Dzieci Ireny Sendlerowej

Okładka książki Dzieci Ireny Sendlerowej
Anna Mieszkowska Wydawnictwo: Muza reportaż
376 str. 6 godz. 16 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2009-09-01
Data 1. wyd. pol.:
2004-01-01
Liczba stron:
376
Czas czytania
6 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7495-766-3
Tagi:
irena sendler wojna II światowa Żydzi pomoc
Średnia ocen

                7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pisać. Rozmowy o książkach Piotr Ambroziewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Maciej Bernatt-Reszczyński, Artur Boratczuk, Jerzy Wojciech Borejsza, Natalia Budzyńska, Kamil Całus, Wojciech Chmielewski, Paweł Chojnacki, Daria Czarnecka, Małgorzata Czyńska, Rafał Dajbor, Piotr Dobrowolski, Krzysztof Drozdowski, Agnieszka Frączek, Piotr Gajdziński, Barbara Gawryluk, Dorota Hartwich, Wacław Holewiński, Marcin Jacoby, Andrzej Jankowski, Elżbieta Jodko-Kula, Grzegorz Kalinowski, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Marcin Kozioł, Joanna Kuciel-Frydryszak, Karolina Kuszyk, Cezary Łazarewicz, Magda Louis, Marcin Ludwicki, Nina Majewska-Brown, Agata Maksimowska, Ewa Małkowska-Bieniek, Anna Mateja, Anna Mieszkowska, Anna Milewska, Katarzyna Miller, Krystyna Mirek, Jarosław Molenda, Ewa Ornacka, Adam Pękalski, Jan Krzysztof Piasecki, Renata Piątkowska, Krzysztof Potaczała, Małgorzata Rejmer, Alek Rogoziński, Zbigniew Rokita, Dominik Rutkowski, Beata Sabała-Zielińska, Anna Sakowicz, Andrzej Skalimowski, Małgorzata Strzałkowska, Justyna Suchecka, Mariusz Surosz, Anna Synoradzka-Demadre, Piotr Szarota, Joanna Szyndler, Anna Tomiak, Mariusz Urbanek, Wojciech Widłak, Violetta Wiernicka, Marcin Wilk, Janusz Leon Wiśniewski, Mirosław Wlekły, Daniel Wyszogrodzki, Andrzej Zbrożek, Robert Ziębiński, Bartosz Żurawiecki
Ocena 7,1
Pisać. Rozmowy... Piotr Ambroziewicz,...
Okładka książki Modlińska 257 : miejsce magiczne Anna Mieszkowska, Bartłomiej Włodkowski
Ocena 7,3
Modlińska 257 ... Anna Mieszkowska, B...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki I była miłość w getcie Marek Edelman, Paula Sawicka
Ocena 7,0
I była miłość ... Marek Edelman, Paul...
Okładka książki Wojna Klary Stephen Glantz, Clara Kramer
Ocena 8,0
Wojna Klary Stephen Glantz, Cla...
Okładka książki Marzenia i tajemnice Piotr Adamowicz, Danuta Wałęsa
Ocena 6,0
Marzenia i taj... Piotr Adamowicz, Da...

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
833 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
185
184

Na półkach:

O Irenie Sendler zrobiło się głośno dopiero na początku XXI wieku, za sprawą kilku amerykańskich uczennic. Postanowiły one napisać kilkuminutową sztukę teatralną pt. Holocaust. Życie w słoiku. Główną bohaterką tego przedstawienia była właśnie postać pani Ireny. Wraz z przyjazdem dziewcząt do Polski nagle media zaczęły przypominać sobie o tej niezwykłej kobiecie.

Książka, o której mowa, opowiada o życiu pani Ireny. Utwór ten w całości oparty jest na faktach. Każda historia przedstawiona na jego łamach jest w pełni autentyczna. Głównym punktem wspomnień jest getto warszawskie, stolica podzielona na część żydowską i aryjską. Pomoc Żydom stała się dla I. Sendler naturalnym odruchem serca.

Kobieta ta, z pomocą wielu zaufanych osób, narażając życie organizowała pomoc nie tylko dla żydowskich dzieci, ale również dla młodzieży oraz dorosłych. To dzięki niej i ludziom jej pokroju zostało uratowanych ok. 2500 istnień. Niektórzy spośród ocalałych przekazują swoje świadectwo na łamach tej książki, dziękując tym samym swej wybawicielce.

Sama Irena Sendler, nie widzi w swych czynach nic wyjątkowego. W końcu w życiu trzeba czynić DOBRO - to jej dewiza i każdemu ją przekazuje. W jednym z wywiadów powiedziała, że: "(...) w życiu człowieka (...) najważniejsze (...): - Miłość, tolerancja i pokora.".


Tego i my się trzymajmy. Zachęcam wszystkich do lektury. Pozwala ona lepiej zrozumieć, co kierowało ludźmi w tamtych czasach - czasach Zagłady. Jak kruche było życie i jednocześnie jak wiele ludzie byli w stanie znieść byle tylko przysłużyć się szczytnemu celowi.

O Irenie Sendler zrobiło się głośno dopiero na początku XXI wieku, za sprawą kilku amerykańskich uczennic. Postanowiły one napisać kilkuminutową sztukę teatralną pt. Holocaust. Życie w słoiku. Główną bohaterką tego przedstawienia była właśnie postać pani Ireny. Wraz z przyjazdem dziewcząt do Polski nagle media zaczęły przypominać sobie o tej niezwykłej kobiecie.

...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 450
  • Przeczytane
    1 179
  • Posiadam
    236
  • Ulubione
    36
  • Teraz czytam
    27
  • Chcę w prezencie
    21
  • II wojna światowa
    14
  • Historia
    13
  • 2013
    12
  • 2012
    11

Cytaty

Więcej
Anna Mieszkowska Dzieci Ireny Sendlerowej Zobacz więcej
Anna Mieszkowska Dzieci Ireny Sendlerowej Zobacz więcej
Anna Mieszkowska Dzieci Ireny Sendlerowej Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także