Pamiętnik
poezja
Czytajka

"Pamiętnik" to zbiór myśli i starych listów, które pisałem, będąc jeszcze w związku. Reszta, czyli refleksje i wiersze, powstawały w momencie, gdy już nie byliśmy razem. Chcę, abyście, czytając ten pamiętnik, zrozumieli sinusoidę uczuć, przez którą przechodzimy.
"Pamiętnik" to moje pożegnanie z przeszłością.
"Krótko mówiąc - kocham ją.

źródło opisu: wstęp do książki

źródło okładki: http://zakatek-marzycielki.blogspot.com

MsChocolate | 2018-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2018

Jeśli masz duszę. A masz ją, gwarantuję, ta książka jest dla Ciebie. Ten cud jest dla Ciebie. Żurnalista o miłości mówi tak, że natychmiast pragniesz się zakochać. Gdy pisze o smutku i samotności, dostajesz gęsiej skórki – bo wydaje ci się, że czytasz o sobie.
Każde zdanie porusza. Wiersze czyta się z zapartym tchem, ze łzami w oczach, ich treść przemawia do głębi nas samych. Książkę mam cały czas pod ręką i często sięgam po pojedyncze utwory dopasowując je do swojego nastroju. Powinien przeczytać ją każdy. To słowa, które poruszają duszę tak bardzo, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Ujmująca, zachwycająca i skłaniająca do refleksji.

rosepublishing | 2018-03-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 06 marca 2018

""Zawsze na świecie ktoś na kogoś czeka.." Ja wierzę, że czekam na Ciebie, ty na mnie."
Z bólem muszę przyznać, że jest to najgorsza książką, która miałam w ręku. Dlaczego? Pewnie zadajesz sobie to pytanie, czemu tak sądzę, skoro jest tyle świetnych opinii. Już tłumaczę.
Przygotuj ze sobą koc, herbatę i paczkę chusteczek. Usiądź wygodnie, weź w swoje dłonie książkę i...czytaj? Nie, przygotuj się na najgorsze.
Książka przed którą musisz się otworzyć. Twoje serce rozpadnie się na milion kawałków. Nie pozbierasz się. Z czasem...owszem, ale nie od razu. Wejdzie w głąb twoich myśli, wspomnień, uczuć... Przypomni ci najgorsze, ale również najlepsze chwile w twoim życiu, nie ważne w jakim wieku jesteś. Każdy z nas przeszedł przez coś, co go cholernie zmieniło.
"Pamiętnik" wdarł się w głąb mojej duszy. To nie jest książka, którą przeczytasz raz, odłożysz i wrócisz do niej po kilku miesiącach, po roku... Każda kolejna strona pozwoli ci na to, abyś przypomniał sobie swoją największą miłość,...

Czytajka | 2018-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2018

To jest tak cholernie smutne, że nawet brakuje mi słów.
Nie wiem jak Żurnalista daje radę żyć z tak połamanym sercem, bagażem doświadczeń i przede wszystkim - miłością. Osobiście jestem pewna, że taki ogrom uczucia by mnie wysadził.
Jestem pełna podziwu dla jego prac i serca. Bo szczerze mówiąc, żeby tak kochać... Trzeba być artystą. Ten rodzaj uczucia jest dla mnie sztuką i to najpiękniejszą jaka istnieje na świecie.
Książkę mogłabym polecić każdej zakochanej osobie, każdej, która szuka miłości i tym co mają złamane serca. Bo tak się składa, że Pamiętnik Żurnalisty trafi do każdej kobiety - na pewno.
Nie ważne, czy nie jesteście ze swoją miłością, nie ważne czy jutro weźmiecie ślub albo rozstaliście się w szkole średniej. Ta miłość w was żyje. W waszych głowach, sercach... I właśnie dlatego musicie to przeczytać.
Nikt nie operuje tak pięknie słowami jak tajemniczy Żurnalista, choć po krótkich rozmowach, przyznam, że z niego czasem straszny dupek. ;)

Paulinak108 | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

Wyrwałam tę książkę z ogromnego kredensu mojej przyjaciółki. Od razu wypadła mi w oko. Niebanalna okładka, ale przykuwająca uwagę. Z ciekawości otworzyłam na losowej stronie. Złapało za serce. Wycisnęło łzy z oczu. Stałam tak pośrodku tego pokoju , książką w dłoni i płakałam jak dziecko. Och, jak ja dobrze rozumiałam tego człowieka. Książkę zabrałam do domu, wiedziałam, że najlepiej będzie"smakować" w samotności z lampką wina w dłoni. Nie pomyliłam się. Cholera, jakież to było dobre. Czytałam jeden utwór za drugim, nie mogłam się oderwać. Czasami brakowało mi tchu, czasami łza wypłynęła z kącika oka. Niezły łotr z tego Żurnalisty, ale jaki uczuciowy. Potrafi uderzyć w samo sedno, jakby miał w sobie jakiś pierwiastek kobiecości. Mam wrażenie, że uczucia umie opisać lepiej niż niejeden psycholog. Podziwiam, kłaniam się nisko i czekam na więcej!

Eyecandy | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

Pamiętnik jest jedną z niewielu książek, którą mogę czytać bez końca. Czytając ją czuje jakby autor siedział w mojej głowie i w niesamowicie piękny sposób opisywał moje myśli i uczucia. Jestem przekonana, że będzie ona debiutem tego roku. Polecam każdemu, niezależnie od wieku czy płci.

oliwia98 | 2018-03-07
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Czy również w dzisiejszych czasach jest możliwe spotkanie mężczyzny, który potrafi wyrażać swoje emocje? Który nie boi się powiedzieć co czuje, o czym myśli? Czy to tylko nasze kobiece wyobrażenie? Marzenie – idealnego mężczyzny? Każda z nas pragnie mieć u swojego boku faceta, który będzie kwintesencją męskości, będzie reprezentował wszystkie cechy, które sprawiają, że czujemy się bezpieczne, ale… Chcemy również emocji… Świadomości, że on będzie kimś, kto nie boi się powiedzieć „kocham Cię”, nie będzie miał obaw, by oznajmić, co czuje, o czym myśli, dlaczego cierpi… W końcu będąc z kimś w związku, pragniemy miłości, akceptacji, zrozumienia i wsparcia.

„Gdyby miłość nie istniała, to
za kim dzisiaj byśmy płakali?”

No właśnie – za kim? Czy potrafimy odpowiedzieć na to pytanie? Autor „Pamiętnika” każe nam zastanowić się nad tym zagadnieniem…. Ale czy potrafimy znaleźć na nią jakąś inną odpowiedź? A właśnie… Żurnalista, bo tak właśnie nazywa się tajemniczy mężczyzna, który...

Martyna Kogut | 2018-03-06

Jest to książka, która zdecydowanie chwyta za serce, ale jednocześnie w nie kłuje. Wywołuje fale emocji, które często próbujemy ukryć. Za przeczytanie jej wzięłam się chwile po rozstaniu i ależ mnie piekło serducho, momentami było to tak nie do zniesienia, ze trzeba było zrobić chwile przerwy, a mimo to zawsze się do niej wracało. Przeczytałam wiele, wieeele książek, ale mało kiedy zdarzało się żebym przed snem myslala o tym co przeczytałam, a w tym wypadku tak było. Oczywiście gdybym bardzo chciała, znalazłabym kilka rzeczy do których mogłabym się przyczepić, ale nie chce, bo w całokształcie książki są to rzeczy, które nie maja większego znaczenia. I podpisuje się pod słowami Autora, mi również pomogła pożegnać się z przeszłością, za co Ci bardzo dziękuje :)

lovefruits | 2018-03-06
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Książkę ''Pamiętnik" przeczytałam kilkanaście razy,Dziękuję,że stworzyłeś coś tak oryginalnego i pięknego.Czytając przeżywałam twoje emocje,które były w niej obecne.To było niesamowite uczucie *-* .Najbardziej zachwycały mnie dłuższe teksty każdy zawiera w sobie cudowną,niepowtarzalną historie i twoje wspomnienia.Lubię czytać o tym co jest autentyczne. Ty oddałeś swojej książce (pozostałym dwóm też) całe swoje serce co jest godne wielkiego podziwu.Jestem pod ogromnym wrażeniem twoich tekstów i twojego talentu.Czytam każdy tekst z zapartym tchem, one są po prostu niesamowite.Trzymam kciuki żebyś odnosił jeszcze większe sukcesy,zyskiwał jeszcze więcej fanek i za to by powstawały kolejne książki.Myślę,że nie tylko mi ale wielu twoje teksty dają inne wyobrażenie na uczucie jakim jest miłość i nie tylko.Gorąco polecam wszystkie twoje książki,efekty podczas czytania wynagradzają czas oczekiwania na książke.W jednym z wierzy pt.''czas" piszesz,że gdybyś mógł cofnąc czas to nie...

bookslover | 2018-03-06

Do podróży, do poduszki, na nudny wykład, na zimowy wieczór - ta poezja jest dobra na wszystko! Czytając tę książkę, emocje w mojej głowie przeplatały się, wywołując na przemian uśmiech, łzy, szok, smutek, zdziwienie, radość, szczęście... Nie sposób wyrazić w słowach wrażliwość autora, jego intencje, przeżycia i sposób, w jaki nam to wszystko przekazuje. Jest to zbiór myśli, do których wraca się ciągle i ciągle, i które zawsze pasują do sytuacji w jakiej się znajdujemy.

Noa | 2018-03-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 20 lutego 2018

Pakiet książek kupiłam przypadkiem, wcześniej nie znałam strony, ale widziałam, że koleżanka zamówiła, więc bez większego myślenia kliknęłam "kup". Myślałam, że to kolejne książki podobne do książek Piotra C. Żurnalisto jakże się cieszę, że się pomyliłam! Zaczęłam czytać Pamiętnik i przepadłam na większą część nocy. Książkę czyta się jednym tchem, a teraz kiedy już ochłonęłam otwieram ją na chybił trafił i chłonę słowa. Od początku z Pamiętnika biją prawdziwe emocje. Jest dużo bólu, jest dużo miłości. Jest tyle pięknych słów, że po cichu szlochałam w poduszkę z myślą, że to jednak my sami najlepiej niszczymy swoje życie.
Z każdego słowa, wersu bije miłość, której szukamy w naszym życiu, za którą tęsknimy... I aż do nie uwierzenia jest to, że można tyle emocji zawrzeć w kilku krótkich słowach.