Zula i magiczne obrazy

Cykl: Czarodziejka Zula (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Zula, czarownica
Asiek

"Cześć, to znowu ja, wasza mała czarodziejka Zula. Jakiś czas temu przyśnił mi się niebieski dom, który wyrósł na Poziomkowej Polanie. Okazało się, że pojawił się naprawdę i że ma bardzo tajemniczego mieszkańca — Armadoniusza Saturnina Pierwszego, karła z doczepianą grzywką, właściciela magicznych obrazów. Są na nich namalowane niezwykłe postaci: zebrokury, dziewczyna z szyją żyrafy i kobieta...

"Cześć, to znowu ja, wasza mała czarodziejka Zula.
Okazało się, że pojawił się naprawdę i że ma bardzo tajemniczego mieszkańca —
obrazów. Są na nich namalowane niezwykłe postaci: zebrokury, dziewczyna
z szyją żyrafy i kobieta z króliczymi uszami. Stanie się coś dziwnego — chociaż może
się to wam wydać mało prawdopodobne, w jednym z obrazów zostanie uwięziona bliska mi osoba, którą będę musiała uratować! Uff... To przygoda
pełna tajemnic i trudnych zagadek. Ale kto jak nie ja podoła temu zadaniu?"
(fragment książki)
* * *
Czarodziejka Zula to seria o zabawnej i rezolutnej dziewięciolatce, która zupełnie przypadkowo odkrywa w sobie pokłady magii. Początkowo nie do
końca wie, jak tę moc mądrze wykorzystać, jednak z czasem się tego uczy. To również historia o przyjaźni, tolerancji oraz o tym, że w życiu ważne jest
pomaganie innym. Ta seria spodoba się nie tylko małym dziewczynkom!

źródło opisu: Nasza Księgarnia

źródło okładki: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

AnnaSikorska | 2018-09-28

Magia, niezwykłe moce, możliwość działania wbrew prawom przyrody i jednocześnie niesamowita więź z nią od zawsze fascynowały ludzi. Opowieści o bogach, bożkach, nimfach, skrzatach, magach, szamanach i ich niezwykłej potędze przyciągały ludzi i mimo upływu wieków ciągle jest zaskakująco żywa. To sprawia, że książki opowiadające o magicznych bohaterach mają spore powodzenie. Jedne jednak cieszą nas bardziej, a inne mniej. Do tych pierwszych śmiało mogę zaliczyć serię opowieści o Zuli Nataszy Sochy umiejętnie prowadzącej fabułę, poruszającej ważne dla młodych ludzi tematy i przemycająca pozytywne wzorce.
Przygoda bohaterki w pierwszym tomie zaczyna się dość prosto i nieco zaskakująco dla przeciętnego rodzica: oto rodzice dziewczynki mają odczuwają niezwykłą potrzebę niesienia pomocy biednym dzieciom. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że koniecznie musi to być w Afryce. Co wtedy zrobić z własnym dzieckiem, które także wymaga opieki? Trzeba oddać ją komuś pod opiekę....

Niedawno ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia trzecia część przygód Zuli autorstwa Nataszy Sochy "Zula i magiczne obrazy". Poprzednie recenzje przygód Zuli znajdziecie w tym miejscu.
Zula to dziewczynka, którą opiekują się dwie ciotki Hela i Mela, podczas gdy jej rodzice - lekarze niosą pomoc w Afryce. Dziewczynka mieszkając w Poziomkowie odkrywa, że jest czarownicą i odziedziczyła tę umiejętność właśnie po ciotkach i babci, która jest Wielką Czarownicą Lilianą.
Tym razem Zula wraz z Kajtkiem i Maksem będą się starali rozwiązać zagadkę tajemniczego niebieskiego blasku bijącego z Poziomkowej Polany. Okaże się, że sprawcą jest Armadoniusz Saturnin Pierwszy - przebiegły karzeł. Podczas dociekania prawdy, Maks wpada w tarapaty i uwolnić go może tylko rozwiązanie trzech zagadek przygotowanych przez karła. Jeśli Zula i Kajtek nie podadzą poprawnych odpowiedzi, Maks na zawsze zostanie uwięziony w obrazie.
Tak jak i poprzednie części i ta jest zilustrowana przez Panią...

SpadłoMizRegała | 2018-07-02

„Zula to jedyna baba, o której da się czytać” – stwierdził mój siedmioletni syn po lekturze pierwszej części cyklu Czarodziejka Zula autorstwa Nataszy Sochy. I to właściwie mogłoby wystarczyć za recenzję, ale nie wypada mi zostawić Was z jednym zdaniem. Dzisiaj pochylę się nad trzecią częścią cyklu, która towarzyszyła naszym wieczorom w ostatnim czasie – Zula i magiczne obrazy. Rezolutna dziewczynka, która mieszka ze swoimi niezwykle oryginalnymi ciotkami, w najnowszej książce Sochy staje w obliczu wielu zagadek do rozwiązania. Wszystko za sprawą magicznego niebieskiego domku, pojawiającego się nocami na pobliskiej Poziomkowej Polanie. Zula wraz ze swoimi kolegami, Kajtkiem i Maksem, postanawiają dowiedzieć się wszystkiego na temat tajemniczego zjawiska. Być może mała czarodziejka nie wpakowałaby się w całą kabałę, gdyby nie jej wrodzona ciekawość, która udzieliła się całej trójce, doprowadzając do zniknięcia jednego z chłopców. Jak się bowiem okazuje, w owym niebieskim domku...

ejotek | 2018-10-08
Przeczytana: wrzesień 2018

W Poziomkowie nadszedł listopad. Zmrok nadchodzi szybko i rano niechętnie ustępuje porankowi. Pewnej nocy Zula nagle budzi się i spostrzega niebieskie światełko w tajemniczym ogrodzie na Poziomkowej Polanie. Gdy kolejnej nocy sytuacja z niebieską poświatą powtarza się, dziewczynka postanawia udać się na samotną wyprawę. Jest zachwycona zapachami i dźwiękami, które tam odnajduje do tego stopnia, że zaprasza na weekendowe nocowanie przyjaciół, by następnej nocy wybrali się na polanę razem.

I wtedy z ziemi.... wyrósł dom! Dzieciaki postanowiły go zwiedzić, choć oczywiście nie bez strachu, bo nie wiadomo co w nim zastaną. W kuchni natknęły się na karła, który jak twierdzi jest księciem. Tylko czy na pewno? Największą uwagę trójki przyjaciół zwracają zadziwiające obrazy z nietypowymi postaciami. Zula i Kajtek zapatrzeni w kolejne płótna, dopiero po chwili zauważają, że Maks zniknął!

By go odnaleźć, dzieci muszą rozwiązać trzy zagadki karła. Czy sobie poradzą? Wszak nie jest to...

Bibliotecznie | 2018-08-13

Niedawno w moje ręce trafiły książeczki dla dzieci o przygodach pewnej niezwykłej dziewięciolatki. W cyklu Czarodziejka Zula, nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia, ukazały się do tej pory trzy tomy o Zuli i jej przyjaciołach, a we wrześniu pojawi się część czwarta.

Po pierwszym przejrzeniu książek rzuciły mi się w oczy dopracowane szczegóły. W każdym z tomików króluje inny kolor, w jakiś sposób powiadany z treścią. Nie będę zdradzać tych wątków, by nie psuć zabawy tym, którzy lekturę przygód Zuli mają jeszcze przed sobą. Bardzo spodobały mi się ilustracje, idealnie korespondujące z opowiadaną historią.

Główna bohaterka tak naprawdę ma na imię Zuzanna, ale wszyscy mówią na nią Zula. Jej rodzice są lekarzami, którzy pewnego dnia decydują się na wyjazd do Afryki, gdzie zamierzają leczyć chore dzieci. Dziewczynka zostaje w Poziomkowie, pod opieką sióstr bliźniaczek jej mamy, Heli i Meli. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie jeden mały szczegół. Otóż, Hela i Mela, podobnie jak ich...

Michelle | 2018-09-19
Przeczytana: 14 września 2018

Kolejna dziecięca odsłona Nataszy Sochy w postaci kontynuacji przygód Czarodziejki Zuli. To już trzeci tom, a na tapecie magiczne obrazy, które przysporzą małej bohaterce nie lada trudności. Jak myślicie, czy tym razem Zuli uda się wybrnąć z kłopotów?

Tak jak poprzednie tomy, tak i ten czyta się bardzo szybko, historia wciąga od pierwszej strony i do samego końca utrzymuje czytelnika w ryzach, by ten poznał zakończenie. Oczywiście dla dorosłego czytelnika to prosta i przewidywalna przygoda, niemniej nie zmienia to faktu, że młodsi czytelnicy będą czytali tę książkę z zapartym tchem, by poznać zakończenie, a wcześniej rozwiązać zagadki razem z Zulą i jej przyjaciółmi.

Nataszy Sosze udało się bezbłędnie wyczarować puchatą niczym wata cukrowa (koniecznie niebieska o smaku tutti frutti) aurę pełną magii i tajemnic, która potrafi zahipnotyzować, niezależnie od wieku. Historia małej Czarodziejki bawi i uczy, a to niezbicie ogromne plusy książek dla dzieci. Tej również.
Przygody...

Iwona_C_ | 2018-05-28

Książki o Zuli i jej przygodach bardzo przypadły mi do gustu. Również moje dziecię chętnie słucha o przygodach Zuli, Kajtka i Maksa, którzy co rusz wymyślają coś ciekawego. I tym razem Natasza Socha przygotowała dla małych czytelników ciekawą i wartościową książkę. W czasie czytania możemy dowiedzieć się kilku ciekawostek, którymi możemy zabłysnąć w czasie rozmowy w towarzystwie.

truskawa-camel-amiks | 2018-07-30
Agaaa006 | 2018-06-21