Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Harry Potter and the Philosopher's Stone
Natalia

Harry Potter to sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany przez ciotkę i wuja, którzy podobnie jak ich syn Dudley - traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy...

źródło opisu: Media Rodzina

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Aquaria | 2018-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2018

Harry Potter to taka seria która już zostaje. Której nigdy się nie zapomina i do której wraca się raz na rok.

W moim przypadku nie ma na świecie nic co dorównywałoby tej serii. (A Tolkien bardzo mocno podgryza Rowling).

Pierwsza część ze względu na lata jest tą najbardziej sentymentalną, tą najbardziej dziewiczą.

Cherry724 | 2018-08-07
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Przeczytałem kilka jak nie kilkanaście razy. Pierwszy raz jak miałem 11 lat. Pochłonąłem ją w tydzień, jak na mnie, był to świetny wynik. Dzięki tej książce zacząłem czytać.

Qwerty | 2018-07-06
Przeczytana: lipiec 2008

Książka rozpoczynająca najlepszą serię jaką kiedykolwiek przeczytałam. Utrzymana w klimacie beztroski mimo kilku nieprzyjemnych wydarzeń. Wciąż do niej wracam, kiedy napada mnie ta dziwna chęć, aby znów poczuć się jak sześcioletnie dziecko zaczynające swoją przygodę z książkami poważniejszymi niż bajki. Magiczna atmosfera zachwyci każdego, niezależnie od wieku i upodobań.

voler1 | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

Pamiętam, że na początku podstawówki, ok 2001 rok, książka ta była rozchwytywana w szkolnej bibliotece. Ja wtedy czytać nie lubiłem, więc ograniczyłem się do filmu, potem kolejnego i tak dalej, zainteresowanie Harrym minęło mi po czwartym filmie, pojawiły się ciekawsze rzeczy, ale zawsze gdzieś tam w głowie ten Potter mi siedział, mimo, że nie znoszę (wręcz nienawidzę) wszelkiej magiczno-średniowieczno-elfowej tematyki. Postanowiłem po tylu latach podejść do dzieł Rowling od nowa, najpierw książki, potem filmy. Powieści nie inaczej, jak pierwsze wydania, właśnie te, które pamiętam ze szkoły. Po pierwszym tomie jestem zachwycony!

Piotr | 2018-03-13
Przeczytana: 12 marca 2018

Trzeba być mugolem, żeby nie przeczytać tej książki ;-) Dla niewtajemniczonych wyjaśnienie znajdziesz w środku. Magia, przygoda, radość, smutek, strach, tajemnica ... cudowne przeżycie.

Funny Player | 2016-10-10
Przeczytana: sierpień 2016

Za świetnie wykreowany świat magii, który może współistnieć ze światem realnym (mugolskim) na prawdę zasłużone 7/10 (żadnego naciągania nie było). Książka może być wspaniałym zaczynem do polubienia literatury fantastycznej, a już na pewno jest obowiązkowym tytułem dla fanów filmu.

Olimpia | 2018-10-18
agixlp | 2018-10-15