Książka Roku 2018

Prusy i Niemcy wobec powstania listopadowego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
historia
Rzulianna

Autor wnikliwie zajął się postawą państwa pruskiego wobec powstania. Analizuje przede wszystkim dwa problemy: stosunek rządu pruskiego i pruskiej opinii publicznej do powstania w poszczególnych jego fazach oraz polskie zabiegi dyplomatyczne o neutralnośc pruską w 1831 roku. Prusy stanęły wówczas przed trzema możliwościami: 1) poprzeć Polaków w ich walce z Rosją, 2) udzielić pomocy Rosji albo 3) przyjąć postawę neutralną.

źródło opisu: fragment opis una okładce

Rebe | 2018-08-12