The Twisted Ones
horror
MrsLaufeyson

Od strasznych wydarzeń w Pizzerii Freddy’ego Fazbeara minął rok. Charlie próbuje zapomnieć o tamtych przeżyciach; teraz, w nowej szkole, chce zacząć wszystko od nowa i żyć jak normalna, wesoła nastolatka. Wciąż jednak dręczą ją koszmary o zamaskowanym mordercy i czterech makabrycznych lalkach. Mimo to ma nadzieję, że nic złego jej już nie spotka. Zmienia zdanie, gdy niedaleko jej szkoły zaczynają się pojawiać ciała, na których widnieją tak dobrze znane jej ślady.

Świat przerażających tworów jej ojca znowu ją dopadł… i tym razem nie pozwoli jej tak łatwo się wymknąć.

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria Young, 2018

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Daria | 2018-04-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

Rok po wydarzeniach z pierwszej części wracamy do Charlie, która zdecydowała się pójść w ślady ojca i studiować robotykę. Teoretycznie radzi sobie bardzo dobrze, ale wspomnienia dotyczące Sammy’ego są silniejsze niż kiedykolwiek. Część jej rodzinnego domu ulega uszkodzeniu na skutek tornada, odsłaniając tajemnicze pomieszczenie. Dodatkowo zaczynają ginąć ludzie, zaatakowani przez animatroniki, które, chociaż wydawały się pracą Henry’ego, to jednak coś było z nimi nie tak. Mamy też uszczuploną ilość bohaterów pierwszoplanowych, a dokładnie ograniczonych do Charlie, Johna, Jessiki i Clay’a, co wyszło historii jak najbardziej na plus.

Oczywiście wątek miłosny kwitnie, a raczej próbuje kwitnąć, bo biorąc pod uwagę okoliczności w jakich znaleźli się bohaterowie, to nie jest to proste. Bardzo dobrze by się rozwinął sam w ciągu tych wszystkich wydarzeń i narzucanie rozmowy na ten temat przez Jessicę było absolutnie zbędne. Generalnie postać Jessici irytowała tu strasznie i była...

Wow!
Cały tom trzymał w napięciu, a końcówka, aż wycisnęła mi łzy. Nie mogę uwierzyć, że to prawda, że ona zginęła...
Aczkolwiek sam koniec też jest zagadką!
Ja chcę już tom 3!

Matylda Saresta | 2018-05-04

Ta część generalnie nie odbiega klimatem od poprzedniej. Filmówka, w stylu Krzyku, nie brakuje tu grozy jednakże, tylko takiej urban bardziej.
Polecam serię - u nas na razie dwa tomy.

Mike Milsson | 2018-08-12

Poprzednia część serii fikcyjnych historii o Charlie, jej przyjaciołach i animatronikach choć spodobała mi się, w "Zwyrodniałych" nie potrafiłem oderwać oczu od historii.

"Srebrne Oczy" skupiały się na poznaniu tajemnicy o zmarłym przyjacielu bohaterki. W "Zwyrodniałych" można powiedzieć, że w jakimś stopniu historia jest kontynuowana, chociaż dzieje się kilka lat po ostatnich wydarzeniach. Charlie jest już na studiach.

Nie ukrywam, że druga część bardziej przypadła mi do gustu. Tajemnica, kryminał, napięcie, niebezpieczeństwo. "Zwyrodniali" mieli wszystko, co uwielbiam w takich książkach. Mimo że tradycyjnie jest to tylko fan-fiction. Od początku do końca wciągnęła mnie na parę dni. Zakończenie mnie mocno przybiło, było niespodziewane, a to w książkach z gatunku thriller, kryminał czy horror jest oczekiwane.

Gorąco polecam i czekam na kolejną część. Z tego, co wiem, to ma to być "The Fourth Closet" :)

grejfrutoowa | 2018-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2018

Od ostatnich wydarzeń w pizzerii Freddy’ego Fazbeara minął rok. Charlie próbuje żyć normalnie, studiuje, mieszka z koleżanką, jednak myślami ciągle wraca do tego, co działo się w przeszłości. Gdy dowiaduje się od miejscowego policjanta, że znalazł ciało, jest zaniepokojona. Zwłoki wyglądają tak, jakby zostały zmasakrowane wewnątrz dobrze jej znanych maskotek z knajpy jej ojca. Ale przecież tamte lalki zostały zniszczone, prawda?
Five Nights at Freddy’s. Zwyrodniali autorstwa Scotta Cawthona i Kiry Breed-Wrisley to druga część cyklu młodzieżowego, którego fabuła powstała w oparciu o znaną grę komputerową pod tym samym tytułem. Książka jest mieszanką powieści młodzieżowej i horroru.
Tym razem akcja skupia się na nowych problemach związanych z dawną knajpą ojca Charlie. Okazuje się, że w okolicach ktoś lub coś morduje ludzi, a ich rany wyglądają tak, jakby dokonały tego mechanizmy lalek. Dziewczyna jest przekonana, że ma to jakiś związek z pizzerią. Postanawia nie tylko sprawdzić,...

Bogumil Szymanski | 2018-08-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Pierwszą część postanowiłem przeczytać bo uwielbiam serię gier Five Nights at Freddy's. Srebrne Oczy był dla mnie średnim horrorem ale miał sporo ciekawych i zapierających wdech piersiach akcji. Druga część tej trylogii "Zwyrodniali" bardziej jest thrillerem kryminalnym, i to bardzo dobrym thrillerem kryminalnym.

Akcja książki dzieje rok po wydarzeniach z pierwszej części. Charlie jest już na studiach i idzie ścieszkami swojego ojca. Jej życie miło się układa dopóki nie dostaje wieści o ofiarach, zamordowanych przez tajemniczego mordercę. Wkrótce ona i jej przyjaciele dowiadują się że to owa Charlie jest celem "Zwyrodniałych" animatroników.

Ksiązka przez cały czas trzyma w napięciu. Mamy tam również wątek miłosny ale i też sporo zapierających wdech w piersiach momentów. Nie mogłem się od tej książki w ogóle oderwać. Opisy animatroników i wszystkich akcji są bardzo dokładne i pełne detali. Niestety zakończenie nie należy do szczęśliwych a wręcz do bardzo smutnych zakończeń. Nie...

PROgamerski-Pies | 2018-09-30
Przeczytana: 30 września 2018

Moje opinia co do drugiej części się również nie zmieniła jak na moje książka jest bardzo dobra (nie tylko dla fanów tej serii gier komputerowych). Tutaj mamy do czynienia bardziej już z thrillerem i/lub kryminałem.

Jakub | 2018-02-23

Książka bez przekazu. Na początku była nudna i taka według mnie jest, lecz to tylko moje zdanie.

JakubJakub | 2018-10-21
Lady_Carolyn | 2018-09-28