Niczyja

Wydawnictwo: Novae Res
erotyk, miłość, Japonia
Anna

To co się stało, to nie była niczyja wina. Stało się i tyle. Teraz, będąc na rozdrożu, nadal nie wiedziałam, co dalej. Niczyja wina, że nie umiałam wybrać! Niczyja, że nie wiedziałam, którego bardziej kocham, bo kochałam obu! I choć ponoć to niemożliwe, moje serce było złamane na dwie części, a każda z nich należała do innego. Jeden urzekł mnie swoją delikatnością, czułością i urokiem. Drugi był niczym torpeda. Niczym otchłań, wciągnął mnie granat jego spojrzenia i utonęłam. Namiętność czy delikatność? Dwie skrajności, niczym przeciwne bieguny magnesu. Kochałam i byłam kochana. Byłam ich, a jednocześnie byłam NICZYJA!

źródło opisu: https://zaczytani.pl/ksiazka/niczyja,druk

źródło okładki: https://zaczytani.pl/ksiazka/niczyja,druk

Pistacia_Vera | 2018-08-13
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Czytając książkę weszłam w świat mangi, o której mam mgliste pojęcie i której fenomenu dalej nie rozumiem. autorka wrzuciła główną bohaterkę pomiędzy dwóch Japończyków zajmujących się odgrywaniem roli samego siebie podczas targów mangi i zrobiła trójkącik Europejka - Azjaci. Europejka wyszła spod pióra nawet mocno rozwiązła, lubiąca alkohol i nieodpowiedzialna. to taki erotyk z wplecionymi elementami kultury japońskiej. pozycja dla czytelników lubiących seks i japońskie klimaty.

izabela81 | 2018-02-25
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 lutego 2018

Ann to młoda kobieta z marzeniami, która zajmuje się mangą i w związku z tym wyjeżdża do Japonii. Na konwencie cosplayowym poznaje mężczyznę, który jest łudząco podobny do bohatera z jej ulubionej mangi. Spotkanie to wywróci jej życie do góry nogami. Ale co się stanie, gdy kobieta pozna innych członków ekipy? Zwłaszcza jednego...

"(...) prawda zazwyczaj jest jedna, prosta i nieskomplikowana, ale najtrudniej uwierzyć właśnie w nią. Kombinujemy, kluczymy, szukamy niewiarygodnych rozwiązań. A prawda jest nieraz na wyciągniecie ręki! Szkoda, że tak rzadko ją dostrzegamy."

Przyznać muszę, iż nigdy nie interesowałam się mangą i anime. Oczywiście co nieco obiło mi się o uszy, ale nie zgłębiałam tego rodzaju twórczości. Niniejsza książka więc była dla mnie sporym wyzwaniem. Miałam obawy czy będę w stanie zrozumieć te watki i czy przykują moją uwagę na tyle, bym chciała przewracać kolejne strony. Teraz świeżo po lekturze mogę powiedzieć, że temat przewodni okazał się bardzo angażujący...

Anulka | 2018-05-23
Przeczytana: 23 maja 2018

I choć ponoć to niemożliwe, moje serce jest złamane na dwie części, a każda z nich należy do innego. Jeden urzekł mnie swoją delikatnością, czułością i urokiem. Drugi swoją namiętnością niczym torpeda. Dwie skrajności, niczym przeciwne bieguny magnesu. Kocham ich obydwu. Kibicuję obydwum. Nie zazdroszczę Ann konieczności wyboru, a przecież musi go dokonać. Rozumiem ją doskonale, ale nie można tak żyć. 😎😄 Wspaniała, zachwycająca. Czekam na kolejną.

Grazia_czytaninka_ | 2018-03-02
Przeczytana: 02 marca 2018

Interesowała Was może kiedyś Japonia, jej kultura, zwyczaje? Jeśli tak, to koniecznie powinniście sięgnąć po tę pozycję. Autorka starannie i drobiazgowo przedstawia nam ten kraj. Kraj, którego sama nie miałabym chyba ochoty odwiedzić, gdyż nigdy zbytnio się nim nie interesowałam. To kraj, który głównie kojarzy mi się z mangami, które niespecjalnie mnie interesują. Jednak ciekawy opis książki, sprawił, iż postanowiłam dać jej szansę.

Główna bohaterka Ann, to osoba co do której mam mieszane uczucia. Raz jej współczułam, by za chwilę znów jej nie rozumieć. Dla mnie to kobieta, która często kierowała się impulsem danej chwili i nie zawsze jej wybory były słuszne. I jeszcze jej miłość do dwóch mężczyzn... zawsze mnie zastanawia to jak można jednocześnie kochać dwie osoby płci przeciwnej?

"Miałam złamane serce, bo przecież nie mogłam kochać obu. Skrzywdziłam nas troje z premedytacją, o jaką bym siebie nie podejrzewała."

Plusem książki jest to, iż mamy okazję poznać myśli zarówno...

Marta Daft | 2018-02-14
Przeczytana: styczeń 2018

------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
Anna Crevan Sznajder posiada lekki i bardzo plastyczny styl. Niczym malarz dobiera słowa i za ich sprawą oddaje piękno Japonii. Przenosi nas do kraju kwitnącej wiśni i pozwala na zatopienie się w marzeniach. Główna bohaterka ewoluuje i wzmacnia swój charakter, często stawiana przed trudnymi wyborami czuje się zagubiona, jednak zawsze stara się łagodzić spory i próbuje iść za głosem serca.

Polubicie jej ogromne pokłady pasji i nutkę szaleństwa. Pozostali bohaterowie zyskają waszą sympatię i zapewnią przyjemny czas spędzony na lekturze. Opisy przyciągną waszą uwagę, a sceny erotyczne sprawią, że policzki zapłoną. Całość napisana ze smakiem i wyczuciem. Idealna powieść na miły wieczór z książką. Dla fanek literatury kobiecej i miłośników Japonii.

KobieceRecenzje365 | 2018-03-14

Uwielbiam ludzi z pasją. Ta książka jest kwintesencją takiej pasji i miłości, jaką autorka obdarza Kraj Kwitnącej Wiśni. Tę wyjątkową fascynację Japonią da się wyczytać z każdej strony tej powieści, w której autorka z pietyzmem i dużą znajomością wiedzie nas po zakątkach tego intrygującego kraju, jak również zabiera do świata mangi i anime. Macie ochotę na literacką podróż po meandrach mangi ? Jeśli tak, to spróbuję przybliżyć Wam tę powieść.

Ann jest autorką mang.
Wydawnictwo, dla którego pracuje, wysyła ją wraz z przyjaciółką Kate do Tokio na japoński konwent mangi i anime. Dziewczyna poznaje i zakochuje się w chłopaku, który jest cosplayem bohatera jej ulubionej mangi. Jednak Kenji to niejedyny członek siedmioosobowej drużyny koszykarskiej, któremu również zależy na Ann. Czy Ann odwzajemni uczucie Taro? Czy to możliwe, aby kochać dwóch mężczyzn jednocześnie? Jakiego wyboru dokona?

„To, co się stało, to nie była niczyja wina. Stało się i tyle. Teraz, będąc na rozdrożu, nadal...

SylwiaAnna | 2018-06-19
Przeczytana: 29 maja 2018

Jeśli szukacie tylko erotyka, to trafiliście na niewłaściwą książkę.
Erotyzm, jest tylko jedną z barw miłości, a w książce Anny Crevan Sznajder „ Niczyja” barw tych jest cała paleta.
Anna, młoda autorka mang, miłośniczka Japońskiej kultury, wyjeżdża na konwent mangi i anime do Tokio. Splot wypadków- przypadków sprawia, że poznaje tam chłopaka, cosplayer’a, bohatera jednej z najsłynniejszych mang. Między młodymi budzi się miłość i wybucha namiętność. Jednak życie, to nie jest bajka, nawet w Kraju Kwitnącej Wiśni. Pojawia się ten trzeci… Serce Anny rozpada się na pół. To, co było nie do wyobrażenia staje się realne- zakochuje się jednocześnie w dwóch mężczyznach. Jak mogło do tego dojść? Jak teraz wybrać, by serce nie płakało i by nie zranić ukochanego?
Zostałam zaskoczona przez autorkę. Dla mnie, do czasu przeczytania książki, taki problem w ogóle nie istniał, więc spodziewałam się kolejnej łzawej historii, w której niedojrzała panienka sama stwarza sobie problemy. I bardzo mile...

Przeczytana: 12 marca 2018

Opowieść zahipnotyzowała mnie na tyle, że nie mogłam jej zbyt wiele razy odkładać na później, a gdy dobrnęłam do końca, to niestety rozłożyła mnie na łopatki. Nie spodziewałam się, że A. Sznajder nasza polska pisarka, mogła coś tak świetnego ukazać w tym typie książek. Jak widać powiedzenie „nie oceniaj książki po okładce” pasuje tutaj jak ulał, jeśli mamy na myśli kategorię tej powieści.
Z ręką na sercu polecam wam tę powieść osobom, które lubią romanse, gdzie akcja na dodatek dzieje się Japonii. Do tego opisy przyrody, jaką możemy spotkać tam w kwietniu i lipcu. No coś wspaniałego.

Historia idealna na zimowe wieczory, bo mamy pewność, że niektóre wątki, jakie możemy przeczytać w powieści, rozpalą nasze zmysły, a niepewność, jaka czeka głównych bohaterów doprowadzić do szaleństwa.

Vicky | 2019-05-06

Japonia to piękny kraj, który jednak rządzi się swoimi własnymi prawami, a jego kultura mocno odbiega od europejskiej. „Niczyja” to porywający romans z Japonią w tle. Idealny zarówno dla mangowych otaku, jak i osób interesujących się zabytkami i kulturą Kraju Kwitnących Wiśni.

Fabuła
Młodej, polskiej pisarce udało się osiągnąć sukces. Jej opowiadania yaoi przetłumaczone zostały na język japoński, a ona sama została zaproszona do wzięcia udziału w konwencie mangi i anime w tym właśnie kraju. W ten sposób zaczynają się spełniać jej marzenia. Co więcej, zrządzeniem losu, już pierwszego dnia swojej cudownej przygody poznaje chłopaka, który idealnie cosplay’uje Kenji’ego Ryusaki, bohatera mangi i anime, którego postać wykorzystała, by napisać swoją książkę. Mimo że zupełnie się nie znają, to jednak od pierwszego wejrzenia zaczyna łączyć ich jakaś cudowna, niespodziewana więź, której żadne z nich nie potrafi logicznie wytłumaczyć.

Przemyślenia
Nie mam pojęcia, jak to się stało, że...

Gotowi na podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni?

Będąc za pan brat z kulturą japońską, kiedy ujrzałam książkę Anny Sznajder „Niczyja” i przeczytałam jej opis, stwierdziłam, że muszę to przeczytać. Ku mojemu zaskoczeniu pewnego dnia przyszedł mój ulubiony listonosz (i tak tego nie przeczyta, ale pozdrawiam) i wręczył mi kopertę z książką. W środku znajdował się egzemplarz prosto od autorki, który już na początku sprawił mi ogromną niespodziankę, gdyż dostałam autograf! Z tego miejsca, chce serdecznie podziękować autorce, za tak cudowny gest.

Wzięłam tę książkę akurat w wolnej chwili i przepadłam. Japonia w połączeniu z tym, co się dzieje w tej pozycji i stylem pisarskim autorki to kosmos. Idealne dopasowanie.
Nazwijcie to jak chcecie.

Ann wraz ze swoją przyjaciółką Kate zajmuje się mangami. Obie zauroczone Japonią oraz całą jej kulturą w końcu osiągają cel – ich light novelki mają być wydane,...