takiego ocieplenia, które spowoduje katastrofalne, nieodwracalne zmiany, musimy natychmiast rozpocząć polityczną i ekonomiczną transformację."
Jak w przypadku każdej poprzedniej książki, Naomi Klein napisała bardzo wartościową, pełną faktów, rzetelną pozycję. I mimo tego, że książka powstała w kilka miesięcy - w porównaniu z poprzednimi jest dość cienka: nieco ponad 250 stron - ilość danych, naukowych, ekonomicznych, społecznych faktów, jest ogromna. Ubolewam jednak nad tym, że książka ta była pisana na przełomie 2016/2017 roku i już wtedy żyliśmy klimatycznie, politycznie pod ścianą, to co w takim razie powiedzieć na to, co dzieje się obecnie? Autorka od momentu wydania Nie to za mało napisała dwie książki, niestety nie zostały jeszcze wydane w języku polskim, więc czekam.

"Świadomość, że nasz czas się kończy, powinna zdopingować do działania: przed nami nieprzekraczalny, wyznaczony przez naukę termin. Trzeba to powtarzać na każdym kroku: droga, którą od dziesięcioleci pędzimy na złamanie karku, urywa się nad przepaścią. Jeśli nie chcemy dopuścić do takiego ocieplenia, które spowoduje katastrofalne, nieodwracalne zmiany, musimy natychmiast...

więcej Pokaż mimo to

avatar
60
3

Na półkach:

Jeśli ktoś nie czytał jeszcze nic od Klein to można śmiało polecić. Jeśli ktoś czytał wszystko to rzeczywiście powtórzenia będą rzucać się w oczy. Jednak sama autorka przyznaje, że tę książkę pisała inaczej, a ma ona charakter rozszerzonej publicystyki, którą uprawiała już przed napisaniem książki. Jest ona reakcją na zwycięstwo Trumpa. I rzeczywiście na jego temat przeprowadziła fajny psychologiczny wywód. Także jeśli ktoś nie ma czasu czytać poprzednich pozycji, a chciałby poznać skondensowaną, skróconą propozycję autorki to warto. Natomiast jeśli czas się znajdzie to lepiej sięgnąć po poprzednie pozycje.

Jeśli ktoś nie czytał jeszcze nic od Klein to można śmiało polecić. Jeśli ktoś czytał wszystko to rzeczywiście powtórzenia będą rzucać się w oczy. Jednak sama autorka przyznaje, że tę książkę pisała inaczej, a ma ona charakter rozszerzonej publicystyki, którą uprawiała już przed napisaniem książki. Jest ona reakcją na zwycięstwo Trumpa. I rzeczywiście na jego temat...

więcej Pokaż mimo to

avatar
66
57

Na półkach:

Na gorąco... to zupełnie inna książka od tych, do których przyzwyczaiła nas Klein i prawdopodobnie dlatego dostała sporo nieprzychylnych recenzji w prasie. Nie zgadzam się jednak z twierdzeniem, że nie zawiera w sobie nic nowego lub że stanowi powtórzenie poprzednich książek. Klein bazując na wiedzy zdobytej przy pracy nad poprzednimi książkami i zgodnie ze swoimi przekonaniami komentuje zwycięstwo Trumpa, jego przyczyny i zagrożenia z tym związane. To wszystko służy jednak tylko wprowadzeniu do ostatniej części książki - apelu o skok w przyszłość, który adresowany jest według mnie do wszystkich czytelników. Klein wierzy, że możemy zbudować lepszy świat i wierzy, że wie jak powinniśmy to zrobić. Ten motyw był już obecny w jej poprzedniej książce ("To zmienia wszystko, kapitalizm kontra klimat"). Możemy powiedzieć, że to nierealne, że to mrzonki, ale właśnie wtedy stajemy po stronie staus quo. Warto to sobie uzmysłowić. Warto też pamiętać, że tak samo reagowano kiedyś na żądanie zniesienia niewolnictwa, zniesienia pracy dzieci, przyznanie praw wyborczych kobietom i sprzeciw wobec segregacji rasowej.. Tamte zmiany też miały być niemożliwe i destrukcyjne dla gospodarki, ale jakoś daliśmy radę je wprowadzić. Zmiany, o których pisze Klein też są możliwe, trzeba je tylko wywalczyć.

Książka jest jak zwykle świetnie napisana. Klein warto czytać. Lektura dobra zarówno dla jej wiernych czytelników, jak i dla nowicjuszy. Polecam.

Na gorąco... to zupełnie inna książka od tych, do których przyzwyczaiła nas Klein i prawdopodobnie dlatego dostała sporo nieprzychylnych recenzji w prasie. Nie zgadzam się jednak z twierdzeniem, że nie zawiera w sobie nic nowego lub że stanowi powtórzenie poprzednich książek. Klein bazując na wiedzy zdobytej przy pracy nad poprzednimi książkami i zgodnie ze swoimi...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1548
45

Na półkach: , ,

Wyjdzmy z tego matrixu.

Wyjdzmy z tego matrixu.

Pokaż mimo to

avatar
175
14

Na półkach:

Pierwsza książka Naomi Klein, która kończy się na optymistycznej nucie...

Pierwsza książka Naomi Klein, która kończy się na optymistycznej nucie...

Pokaż mimo to

avatar
1662
1653

Na półkach:

Choć autorka pochodzi z Kanady, skupiona jest głównie na amerykańskiej scenie politycznej, a cała książka “Nie to za mało” poświęcona jest analizie dojścia do władzy Donalda Trumpa. Analiza jest szczegółowa, ukazuje niezwykle spójny i rozbudowany światopogląd autorki, jej antykorporacyjne, prospołeczne poglądy. Wywód jest całkiem konstruktywny, zakończony pozytywną propozycją i wizją sposobu w jaki można budować społeczeństwo. I gdy pisała o pozytywnej wizji, ujmowała mnie wrażliwość społeczna i czułem, że byłbym w stanie kupić ten światopogląd. Jednak jakoś się na ten okręt nie załapałem...

Pełna recenzja książki na stronie:
http://moznaprzeczytac.pl/nie-to-za-malo-naomi-klein/

Choć autorka pochodzi z Kanady, skupiona jest głównie na amerykańskiej scenie politycznej, a cała książka “Nie to za mało” poświęcona jest analizie dojścia do władzy Donalda Trumpa. Analiza jest szczegółowa, ukazuje niezwykle spójny i rozbudowany światopogląd autorki, jej antykorporacyjne, prospołeczne poglądy. Wywód jest całkiem konstruktywny, zakończony pozytywną...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    244
  • Przeczytane
    142
  • Posiadam
    44
  • 2018
    8
  • 2020
    6
  • Teraz czytam
    5
  • 2021
    4
  • 2020
    3
  • Literatura faktu
    3
  • Ulubione
    2

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także