Radical Candor: Be a Kick-Ass Boss Without Losing Your Humanity

Okładka książki Radical Candor: Be a Kick-Ass Boss Without Losing Your Humanity Kim Scott
Okładka książki Radical Candor: Be a Kick-Ass Boss Without Losing Your Humanity
Kim Scott Wydawnictwo: St. Martin's Press poradniki
poradniki
St. Martin's Press
2017-03-14
2017-03-14
zarządzanie biznes manager

Okładka książki Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia Stephen Hanselman, Ryan Holiday
Stoicyzm na ka... Stephen Hanselman, ...
Okładka książki Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji Ed Catmull, Amy Wallace
Kreatywność S.... Ed Catmull, Amy Wal...
Okładka książki Nowy Jednominutowy Menedżer Ken Blanchard, Johnson Spencer
Nowy Jednominu... Ken Blanchard, John...

Bardzo dobra pozycja. Autorka dzieli się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami dotyczącymi bycia liderem ubierając to w dość ciekawa teorię radykalnej szczerosci. Dużo anegdot, sytuacji z zycia, możliwość poznania różnic miedzy kulturą Google/Apple. Moim zdaniem wartościowa, inspirująca i po prostu ciekawa :) Polecam

Oczekiwałem dużo więcej.

Oczekiwałem dużo więcej.

Genialny opis tego jak być dobrym leaderem w pracy, który słucha, przyjmuje uwagi na swój temat i nie uważa tego za ujmę. Najlepsza z tego typu książek jakie czytałam.

Zapowiadała się naprawdę fajnie, ale jednak nie wszystko można wprowadzić w życie i męczyłam się, żeby dobrnąć do końca..

Nie lubię jak jest za dużo anegdot, a tych tutaj w mojej ocenie mogłoby być mniej. Wypunktowanie, pogrubienie i podkreślenie najważniejszych tez i zagadnień są jednak bardzo czytelne i pozwalają sprawnie przez merytoryczny przekaz przebrnąć.

Bardzo inspirująca książka, z której można wynieść wiele wiedzy. mam jednak poczucie, że kultura organizacyjna w wielu firmach w PL jest inna i trudno by było przełożyć te działania na nasze pole. Ale jako inspiracja super!

Wiele opinii na temat tej książki jest trafionych, natomiast dla mnie sporym minusem w tej książce jest to, że bardzo duża jej część opowiada o zarządzaniu ludźmi głównie w korporacjach. Owszem część z tych porad możemy wykorzystać w polskiej firmie, ale osobiście oczekiwałem więcej konkretów, które mógłbym wykorzystać u siebie.

Ciekawa książka o tym jak szef powinien komunikować z pracownikami. Bardzo inspirująca książka. Auorka pracowała w takich firmach jak google czy apple. Na podstawie własnych doświadczeń postanowiła napisać ten poradnik. W książce jest sporo anegdot co powoduje, że jest naprawdę ciekawa, fajnie się czyta. Polecam mocno szczególnie tym osobom, które odpowiedzialne są za kierowanie zespołami.

Książkę czyta się dość lekko – ma formę dzielenia się osobistymi doświadczeniami i wiedzą. Nie jest to w żadnym wypadku pozycja naukowa, ale myślę, że każdy może znaleźć w niej garść pomysłów i inspiracji dla siebie. Niektórym może trochę przeszkadzać styl książki - mnie trochę raziła nachalność przeżyć i doświadczeń autorki. Nie styl jednak buduje wartość tego opracowania. Kim Scott cytuje myśli warte zapamiętania (jak: „Jeśli chcesz zbudować statek, nie zwołuj ludzi po to, by zbierać drewno, przydzielić im zadania i rozdzielić pracę, ale raczej wzbudź w nich tęsknotę za dalekim, bezkresnym morzem”),czy też dostarcza inspiracji do dalszego poszukiwania (jak: trójkąt retoryczny – Etos, Patos, Logos). Książka pozwala zajrzeć w życie znanych firm z Doliny Krzemowej, jak Apple, Google, Twitter, Dropbox i poznać stosowane tam praktyki menedżerskie. Nie brak też humorystycznych anegdot. Chociaż niektóre porady autorki mogą być dla wielu oczywiste, to jednak warto poświęcić kilka wieczorów, aby przeczytać tę książkę

Bardzo dobra książka. Czytając mam poczucie, że to jeden z elementów dobrego przygotowania do roli menadżerskiej,ale ma dużo uniwersalnego wydźwięku, do zastosowania nie tylko w relacjach biznesowych. Polecam!

• Poradniki
  • Biznes