Jutro klasówka

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320547067
literatura piękna
Ewa

Książka znanego i uwielbianego przez kolejne pokolenia młodych czytelników opowiada o perypetiach uczniów, których głównym celem było uniknięcie klasówki z matematyki.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie własne

EwelinaEm | 2019-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2019

Wróciłam do tej pozycji po latach, bo kojarzyło mi się, że była dobra, a mojego syna znudziła.
Teraz już się nie dziwię, że go znudziła... Okazało się, że pomyliłam ją z inną książką, tej wcale nie czytałam ... a teraz stwierdziłam, że jak na Niziurskiego, to jednak niezbyt wysokich lotów pozycja - choć z morałem.

Jacek47 | 2017-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2017

Zbiór kilku opowiadań o perypetiach młodzieży . Bardzo zabawne oraz wesołe aczkolwiek trzymające czasami w napięciu historyjki . Warto przeczytać i przenieść się w czasy naszej młodości. coś fantastycznego. Nie można się oderwać od książek Niziurskiego pisanych prostym i lekkim słowem .

dewille | 2016-09-01
Przeczytana: 01 stycznia 1984

100/10 - książka mojego dzieciństwa, którą przeczytałem na początku lat 80, mając lat chyba 8 :-) Była to moja pierwsza książka tego autora, i od razu się zafascynowałem jego twórczością. Tak dawno temu to czytałem, ale pamiętam, że rodzice wpadali do mnie do pokoju, z pytaniem, z czego się tak śmieje ? A mi łzy ze śmiechu po twarzy płynęły :-) Nie zapomniana dawka humoru i emocji, często z latarką pod kołdrą i czytanie po nocy ! Polecam każdemu młodemu i starszemu, literaturę naszego mistrza i klasyka gatunku młodzieżowego !! Sam odstawie chyba na jakiś czas tych wszystkich Nesbo, Lee, Miłoszewskich i Mrozów, i odświeżę wspomnienia :)

NatkaZ | 2016-08-10

Jedno słowo: Uwielbiam :)

Ania | 2016-02-05

Powtórka z lektury.
Książka lekka, łatwa i zabawna. Nie jest to może najlepsza pozycja z dorobku Niziurskiego, ale również ma swój urok :)

ivv | 2015-10-16

Perypetie szkolne opisane przez Niziurskiego zawsze mnie rozśmieszały.
Chętnie przeczytam jeszcze raz.

Ella | 2015-06-18

Kolejna książka mojego dzieciństwa i znów nieoceniony Niziurski.
Przeżywało się perypetie chłopaków chcących uniknąć klasówki bo każdy z nas ma w swojej szkolnej biografii przynajmniej jeden taki incydent :) Nie wiedzieć czemu najbardziej utkwił mi w pamięci człowiek, któremu znachor wmawiał, że za jego samopoczucie odpowiedzialny jest połknięty przez niego włos.
Zabawna historia, która z czasem nie traci na aktualności i może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. I rodzicom i dzieciom polecam!

Maria Tarczyńska | 2015-05-29

Cała książka opisująca 2 dni. Myślałam, że będzie potwornie rozwlekła i faktycznie miejscami była dość męcząca ale całość dobra, szczególnie ostatni rozdział bardzo mi się podobał :) Uwielbiam ciało gogiczne w książkach Pana Niziurskiego :)

Zwiadowca12 | 2014-12-30

Naprawdę, idealna książka dla gimnazjalistów (choć sam jeszcze nim nie jestem), przezabawna historia, gorąco polecam!

Viktor | 2014-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2014

Kto by pomyślał, że przez jedną klasówkę z maty, może wyniknąć tyle kłopotów? ;)