Niczyja

Novae Res
2018-02-14
2018-02-14
erotyk miłość Japonia

Zdecydowanie nie moja bajka.

Zdecydowanie nie moja bajka.

Niestety spore rozczarowanie. Książka bardzo chaotyczna. Jestem za wyzwoleniem seksualnym kobiet, ale nie lubię puszczalstwa z równoczesnym ocieraniem łezek "ale ja nie chce zdradzać!" nie znoszę. Zdradzasz?
Zdradzaj z godnością, a nie becz, bo robisz się hipokrytką.
Proponuję też poprawić korektę w przyszłych książkach.

Zdradzaj z godnością, a nie becz, bo robisz się hipokrytką.
Proponuję też poprawić korektę w przyszłych książkach.

Książka o zdradzie i miłości, dziwnej miłości.

Książka o zdradzie i miłości, dziwnej miłości.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Kiedy dostałyśmy propozycję objęcia patronatem książki Tylko Twoja, od razu zaczęłyśmy od poznania pierwszej części Niczyja. Była to dla nas podróż w nieznane…. Zupełnie inny świat, nie Nowy Jork czy inne stany, tylko Japonia, a do tego klimat mangi i anime, o którym nie miałyśmy bladego pojęcia. Wiemy tylko, że istnieje spora grupa fanów kultury japońskiej i miłośników mangi.

Zaczynając czytać Niczyją, obok przygotowany był laptop i Google sprawdzało nam nazwy niektórych słów. Autorka także dla ułatwienia zamieściła nam dużo wyjaśnień w książce za co jesteśmy niezmiernie wdzięczne. Na początku, nie wiedziałyśmy do czego ta historia doprowadzi. Bo zaczęła się fantastycznie.
Ona w nowym nieznanym kraju, on przystojny i wymarzony mężczyzna, który wyszedł z jej ukochanej mangi wprost w jej ramiona ❤ Co może stanąć im na przeszkodzie? No właśnie??? Dużooooo !!!
Wydawało się na początku tej książki, że Ann spotkała prawdziwą, wieczną i trwałą miłość. Przystojny i kochający mężczyzna, który od zawsze był jej niespełnionym marzeniem. W końcu oboje spotykają się i już nie mogą od siebie oderwać. Jedynym problemem jest powrót Ann do Polski i zostawienie mężczyzny swojego życia w Japonii. Czy taka odległość zniszczy te nowe i nieznane im uczucie? Jak się okaże, to nie odległość może być problemem i przeszkodą w ich miłości. Nasza bohaterka doświadczy uczucia pożądania i namiętności i to nie w kierunku tego mężczyzny, którego kocha. Na jej drodze bowiem stanie inny mężczyzna, który zatrzęsie jej poukładanym życiem uczuciowym. Sprawi że zaschnie jej w ustach, pożądanie będzie płynąć we krwi, a żołądek wywinie tyle koziołków, że aż braknie jej tchu. To co będzie czuła do jak się okazało najlepszego przyjaciela, mężczyzny jej życia, to nie będzie błahe uczucie. Namiętność to potęga, która obezwładni jej ciało i duszę. Stanie nad przepaścią nie wiedząc w które ramiona ma się rzucić….
Nie zazdrościłyśmy jej sytuacji, w której się znalazła…Naprawdę na jej miejscu, chyba żadna z nas nie myślała by racjonalnie i nie wiem czy dokonałybyśmy racjonalnego wyboru. Oczywiście bezpieczniej okazało by się wybrać Ryu, i przestać myśleć o Koichim. Ale czy to byłoby łatwe? Ten wybór nie mógł się dobrze skończyć dla nikogo z nich. Jakiego wyboru by nie dokonała, któreś z nich będzie cierpieć. Kogo wybierze? Taro czy Ryu? Czy w ogóle można kochać dwóch mężczyzn naraz?

Ta pozycja zostawi po sobie słodko-gorzkie wspomnienie miłości, przyjaźni i zaufaniu. Jak jedna kobieta może namieszać w życiu dwójki najlepszych przyjaciół oraz w całej ich „ekipie”. Nie wszyscy będą mogli spokojnie patrzeć na to, jak Ann miota się między gorącym uczuciem Taro, a kojącym dotykiem Ryu…
Jeden z nich urzekł ją delikatnością, spokojem i urokiem. W drugim odnalazła namiętność, skrywane pragnienia i pożądanie. Jaki będzie jej wybór? Kochała ich dwóch….Oni kochali ją….Była ich, a jednocześnie była Niczyja.

Ta książka wywołała w Nas tornado emocji. Normalnie miałyśmy ochotę sięgnąć i potrząsnąć główną bohaterką, Koichiemu przywalić nie raz, a Ryu chciałyśmy mu w końcu otworzyć oczy.

Działo się wiele i miejscami miałyśmy już dość. W myślach błagałyśmy autorkę o rozwiązanie tej historii w zamian dostając zakończenie, które powaliło nas na kolana…
To nie jest sprawiedliwe tak kończyć książkę…!!!! Ann miała charakterek, dzięki temu wzbudzała nas mieszane uczucia. Raz chciałyśmy ją przytulić i wydawało nam się, że ją rozumiałyśmy, a za chwilę wpadałyśmy w szał chcąc zrzucić ją z wieżowca. Nie było łatwo i lekko przejść krętymi ulicami Japonii z tyloma emocjami pod skórą. Przy zdrowych zmysłach trzymał nas jednak fakt, że Niczyja, będzie miała kontynuację, a my chętnie będziemy patronować, tej powieści, bo jest co polecać. Klimat Japonii jest rzadko spotykany i jeszcze nie znany przez czytelników. Wyobraźnia nie oddaje nam jeszcze tylu obrazów z kraju kwitnącej wiśni. Ale obiecać możemy jedno : Po lekturze Niczyjej to się zmieni!!!! A my z ogromną przyjemnością będziemy ją polecać ❤
Arigate!!!

Książka wciągnęła mnie bez reszty. Kupiłam ją z powodu akcji rozgrywającej się w Japonii. Kocham ten kraj, byłam w nim dwukrotnie i wszystkie książki, opisywane w kraju kwitnącej wiśni, muszę przeczytać.

Nie będę opisywać fabuły, możecie ją przeczytać na stronie wydawcy. Opowiem o swoich uczuciach, ponieważ są bardzo ambiwalentne. Tak jak napisałam na samym początku książka mnie wciągnęła, przeczytałam ją dosłownie w jeden dzień. Za pewne to zasługa prostego języka (miejscami troszkę prostackiego, ale może to z powodu tego, jak została wykreowana główna bohaterka Ann a narracja była napisana w 1 os.) Historia również ciekawa i na pewno sięgnę po drugą część, bo jestem ciekawa, kogo wybierze Ann (3 miłosny).

To co mi głównie przeszkadzało to właśnie Ann - BOŻE widzisz i nie grzmisz! Nie wiem dlaczego autorka wykreowała tak głupią i pustą bohaterkę. Nie chce zdradzać fabuły, ale tak nieodpowiedzialnej, dziecinnej dziewczyny to ja nigdzie nie spotkałam. Chyba, że nie obrażając, w jakieś patologii. Z jednej strony jest kreowana na osobę, o którą się biją faceci, inteligentną i oczytaną. Z drugiej strony, błędy jakie popełnia....aaa niektórych rzeczy nie jestem w stanie pojąć i jej wybaczyć.

Plus za to, że mimo zachowania Anny, chciałam czytać dalej, widocznie coś jednak jest w tej książce takiego jak magnes.

Ogólnie polecam książkę, każdemu kto chce przeczytać książkę pełną emocji, namiętności ale raczej z mało górnolotnych pozycji. Nie jest to literatura wysokich lotów. Nie znajdziecie tu niesamowitych cytatów. Choć sceny seksu, a w końcu to erotyk, opisywane bardzo subtelnie i z klasą. Nie ma żadnych chu... cipe.... spermy itp. Także książka nie dla wszystkich, ale miło ją wspominam.

Na półkach: , , , , , ,

Japonia,kraj kwitnącej wiśni.
Ann wyjeżdża do pięknej Japonii kraju Orientu,poznaje tam dwóch chłopaków oboje walczą o dziewczyny uczucie i względy.Dziewczyna zakochuje się w jednym z chłopaków.
Pełna namiętności,miłości,prawdziwych uczuć,przyjaźni.
To piękna i zmysłowa historia napisana ciekawie,zaskakująca,piękna,świetna i fantastyczna książka.
Czytałam z przyjemnością.
Głęboko chwyta za moje serce.
Styl pisarski autorki przyjemny,znakomity.
Kultura i tradycje zainteresują mnie.

Japonia,kraj kwitnącej wiśni.
Pełna namiętności,miłości,prawdziwych uczuć,przyjaźni.
Czytałam z...

Nie polecę tej książki i nie będę czytała kolejnej części. Poza opisem pięknej Japonii a właściwie Kioto nic mnie tu nie zaciekawiło. Główna bohaterka męcząca i niedojrzała, sytuacje naciągane i nieciekawe.

Świetna książka!

Świetna książka!

Ann jest znaną autorką mang, która wreszcie ma okazję poznać swój ukochany, tak często przez nią opisywany w dziełach kraj. Wraz z przyjaciółką wyrusza do malowniczej Japonii, gdzie ma promować swoją twórczość. Na konwencie cosplayowym poznaje chłopaka, który do złudzenia przypomina jej ulubionego bohatera z popularnej mangi. Para od razu odnajduje wspólny język, a wyjątkowa nić porozumienia dość szybko zaczyna przemieniać się w bardziej intymną relację. Ann ewidentnie traci głowę dla nieznajomego, którego przyjaciółka podejrzewa o wykorzystywanie swego charakterystycznego wyglądu dla kuszenia naiwnych kobiet. Prawda o chłopaku okaże się o wiele bardziej złożona, lecz na szczęście nie taka okrutna. Niestety, rozwiązanie jednego problemu zwykle zwiastuje nadejście drugiego i tym razem będzie to wyjątkowo pociągający, niebezpieczny kłopot, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, całkowicie odbierze Ann zdolność do racjonalnego myślenia. Co czynić, gdy pożądanie okazuje się zgubne i silniejsze od miłości? Kogo powinna wybrać dziewczyna? A może najlepszym wyjściem będzie rezygnacja z obu mężczyzn? Tylko czy to na pewno możliwe?

Nie ma wątpliwości, że powieść Anny Crevan Sznajder nie należy do szablonowych. Autorka osadziła płomienną, ale w jakimś stopniu grzeszną relację dziewczyny z dwoma mężczyznami w urokliwej, malowniczej Japonii, gdzie prym wiodą manga, anime i różnorodne konwenty. Bohaterka w pewnym sensie sama staje się postacią z tego klimatycznego komiksu, a to za sprawą poznanych przystojnych mężczyzn. I choć początkowo byłam w szoku, że akcja dzieje się tak szybko, to z drugiej strony jest to czysty dowód na to, iż Ann całkowicie straciła głowę, dała ponieść się intensywnym emocjom, które w tej wciągającej historii ewidentnie dominują. Nasuwa się tylko pytanie, czy nie przyniosą one naszej bohaterce bolesnej zguby... Czy branie od życia pełną garścią zawsze ma miłe zakończenie?

"Prawdziwy czy nie, Kenji Ryusaki trzymał mnie właśnie w ramionach. Jak mogłam dać mu odejść?"

Nakreślone postacie są nietuzinkowe i jak najbardziej przemawiające. To ludzie z krwi i kości, którym nie brakuje wad i słabości. Dają ponieść się emocjom, dokonują niesłusznych wyborów, są w stanie złamać własne zasady dla nieznanego. W momencie, gdy Ann poznaje paczkę przyjaciół, ich wzajemne relacje znacząco się komplikują. Wygląda na to, iż europejska dziewczyna potrafi nieźle namieszać w sercach obcokrajowców. Czy zakazana miłość stanie się powodem rozpadu wieloletniej przyjaźni?

"Chciałam jego, chciałam wierzyć, że bajka jest prawdą, a cuda się zdarzają. Że to nie przypadek, a przeznaczenie to nasze nagłe spotkanie tutaj. Tak daleko od domu, w tym cudownie dziwnym, obcym, ale jakże fascynującym kraju. I jeszcze on! Ten mój pan prawdziwy-nieprawdziwy i tak bardzo autentyczny. Kim tak naprawdę jest chłopak, w którym zakochałam się i któremu pozwoliłam wejść do mojego łóżka?"

Język autorki jest niesamowicie lekki i przystępny, całość dopieszczają dynamiczne, emocjonujące, niesłychanie prawdziwe dialogi, które jeszcze silniej przybliżają nas do bohaterów. Nie mogło zabraknąć również gorących, sugestywnych opisów scen intymnych, które rozpalają zmysły i rozbudzają wyobraźnię. Tak, to zdecydowanie pozycja, która rozgrzewa do czerwoności. Połykałam ją z wypiekami na twarzy, ciekawość, kogo wybierze Ann była silniejsza niż wszystko inne, dlatego przerwy w lekturze były prawdziwą torturą. Akcja jest niesamowicie wartka i nieobliczalna, co dodatkowo podsyca atmosferę. Zakończenie dosłownie wbija w fotel, dlatego jestem bardzo szczęśliwa, że kontynuację mam na wyciągnięcie ręki.

"Przyciągnęłam go do siebie i pocałowałam. Odwzajemnił pocałunek i przez dłuższą chwilę nie istniało nic poza naszymi gorącymi ustami. Jego smak zniewalał i prowadził moje zmysły ku nieuchronnej destrukcji."

"Niczyja" jest hipnotyzującą, rozpalającą do czerwoności historią o różnych obliczach miłości, które potrafią spaść na człowieka jak grom z jasnego nieba i doprowadzić do prawdziwej zguby. To wciągająca, nieobliczalna opowieść o nietypowym trójkącie miłosnym z klimatycznym, urokliwym krajem kwitnącej wiśni w tle. Czy można kochać jednocześnie dwie osoby? Czy to rzeczywiście prawdziwa miłość, jeśli pożądanie odbiera rozum i prowadzi do kogoś innego? Czy można walczyć z tak silnym przyciąganiem? Wkroczcie na kart tej niezwykle emocjonującej powieści i przekonajcie się sami! Polecam gorąco!

Japonia to piękny kraj, który jednak rządzi się swoimi własnymi prawami, a jego kultura mocno odbiega od europejskiej. „Niczyja” to porywający romans z Japonią w tle. Idealny zarówno dla mangowych otaku, jak i osób interesujących się zabytkami i kulturą Kraju Kwitnących Wiśni.

Fabuła
Młodej, polskiej pisarce udało się osiągnąć sukces. Jej opowiadania yaoi przetłumaczone zostały na język japoński, a ona sama została zaproszona do wzięcia udziału w konwencie mangi i anime w tym właśnie kraju. W ten sposób zaczynają się spełniać jej marzenia. Co więcej, zrządzeniem losu, już pierwszego dnia swojej cudownej przygody poznaje chłopaka, który idealnie cosplay’uje Kenji’ego Ryusaki, bohatera mangi i anime, którego postać wykorzystała, by napisać swoją książkę. Mimo że zupełnie się nie znają, to jednak od pierwszego wejrzenia zaczyna łączyć ich jakaś cudowna, niespodziewana więź, której żadne z nich nie potrafi logicznie wytłumaczyć.

Przemyślenia
Nie mam pojęcia, jak to się stało, że nikt wcześniej nie polecił mi tej książki. Wydana została na początku 2018 roku, a ja poznałam ją dopiero po roku od jej ukazania się. Skutkiem czego ukradła mi trzy noce z życia. Pierwszą poświęciłam na lekturę „Niczyjej”. Drugą na oglądanie anime „Kuroko no Basket”, którego wcześniej nie znałam, a na którym wzorowane są postacie z książki (jeszcze nie skończyłam). I trzecią na poznanie kontynuacji, zatytułowanej „Tylko Twoja”.

Opinia
„Niczyja” to świetnie napisana, trzymająca w napięciu, pełna emocji i niespodzianek historia. Pisarka postawiła w niej na mocny wstęp, który w obrazowy sposób jednocześnie otwiera i zamyka całą akcję. Bohaterami powieści są młodzi ludzie, lubiący zaszaleć. Nie zawsze podejmują oni właściwie decyzje, a z pewnością niekiedy w porywach namiętności i oparach alkoholu realizują takie, które przestawiają ich życie do góry nogami. Z pewnością jednak postacią nie można odmówić realizmu i barwnych charakterów, zarówno tym pierwszo, jak i drugoplanowym.

Akcja powieści rozgrywa się w Japonii, która nie jest jednak przedstawiona tylko i wyłącznie z nazwy. Stanowi doskonale dopasowane do całej historii tło, przedstawione tak, by w piękny sposób uzupełniać fabułę. Dzięki temu książka ma swój cudowny, niepowtarzalny klimat i staje się naprawdę wyjątkowa.

„Trylogia uczuć” to oczywiście również erotyka i miłosny trójkąt. Sceny seksu przedstawione zostały zmysłowo i bez wulgaryzmów. Tym samym Anna Crevan Sznajder udowadnia pewnym znanym pisarkom, że to nie mit i da się w taki sposób pisać erotykę. Wciąż pozostaję zauroczona napięciem i emocjami, które stworzyła pomiędzy bohaterami swojej książki.

Podsumowanie
Jeżeli, tak jak zdarzyło się w moim przypadku, jeszcze nie znasz powieści „Niczyja” to już najwyższy czas, by ją poznać. To cudowne napisany romans, z niesamowitym klimatem i niezwykle barwnymi bohaterami. Książka porywa czytelnika i nie pozwala by ją odłożył choć na chwilę, dopóki nie dotrze do ostatnich już stron. Polecam ją szczególnie miłośnikom japońskiej kultury i popkultury. Z pewnością nie będą zawiedzeni. Dawno już nie czytałam tak genialnie stworzonego romansu.

recenzja z bloga http://miye.eu

Fabuła