Świetlana przeszłość

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Wydawnictwo: Znak Literanova
eMM

Sybil i jej mąż Blake mają wszystko, czego tylko można pragnąć. Ona – wzięta dekoratorka wnętrz i konsultantka w muzeach, on – odnoszący sukcesy specjalista od nowych technologii. Budują swoje perfekcyjne życie i świetlaną przyszłość dla siebie i swoich dzieci. Kiedy Blake dostaje awans, wszyscy przeprowadzają się do San Francisco. Zamieszkują w zabytkowej willi należącej niegdyś do znanych w...

Kiedy Blake dostaje awans, wszyscy przeprowadzają się do San Francisco. Zamieszkują w zabytkowej willi należącej niegdyś do znanych w okolicy arystokratów. Otoczeni kryształowymi żyrandolami, egzotycznymi meblami, zaczynają nowy etap życia. Wtedy dzieje się coś, czego nikt się nie spodziewał. W jednym z korytarzy swego nowego domu Sybil spotyka piękną kobietę. Z nią chłopca. A później jeszcze kogoś…
Kim są tajemniczy przybysze? Co mają do przekazania rodzinie Sybil? A może tajemnicze postaci wcale nie są przybyszami?
Najnowsza książka Danielle Steel to opowieść o magicznym spotkaniu przeszłości z teraźniejszością i jego niespodziewanych konsekwencjach.

źródło opisu: Wydawnictwo Między słowami

źródło okładki: www.bonito.pl

Agnieszka | 2018-05-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Sybil i Blake Gordon, nowojorskie małżeństwo z trójką dzieci, kupują ponad stuletni dom w San Francisco. Ma to być jedynie etap przejściowy w ich życiu, tymczasem okazuje się, że to dopiero początek zmian. Wszystko za sprawą pierwszych właścicieli domu 😉 Jedna z najnowszych powieści pani Steel. Świetny pomysł na historię z duchami w tle, z magicznym przesłaniem, ale myślę, że opowieść dużo traci przez niewielką objętość książki, wygląda to trochę jak streszczenie właściwej historii. Dużo zyskałaby na ekranizacji (wyobraźcie sobie wspólną kolację eleganckiej seniorki arystokratycznego rodu z początku XX wieku ze współczesną nastolatką w krótkiej spódniczce i tenisówkach 😀)! Mam ogromny sentyment do autorki, można powiedzieć, że od niej zaczęłam „dorosłą” część mojej przygody z czytaniem, ale przyznam, że czuć, że nie do końca chciała pisać powieść w tym stylu (o czym sama pisze we wstępie). No nie jest to Danielle Steel, którą uwielbiam za „Dom Thurstonów” czy „Echa”.

Asia | 2018-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2018