Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Wydawnictwo: Insignis
World of Warcraft: Tides of Darkness
MuMin84

Wyjątkowa opowieść o magii, sztuce wojennej i bohaterstwie, oparta na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii gier firmy Blizzard Entertainment. Orgrim Zgładziciel pokonał niegodziwego Czarnorękiego i natychmiast przejął po nim władzę nad Hordą Orków. Teraz niestrudzenie dąży do podbicia kontynentu Azeroth – pragnie, by jego lud znów miał swój dom. Anduin Lothar, były czempion...

Anduin Lothar, były czempion Wichrogrodu, porzucił ruiny i zgliszcza po swoim królestwie i powiódł poddany mu lud przez Morze Wielkie ku brzegom Lordaeronu. Tam z pomocą szlachetnego króla Terenasa stworzył mocarne Przymierze, w skład którego weszły wszystkie ludzkie nacje. Jednak i to może okazać się niewystarczające, by powstrzymać marsz bezlitosnej Hordy.

Do wojennych zmagań dwóch potężnych przeciwników dołączają elfy, krasnoludy i trolle. Czy śmiałe Przymierze przetrwa? Czy fala ciemności pochłonie za sprawą Hordy ostatnie przyczółki wolności na ziemiach Azeroth?

***

Blizzard Entertainment prezentuje serię Blizzard Legends

Po 25 latach tworzenia znakomitych, wielokrotnie nagradzanych gier takich jak World of WarCraft, StarCraft i Diablo Blizzard Entertainment ponownie wydaje swoje najlepsze książki, tym razem w kolekcjonerskiej szacie graficznej. Wśród nich znajdują się bestsellerowe powieści z listy „New York Timesa”, które wciągną każdego miłośnika fantastyki – nie tylko fanów gier Blizzarda. Zaś ci ostatni – starsi i młodsi – będą mieli okazję poznać wykraczające poza ramy gier historie ich ulubionych bohaterów.

źródło opisu: http://www.insignis.pl

źródło okładki: http://www.insignis.pl

pit23 | 2018-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Po raz kolejny seria Blizzard Legends mnie nie zawiodła. Akcja wartka, przyjemna w czytaniu, nic dodać nic ująć. Jedynym co mnie poraziło (może po prostu nie jestem taktycznym znawcą) to nie zawsze do końca "poprawnie" przeprowadzone przez Orgrim'a Doomhammer'a zabiegi wojenne. Jedna decyzja wodza Hordy była dla mnie "bezsensowna" (czytający zrozumieją o co mi chodzi), i owszem "duma" etc., ale nie mogę się pogodzić z wybraniem celu podrzędnego nad celem nadrzędnym jakim jest Horda. Ponadto Przymierze zyskało w moich oczach.

Reasumując, historia dzieje się lekko po wydarzeniach książki "Warcraft. Oficjalna powieść filmu". Bardzo polecam, zwłaszcza fanom owego uniwersum.

Zaczytana_Angelika | 2018-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2018

Orgrim Zgładziciel pokonał niegodziwego Czarnorękiego i natychmiast przejął władze nad Hordą orków. Teraz dąży do podbicia całego Azeroth- pragnie by jego lud miał znów dom. Anduin Lothar, były Czempion Wichrogrodu, porzucił zgliszcza swojego królestwa i powiódł poddanych przez Wielkie Morze ku brzegom Lordaeronu. Za pomocą króla Terenasa stworzył tam mocne Przymierze, w którego skład weszły wszystkie ludzkie nacje. Jednak może to być za mało, by pokonać Hordę. Do Przymierza dołączają elfy, krasnoludy i trolle. Czy Przymierze wygra ciężką walkę?
"Fale ciemności" to wyjątkowa historia o magii, wojnie i bohaterstwie, oparta na bestsellerowej serii gier. To dla mnie coś nowego, ale ciekawego. Zwykle nie sięgam po książki tego typu, ale ta bardzo mnie zaciekawiła i nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Dopracowana do ostaniej kropki historia, zawiera w sobie dużo zwrotów akcji, dzięki którym czytelnik się nie nudzi doświadcza wielu emocji. Opowieść o walce, idealnie skonstruowana i...

baju | 2018-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2018

Najsłabsza książka z serii, a szkoda bo sam wątek jest ciekawy i można go było wykorzystać dużo lepiej. Napisana prostolinijnie, powierzchownie, bez uczuć. Brak jakiegokolwiek budowania napięcia, cała książka na jednym poziomie. Nie wiem czy jest to wina autora czy tłumaczenia.

Jest trochę niezgodności w porównaniu z poprzednimi książkami z serii, jak na przykład wielkość populacji, czy też siła orka w porównaniu do ludzkiej (tutaj na podobnym poziomie).

Szkoda, bo książka ta zaniża poziom całej serii.

Kurak Kuraczany | 2018-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2018