Strzały nad jeziorem

Seria: Kryminał pod psem
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Strzały nad jeziorem
PrzeCzytajka

Wczasów w Barlinku Róża Kwiatkowska nie będzie dobre wspominać. Dziennikarka została tam oskarżona o popełnienie morderstwa! Ofiarą jest Andrzej Siudek, profesor archeologii podwodnej, który prowadził badania w Jeziorze Barlineckim. Kto naprawdę stoi za śmiercią naukowca? Była żona? Lokalny złodziejaszek? A może archeolożka kierująca konkurencyjną grupą badawczą? Zszokowana obrotem sprawy...

Zszokowana obrotem sprawy Kwiatkowska wzywa na pomoc prywatnego detektywa Szymona Solańskiego. Z nieodłącznym kundelkiem Guciem u boku ruszają na poszukiwanie mordercy.

"Zapamiętajcie to nazwisko, bo o Matyszczak będzie jeszcze głośno!"
/Maria Olecha- Lisiecka, "Dziennik Zachodni".

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: materiały wydawnictwa

daka | 2018-04-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Kryminał
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Z książki na książkę coraz ciekawiej i bohaterowie ( także ci poboczni) ulepieni lepiej. Naprawdę znakomita, słoneczna lektura na wolny czas. Niezawodnie poprawia humor, roztacza pogodną aurę. Jednocześnie dzięki wpleceniu pewnych złośliwości, sformułowań i odniesień do aktualnych wydarzeń - nie jest tylko infantylną komedyjką kryminalną. Nabiera charakteru.Jednym słowem - polecam!

Marianna | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Świetny kryminał. Były momenty, które bawiły mnie do łez. Lubię taką formę kryminału (na wesoło). Jak zawsze Gucio rządzi, bez niego nie byłoby tak fajnie. Każdy kolejny tom z serii coraz lepszy. Przeczytałam z przyjemnością. Relaks i rozrywka zapewnione. Polecam.

Moja ocena: 7/10

Sandra Jasona | 2018-05-30
Przeczytana: 30 maja 2018

Róża, Szymon i Gucio w najlepszym wydaniu. Autorka postawiła na humor kryminalny i jej się to udało.
Róża, która postanowiła udać się na turnus odchudzający, odkrywa przez przypadek szkielet dinozaura. Niestety jej przyjemny pobyt w Barlinku zostaje przerwany, była dziennikarka zostaje oskarżona o morderstwo. Na "ratunek" przybywa Szymon i razem z nim Gucio. Szymon, który odziedziczył spory majątek szaleje z zakupami, Róża chudsza o kilkanaście kilogramów zakochana, Gucio obserwujący i trafnie komentujący wydarzenia. Co się stało, kto jest winny i dlaczego - to pytania na które uzyskamy odpowiedź. Lekka forma okraszona humorem, ciętymi ripostami bohaterów, mamy i romans i trupa.

eR_ | 2018-05-22
Przeczytana: 19 maja 2018

Gucio i jego ekipa sprawiają, że na kilka chwil znikam i przenoszę się do ich świata. Duża to zasługa psa i jego przemyśleń, a także bezgraniczna miłość jaką darzy swego pana. Dlatego z radością przyjąłem wiadomość o tym, że o to kolejny tom został wydany, a ja go mogę przeczytać. Nosi on tytuł"Strzały nad jeziorem".

Róża Kwiatkowska zostaje oskarżona o zamordowanie pewnego archeologa, który prowadził niezwykle interesujące badania podwodne. Sprawa jest skomplikowana, wina dziennikarki wydaje się być pewna, dlatego kobieta wzywa na pomoc swojego przyjaciela Szymona Solańskiego. Solański przybywa wraz z Guciem i rozpoczyna śledztwo. Przy okazji zauważa też znaczącą zmianę w wyglądzie Róży, co wywoła szereg zabawnych sytuacji. A kto jest mordercą? Zwłaszcza, że zamordowany miał kilku wrogów, łącznie z archeolożką kierującą konkurencyjną grupą badawczą. Przekonajcie się sami.

Podsumowując, każda część tego cyklu wywołuje na mojej twarzy uśmiech. Zwłaszcza przemyślenia Gucia i jego...

bractworozy | 2018-06-29
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Kolejna część przygód Szymona, Róży i kochanego Gucia.

Takiej eksplozji uczuć to ja się nie spodziewałam. I nie chodzi tu tylko o miłość, ale także o złość, nienawiść i foch ;)

Kiedy Róża zostaje oskarżona o morderstwo nie pozostaje jej nic innego jak prosić o pomoc Szymona. Odrestaurowany detektyw rusza czym prędzej do Barlinka gdzie przekonuje się jak cienka jest granica między miłością i nienawiścią oraz o tym, że małe miateczka także nie są wcale ostojami spokoju.

Nie mogę nie wspomnieć o Guciu i jego wspaniałym poczuciu humoru. Guciuniu kocham Cię za twoje spostrzeżenia!!!

Polecam gorąco!!!

Asia | 2018-05-18
Przeczytana: 12 maja 2018

Lubię komedie kryminalne tudzież kryminały komediowe. Lubię cięte riposty, nie pogardzę dobrym sarkazmem. Jednak tu czegoś mi zabrakło. Nie wiem może dlatego, że jestem mieszkanką powieściowej miejscowości, znam okolice i miejsca opisywane w książce i nijak mają się z rzeczywistością... Może dlatego że miałam okazję poznać autorkę osobiście i wywarła na mnie średnie wrażenie... Nie wiem. Jednak raczej nie sięgnie po inne książki z serii...

Drops_Książkowy | 2018-03-04

Strzały nad jeziorem – Marta Matyszczak

Bardzo cieszy mnie fakt, że pełen humoru, jeden z moich ulubionych literackich duetów powrócił! Z ogromną ciekawością przeczytałam trzecią część wyjątkowej serii „Kryminał pod psem”. Dlaczego wyjątkowej? Bo główny bohater to gadatliwy i bardzo inteligentny kundelek, który złoczyńcę, dosłownie i w przenośni, wyczuje na kilometr. Mam wrażenie, że sprawa, nad którą tym razem pracował w tej części, była najtrudniejszą w jego niełatwym psim życiu (no dobra, pracowali, Solański też coś działał 😉 ). Może dlatego, że dotyczy bliskiej jego (i nie tylko jego) sercu osoby?

Utrata kilogramów = utrata wolności

Była dziennikarka Róża Kwiatkowska, przyjaciółka psa Gucia i prywatnego detektywa Szymona Solańskiego, postanawia zadbać o swoje zdrowie i wyrusza na odchudzające wczasy. Kuracja zostaje brutalnie przerwana – kobieta zostaje oskarżona o morderstwo słynnego archeologa! Andrzej Siudek prowadził przełomowe badania w Jeziorze Barlineckim. Kto...

syl | 2018-07-30
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

No no no no, całkiem całkiem to było.

Od jakiegoś czasu często w reklamach wyskakiwały mi książki tej autorki. I choć lubię komedie kryminalne, to już przytłoczona i znudzona zalewem ciągle pojawiających się na rynku autorów tego gatunku, niezmiennie porównywanych do Joanny Chmielewskiej (które w rzeczywistości do niej mają się nijak), odpierałam myśl ich przeczytania.
Podchodziłam do tej książki jak pies do jeża, zaczynałam ją czytać chyba ze trzy razy, psiocząc pod nosem, że pewnie nic nowego tu nie przeczytam, A gdy ją czytając doszłam do momentu w którym pojawia się pies będący narratorem, to już definitywnie uznałam, że to nie dla mnie. I choć początek męczyłam, to czym dalej w las, tym było lepiej, ciekawiej i zabawniej. Aż w końcu przyszła myśl, że już dawno tak dobrej kryminalnej komedii nie czytałam!
I nie wierzę, że to mówię, ale to jest pierwsza autorka, która śmiało może dorównywać Joannie Chmielewskiej.

Muszę przyznać, że Marta Matyszczak ma poczucie humoru, który...

tree | 2018-03-24
Przeczytana: 24 marca 2018

Kiedy 4 tom? Bo już się nie mogę doczekać.
Uwielbiam!!!
Jeśli ma ktoś ochotę na niekontrolowane salwy szczerego śmiechu to to jest właśnie ta seria po którą trzeba sięgnąć.

PrzeCzytajka | 2018-01-11
Przeczytana: 07 stycznia 2018

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
„Strzały nad jeziorem” to trzeci tom z serii Kryminał pod Psem autorstwa Marty Matyszczak. Premiera wydawnicza książki planowana jest na 28 lutego 2018 roku - nie przegapcie tej daty!
A tymczasem macie okazję zapoznać się z poprzednimi przygodami rasowego kundla Gucia i detektywa Solańskiego, które znajdziecie w książce „Tajemnicza śmierć Marianny Biel” → recenzja :) oraz w „Zbrodnia nad urwiskiem” → recenzja.
Warto sięgnąć po wyżej wspominane przeze mnie pozycje tej młodej i utalentowanej autorki.
Ja cieszę się przeogromnie, że mam okazję czytać ją od początku, mam możliwość obserwacji jej zmieniającego się stylu pisania, który szlifuje, doskonali, to widać gołym okiem. O ile pierwsza i druga część serii były świetnie napisane, tak „Strzały nad jeziorem” to już zupełnie inna liga. Autorka pisze jeszcze lepiej, śmielej bawi się słownictwem, porównaniami i skojarzeniami. Czytanie jej to prawdziwa przyjemność.

„Gucio – kundel z urodzenia, pies zaczepno –...