Positive discipline

Okładka książki Positive discipline Jane Nelsen
Okładka książki Positive discipline
Jane Nelsen Wydawnictwo: Ballantine Books nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ballantine Books
2006-01-01
2006-01-01
pozytywna dyscyplina Adler teoria potrzeb

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Pozytywna Dyscyplina od A do Z. 1001 rozwiązań na codzienne wyzwania rodzicielskie Lynn Lott, Jane Nelsen
Pozytywna Dysc... Lynn Lott, Jane Nel...
Okładka książki Pozytywna Dyscyplina dla dzieci ze specjalnymi potrzebami Steven Foster, Jane Nelsen, Arlene Raphael
Pozytywna Dysc... Steven Foster, Jane...

Z czystym sumieniem mogę polecić "Pozytywną dyscyplinę" rodzicom i opiekunom dzieci. Książka przedstawia metodę, która oparta jest na szacunku do dziecka, nie odbierając mu jednocześnie miłości i akceptacji. Jest w niej wiele zasad, które polecam sobie gdzieś spisać i stopniowo zacząć wdrażać. Plusem są pytania do czytelnika na koniec każdego rozdziału, pomagające lepiej skupić się na treści i ewentualnie wrócić do lektury, gdy na owe pytania odpowiedzieć się jeszcze nie umie. Autorka zmierzą się z problemem regulacji emocji, kar, konsekwencji i nagród, a także proponuje ciekawe podejście do tzw. spotkań rodzinnych, włączających w decyzyjność i szukanie rozwiązań problemów nawet małe dzieci.

Polecam ! Uważam że książka godna polecania zarówno dla nauczycieli jak i rodziców. Otwiera oczy na wiele kwestii. My jako rodzice powinniśmy zdać sobie sprawę, iż wychowanie to głównie praca nad samym sobą, samokontrola swoich działań, panowanie nad emocjami. Zdolności społeczne, budowanie pewności siebie i wiele, wiele innych to jest to co dajemy w bagażu dla dziecka na podróż jakim jest życie. Książka posiada wiele cennych wskazówek oraz praktycznych rad jak to zrobić. Na pewno skorzystam z wiedzy którą tam znalazłam.

Znakomita pozycja, która powinna zostać obowiązkową lekturą dla rodziców. W bardzo spójny, uporządkowany sposób omawia różne strategie na porozumienie się z dziećmi w duchu szacunku i miłości. Autorka stara się przekazać czytelnikom wiedzę o tym, jak wychować dzieci odpowiedzialne, skupione na rozwiązywaniu problemów. Mówi o błędnym przekonaniu rodziców, że dzieci aby poczuły się lepiej najpierw muszą poczuć się gorzej. Wskazuje na to, że dzieci bardzo często zachowują się źle ponieważ czują się źle, a nie dlatego, że próbują coś wymusić na rodzicach. Kierują się one błędnymi celami. Pisze, że pomiędzy pobłażliwością, a rozkazywaniem jest jeszcze coś jeszcze, a mianowicie pozytywna dyscyplina.

pomogła

pomogła

Wspaniały poradnik pełen przydatnych wskazówek do pracy z dziećmi. Myślę, że powinni go przeczytać wszyscy rodzice, nauczyciele i inne osoby pracujące na co dzień z dziećmi. Nawet jeśli nigdy nie skorzystają z zawartych w nim wskazówek, to na pewno uświadomią sobie, jak ważne jest okazywanie dzieciom szacunku i miłości.

Dla mnie książka bardzo męcząca, pełna powtórzeń i wodolejstwa. Właściwie nie wiem komu mogłabym ją polecić. Może rodzicom, dla których szacunek do drugiego człowieka, a więc i własnego dziecka, to nowość?

Świetna książka! Co prawda na początku trochę trudno mi się ją czytało, ale w miarę z zapoznawaniem się z kolejnymi rozdziałami robiła się coraz bardziej przystępna. Na pewno nie raz jeszcze po nią sięgnę bo podoba mi się idea, która za nią stoi i mam nadzieję wdrożyć ją w życie jak moje dzieci będą trochę starsze.

Obowiązkowa pozycja dla rodziców. O niebo lepsza niż "Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci".

Idealna pozycja dla tych co chcą zerwać z rodzicielstwem pełnym agresji. Książka uświadamia i przybliża realnie do zrozumienia dziecka.

Fantastyczna pozycja! Są podsumowania i pytania sprawdzające. Choć cała idea, nie do końca mnie przekonuje, uważam, że warto w codzienną pracę z dziećmi, wdrożyć niektóre z jej metod.

• Rodzicielstwo
  • Poradniki