Naturalne farbowanie włosów

Okładka książki Naturalne farbowanie włosów Christine Shahin
Okładka książki Naturalne farbowanie włosów
Christine Shahin Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Wydawnictwo Kobiece
2018-04-01
2018-04-01

Książka Ch. Shahin Naturalne farbowanie włosów. Jak koloryzować włosy bez chemii przy użyciu henny oraz czystych pigmentów ziołowych potwierdza niewątpliwie modę na bycie "eko". Na przeszło 180 stronach mamy informacje na temat włosów. Znajdziecie tu wiadomości o rodzajach włosów, o tym, jak dbanie o urodę weryfikuje wybór rozmaitych produktów kosmetycznych, wreszcie o budowie i funkcji włosa, o fazach jego wzrostu, o przyczynach jego uszkodzeń.
Jak przyswoimy te wstępne wiadomości, autorka serwuje nam sedno tematu. Przedstawia w jaki sposób można włosy farbować, a przy tym nie uszkadzać ich struktury. Wiele bowiem farb chemicznych w swych składach ma takie bomby chemiczne, że dziw, iż jeszcze niektóre panie nie świecą:) Nie twierdzę, że wszystkie farby są złe, ale nauczmy się właśnie tego prostego wyboru - nauczmy się czytać etykiety ze składem danego produktu.
Niniejszy poradnik ma nas wyczulić na powyższe wybory. Jak wskazuje autorka mamy wiele możliwości ziołowych i równie efektownych . Np. henna, kasja, indygo, agrest indyjski. To tylko niektóre "zdrowsze" propozycje. Takie, można powiedzieć, bazowe. Oczywiście poradnik temat traktuje szczegółowo i szeroko opisuje prezentowane zamienniki farb chemicznych. Do tego Shahin swoje prezentacje opiera na wymienianiu zalet takich ziołowych alternatyw. Podaje także przykłady fryzur koloryzowanych ziołami.
Jak już wspomniałam, w naturalnym królestwie baz kolorystycznych można zdecydowanie szukać swego odcienia poprzez tworzenie swoich mieszanek. O tym oczywiście poczytacie więcej w książce. Jak również o możliwościach przechowywania takich mieszanek, o pielęgnacji po farbowaniu i wreszcie jak krok po kroku taka koloryzacja się odbywa.
Na zakończenie zaś mamy zestawienie najciekawszych i najbardziej popularnych pytań - i odpowiedzi rzecz jasna - na temat związany włosami.

• AA mam
  • Używane
  • Półka wiedźmy - magia, ezoteryka, astrologia, zioła etc.
  • Mam
  • Do kupienia
  • MOJE

Dodaj cytat z książki Naturalne farbowanie włosów