Daredevil - Nieustraszony, tom 3

Daredevil by Brian Michael Bendis & Alex Maleev: Ultimate Collection, Book 3
superbohaterowie
komiksy
nightwing

Trzeci tom przygód Daredevila, adwokata za dnia i bezlitosnego sędziego w nocy. Tym razem Matt Murdock musi zmierzyć się Alexandrem Bontem, którego kiedyś wsadził za kratki. Bont po wielu latach wreszcie wyszedł z więzienia i marzy o zemście. Daredevil trafia też na spotkanie ludzi, na których życie jego działania wywarły niemały wpływ. Poczuje się tam jak wielbiony bohater czy raczej jak znienawidzony destruktor?Tymczasem Wilson Fisk kombinuje, jak uniknąć odsiadki. Jego plan polega na sprzedaniu wymiarowi sprawiedliwości dowodów na to, że Matt Murdock to Daredevil. Kingpin twierdzi, że dysponuje aktami, które to potwierdzają. Na takie dokumenty połasi się oczywiście nie tylko FBI…
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii Daredevil #66–81, What If Karen Page Had Lived? i Ultimate Marvel Team-Up #6–8, a następnie zebrane w trzecim tomie Daredevil: The Man Without Fear! Ultimate Collection ze scenariuszami Briana Michaela Bendisa i rysunkami Alexa Maleeva, Michaela Larka i Billa Sienkiewicza.

źródło opisu: https://egmont.pl/Daredevil.-Nieustraszony.-Tom-3,6668290,p.html

źródło okładki: https://egmont.pl/Daredevil.-Nieustraszony.-Tom-3,6668290,p.html

damciban | 2018-06-10

Moim zdaniem to najlepszy z dotychczasowych tomów wydanych w naszym kraju o przygodach śmiałka. Już otwierająca historia o zemście, która dojrzewa latami jest ciekawa i wciągająca. Jakby tego było mało jej akcja przedstawiona jest na przestrzeni trzech, różnych okresów czasowych, co twórcy wspaniale odwzorowali stylizując każdą z linii czasowych na komiksy z odpowiadających im okresów. Bardzo sobie cenię taką zabawę formą. Następna historia przedstawia z kolei jak Daredevil wpływa na życie zwykłych ludzi i ich codzienność. Dzięki niej czytelnik ma okazje śledzić jedną historię, z kilku różnych punktów. Czyta się to bardzo dobrze tylko moim zdaniem, trochę rozczarowuje zakończenie. Ja go po prostu nie kupuje, ale to może jest mój problem. W ostatniej części komiks ten wraca do pojedynku pomiędzy głównym bohaterem, a Fiskiem, który okazuje się bardzo udanym zakończeniem całego runu Bendisa. Lektura warta poświęconego jej czasu.

wew lad | 2018-09-21

Z trzech tomów ten najmniej mi się podobał, ale i tak polecam dla twórczości Maleeva.

seether83 | 2018-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2018