Kindness Boomerang. 365 sposobów jak zmienić świat i siebie

Okładka książki Kindness Boomerang. 365 sposobów jak zmienić świat i siebie Orly Wahba
Okładka książki Kindness Boomerang. 365 sposobów jak zmienić świat i siebie
Orly Wahba Wydawnictwo: Buchmann nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Kindness Boomerang: How to Save the World (and Yourself) Through 365 Daily Acts
Buchmann
2018-01-17
2018-01-17
Agata Trzcińska-Hildebrandt
życzliwość dobroczynność

"Kindness Boomerang" to jedna z tych książek, która przywędrowała do mojej biblioteczki nie wiadomo skąd. Nie pamiętam, jak na nią natrafiłam ani co konkretnie skłoniło mnie do jej zakupu.

Dzisiaj, wraz z przerzuceniem ostatniej strony, zakończyła się moja roczna przygoda z boomerangiem życzliwości. I choć nie przeczytałam jej od przysłowiowej deski do deski, uważam, że wyciągnęłam z niej to, co było dla mnie najistotniejsze - "Kindness Boomerang" czyta się najlepiej we własnym rytmie, otwierając wtedy, kiedy ma się taką potrzebę.

Książka jest niesamowita w swej prostocie, bardzo inspirująca i skłaniająca do refleksji. Zachęca nas nie tylko do biernego zastanawiania się nad własnym życiem, ale również motywuje do aktywnego działania - szerzenia życzliwości w świecie, który zdaje się o niej coraz częściej zapominać.

Bądźmy życzliwi i niech dobro do nas wraca ❤️

Codzienna dawka inspiracji i pomysłów na dobre przeżycie nowego dnia. Świetna książka. Zawiera zadania, cytaty znanych ludzi oraz refleksje na każdy dzień.
Książka zdecydowanie dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych.

Książka zdecydowanie dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych.

„Kidness Boomerang” to książka, która towarzyszy mi przez cały rok. Idealnie przypadła mi do gustu. Codzienna dawka inspiracji dla każdego, który ma chęć na chwilę refleksji. Gotowe, 365 sposobów jak zmienić świat i siebie. Na początku mocno się pilnowałam i codziennie do niej zaglądałam. Z czasem życie zweryfikowało wolny czas i zaglądałam co 2-3 dni. Każdy dzień zawiera: zadanie, inspirujący cytat oraz refleksję, głównie przytoczone zostały tutaj historie z życia. Idealna również na prezent dla tych, którym chcemy życzyć tego co najlepsze. Podnosi na duchu i poprawia humor 😊 Polecam jako pigułkę dobrych chwil na każdy dzień 💕

„… Nieoczekiwana życzliwość to najpotężniejszy, najtańszy i najbardziej niedoceniany czynnik ludzkiej zmiany …” (Bob Kerrey)

Czy wierzycie, że świat można zmienić na lepsze? A może wystarczy na to 365 sposobów, po jednym na każdy nowy dzień?

Autorką książki jest Orly Wahba, amerykańska działaczka społeczna. Swoją karierę zawodową zaczynała jako nauczycielka. Założycielka fundacji non – profit Life Vest Inside, której celem jest popularyzacja życzliwości. Pisarka zasłynęła z filmiku viralowego „Kindness Boomerang”.

Czym dla Ciebie Drogi Czytelniku jest życzliwość? Według fachowego źródła: to drobne gesty, uczynki, rady, które pozostają zawsze w naszej pamięci. Otrzymałam w życiu mnóstwo życzliwości, podkreśla autorka, a ta zainspirowała ją, do bycia bardziej serdeczną dla siebie samej i dla osób wokół niej.

Patrząc na otaczający Nas świat sądzę, że obecnie trzeba umieć się obronić. Życzliwość niestety zeszła na dalszy plan, bo czasami po prostu nie warto…

Spodobały mi się pewne słowa: „Czas przeznaczony na troskę o siebie to nie samolubność. Im zdrowszy jesteś – mentalnie, fizycznie i duchowo – tym więcej będziesz mieć energii, by zmieniać świat na lepsze”. Może faktycznie wszystko zależy od podejścia?

Publikacja podzielona jest na dni. Każdy dzień to trzy istotne rzeczy:
- zadanie
- cytat
- refleksja.

Ktoś zapyta mnie, dlaczego teraz piszę o tej książce? Już odpowiadam ;-) Staram się, by mój dzień był w miarę uporządkowany. To pewne domowe obowiązki i czas wolny. Niestety nie zawsze mam możliwość realizacji go w pełni, bo życie bywa nieprzewidywalne. Niespodzianki też się zdarzają.

Liczę, że książkę potraktujecie, jak wskazówkę by być lepszym człowiekiem, a co najważniejsze świadomym swojej osobowości.

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: BUCHMANN
Tytuł oryginału: Kindness Boomerang. How to save the world (and yourself) through 365 daily acts
Tłumaczenie: Agata Trzcińska – Hildebrandt
Oprawa: miękka
Liczba stron: 384

Kindness Boomerang to poradnik, który odmieni twoje spojrzenie na wiele ważnych aspektów życia. Czytało mi się go bardzo przyjemnie. Na każdej stronie znajduje się 365 sposobów jak zmienić świat i siebie- nowe zadanie, inspirujący cytat oraz refleksja od autorki. Na każdy dzień w roku. Całość napisana jest prostym językiem przez wyjątkową osobę, która udziela się społecznie propagując życzliwość i dobro.
▶▶▶ W poradniku odnajdziecie wskazówki dotyczące uzdrawiającej mocy życzliwości, jak ją szerzyć, jak być życzliwym nie oczekując niczego w zamian. Jak stać się lepszym człowiekiem. Jednocześnie są to wskazówki do odnalezienia szczęścia i spokoju w swoim życiu. Całość oceniam bardzo pozytywnie, niejednokrotnie czytając 'Refleksje' wzruszyłam się i byłam pełna podziwu dla tych osób lub samej autorki. Nieraz wystarczy drobny gest życzliwości, żeby okazać drugiemu człowiekowi wsparcie i dobro. Wystarczy dać odrobinę siebie, żeby uszczęśliwić drugiego człowieka, tymsamym uszczęśliwić siebie. To naprawdę proste. ▶▶▶ Przeczytaj Kindness Boomerang i spraw by dobro do ciebie wróciło. Stań się lepszą wersją samego siebie. Jest to pozycja godna uwagi, którą szczerze Wam polecam. Sama będę do niej niejednokrotnie wracać w gorszej chwili lub chwili zagubienia. ➡ " Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra wiadomość jest taka, że ty jesteś pilotem. "

„Zwolnij. Doskonalenie charakteru to nie maraton, wyścig czy konkurs. Jest możliwe jedynie przy codziennej motywacji. Nie czytaj całe książki od razu. Pamiętaj - nie masz po prostu czytać, tylko przyswajać to, co czytasz. Wyznacz sobie codziennie pięć minut na otwarcie umysłu i pozwól, żeby słowa zapadały ci w pamięć i co ważniejsze – w serce. Prawdziwa praca rozpoczyna się w chwili, gdy odłożysz książkę i ruszysz w wir codziennych zajęć. Przy odrobinie koncentracji odkryjesz, że okazji do wprowadzenia w życie słów i nauk z książki jest bardzo dużo. To nie magia. One istniały od zawsze. Po prostu twoja świadomość wzrosła” – tak Orly Wahaba objaśnia nam zadanie „Przeczytaj książkę o wartościach lub etyce”. Autorka w książce „Kindness Boomerang” (dlaczego angielski tytuł, kiedy można było użyć polskiego „Bumerang życzliwości” lub „Powracająca życzliwość”?) pokazuje nam propozycje na zwykłe, drobne życzliwości, sprawiające, że zaczynamy dużo pozytywniej postrzegać świat, który w odpowiedzi na nasze dobro również rewanżuje nam się dobrem. Orly Wahaba przekonuje, że życzliwość jest zaraźliwa. Jej publikacja podzielona jest na 365 lekcji życzliwości. Na każdej stronie znajdziemy zadanie, cytat i refleksję na temat tego, co nasz charakter zyskuje. Często dzieli się też wydarzeniami z własnego życia, opowiada anegdoty, wzbogaca swoje zadania wyjaśnieniem, które zachęca czytelnika do aktywności. Do tego są to teksty nie długie, 1-2 minutowe, skłaniające bardziej do refleksji niż czytania. Każdy dzień roku ma swoją stronę, wyjątkowe, ale całkowicie banalne zadanie, jak czytanie, pomoc innym, posprzątanie, mówienie ludziom pozytywnych rzeczy, dzielenia się z nimi radościami, wspomnieniami, uważne słuchanie dzieci, pomaganie samemu sobie, pielęgnowanie pozytywnego myślenia osobie. Taka postawa jest naszą kamizelką ratunkową pozwalającą przetrwać nam trudne chwile.
„Kindness Boomerang” zawiera propozycje różnych form życzliwości: dla siebie, w domu, za kulisami, w związku, jako formy grzeczności, dla przyrody, w szkole i we wspólnocie. Można je modyfikować, poszukiwać przez obserwacje najbliższego otoczenia, ale też można się ograniczyć do tych, stworzonych przez autorkę.
Osobiście mam mieszane uczucia do tej publikacji, a wszystko przez to, że uważam, że życzliwości człowiek uczy się w swojej małej społeczności. A z drugiej strony zadaję sobie pytanie: a co, jeśli tej życzliwości nie ma? Ktoś musi zacząć. Tylko jak skoro mógł nigdy jej nie doświadczyć? Wtedy z pomocą przychodzi książka pokazująca, że dawanie dobra uszczęśliwia nas samych, że dając dobro musimy pamiętać też o sobie i swoim samorozwoju, duchowości, równowagi.
Plusem publikacji „Kindness Boomerang” jest pokazanie konkretnych przykładów życzliwości i tego, co my oraz świat dzięki temu zyskuje. Do tego zachęca do ciągłego dawaniu z siebie więcej, a przez to naprawianiu świata od siebie.

Jeśli chcesz każdego dnia próbować być lepszym człowiekiem, ta książka jest dla Ciebie :)
Każdy dzień roku zawiera jakąś radę czy zadanie.
Uważam że dzięki małej "przypominajce" stajemy się lepszymi ludźmi.
Bardzo fajny pomysł na prezent :)
www.zaczytanasowka.pl

Każdy dzień roku zawiera jakąś radę czy zadanie.
Uważam że dzięki małej "przypominajce" stajemy się lepszymi ludźmi.
Bardzo fajny pomysł na prezent :)
www.zaczytanasowka.pl

Książka, która na każdy dzień ma dla nas przesłanie, czyli 365 sposobów jak zmienić siebie i świat. Jak lepiej patrzeć i postrzegać pewne sprawy.

Książka ciekawie wydana, aczkolwiek niektóre zadanie odrobinę odrealnione lub nie do wykonania w szarej rzeczywistości.

Pozytywnego myślenia ciąg dalszy... sporo praktycznych przykładów na to co i jak robić żeby żyć lepiej i być LEPSZYM :) Polecam

• Recenzenckie
  • Od wydawnictwa
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Kindness Boomerang. 365 sposobów jak zmienić świat i siebie