Jutro klasówka

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320547067
Ewa

Inne wydania

Książka znanego i uwielbianego przez kolejne pokolenia młodych czytelników opowiada o perypetiach uczniów, których głównym celem było uniknięcie klasówki z matematyki.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie własne

Ella | 2015-06-18

Kolejna książka mojego dzieciństwa i znów nieoceniony Niziurski.
Przeżywało się perypetie chłopaków chcących uniknąć klasówki bo każdy z nas ma w swojej szkolnej biografii przynajmniej jeden taki incydent :) Nie wiedzieć czemu najbardziej utkwił mi w pamięci człowiek, któremu znachor wmawiał, że za jego samopoczucie odpowiedzialny jest połknięty przez niego włos.
Zabawna historia, która z czasem nie traci na aktualności i może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. I rodzicom i dzieciom polecam!

dewille | 2016-09-01
Przeczytana: 01 stycznia 1984

100/10 - książka mojego dzieciństwa, którą przeczytałem na początku lat 80, mając lat chyba 8 :-) Była to moja pierwsza książka tego autora, i od razu się zafascynowałem jego twórczością. Tak dawno temu to czytałem, ale pamiętam, że rodzice wpadali do mnie do pokoju, z pytaniem, z czego się tak śmieje ? A mi łzy ze śmiechu po twarzy płynęły :-) Nie zapomniana dawka humoru i emocji, często z latarką pod kołdrą i czytanie po nocy ! Polecam każdemu młodemu i starszemu, literaturę naszego mistrza i klasyka gatunku młodzieżowego !! Sam odstawie chyba na jakiś czas tych wszystkich Nesbo, Lee, Miłoszewskich i Mrozów, i odświeżę wspomnienia :)

ems | 2014-07-10
Przeczytana: 1970 rok

Oprócz tytułowej rewelacyjnej 'Jutro klasówki' (pozycja z klasycznego dla Niziurskiego 'cyklu niekłajskiego') w tym wydaniu dostajemy dodatkowo 4 inne, nieco słabsze opowiadania: 'Afera w Złotym Plastrze' (też okołoniekłajske), 'Wyspa Strachowica', 'Wielka heca', 'Fałszywy trop' (to ostatnie - w stylu opowiadania milicyjnego - całkiem słabe i wręcz niegodne mistrza).

wishjet | 2012-10-06

Mistrza Niziurskiego można oceniać tylko wysoko albo bardzo wysoko. W przypadku tej książki tylko wysoko - troszkę brakuje do największych hitów Edmunda, ale i tak jest ok. Cykucki, który nie zadrżał przed Kwasem - rządzi ;).

Jola | 2013-11-30

A ja tę książkę w dzieciństwie uwielbiałam. Zawsze ją czytałam jak leżałam chora w łóżku i nie mogłam iść do szkoły, albo w długie zimowe, mroźne wieczory. Dawała mi radość i zapomnienie o codzienności.

Maciej | 2011-05-24

W porządku. Kiedyś czytałem wszystkie książki Niziurskiego, a teraz zachęcam do tego syna.

ivv | 2015-10-16

Perypetie szkolne opisane przez Niziurskiego zawsze mnie rozśmieszały.
Chętnie przeczytam jeszcze raz.

Maria Tarczyńska | 2015-05-29

Cała książka opisująca 2 dni. Myślałam, że będzie potwornie rozwlekła i faktycznie miejscami była dość męcząca ale całość dobra, szczególnie ostatni rozdział bardzo mi się podobał :) Uwielbiam ciało gogiczne w książkach Pana Niziurskiego :)

Gwidon40 | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Może nie tak dobra jak "Trzynasty występek", ale jak to się mówi "daje radę". A tytułowe opowiadanie uważam, że jest super. Co ja piszę, to jest jedno z najlepszych opowiadań Niziurskiego.

agabalu | 2013-08-04
Przeczytana: 03 marca 2012

Książka Edmunda Niziurskiego "Jutro klasówka" wydawała mi się zachęcającą pozycją. Począwszy od okładki i tytułu , a kończąc na objętości ... :) Ponieważ faktycznie książka wyróżnia się ubogą objętością .:)
czytanie tej o to książki była dla mnie szeroką , długą i żmudną , pełną potu droga przez MĘKĘ !!!!
Fabuła, styl pisania i bohaterowie wszystko to ... jest okropnie męczące i nie zachęcające ... Dlatego , jeśli tak jak ja chcieliście poczytać coś przyjemnego , lekkiego i pełnego humoru ... to wg. niestety się GŁĘBOKO ZAWIEDZIECIE! :(
z szacunku do autora wypada dać chodź jedną gwiazdkę więc daję 1, ale z bólem serca ... niestety ...