Coaching (2017)

Okładka książki Coaching (2017) Jenny Rogers
Okładka książki Coaching (2017)
Jenny Rogers Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) poradniki
poradniki
Coaching Skills: The definitive guide to being a coach
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2017-11-10
2017-11-10
Katarzyna Konarowska, Dorota Porażka
coaching rozwój szkolenia coach trener szkoleniowiec mentoring

Okładka książki Tantra sztuka świadomego kochania Caroline Muir, Charles Muir
Tantra sztuka ... Caroline Muir, Char...
Okładka książki Siedem zasad udanego małżeństwa John M. Gottman, Nan Silver
Siedem zasad u... John M. Gottman, Na...
Okładka książki Kłamstwa o miłości Katie Byron, Michael Katz
Kłamstwa o mił... Katie Byron, Michae...
Okładka książki Sztuka szczęścia. Poradnik życia Howard C. Cutler, Dalajlama XIV
Sztuka szczęśc... Howard C. Cutler, D...

Kapitalna książka która towarzyszyła mi w trakcie szkoleń coachingowych. Bardzo sobie cenię drugie wydanie tej książki w języku polskim zawierające wiedzę z zakresu neurobiologii i zagadnienie dotyczące prowadzenia coachingu z osobami, które przeżyły traumę:-)

Jestem pełna podziwu jak ta książka została napisana, pełna szczerości i wiadomości. W bardzo wyczerpujący sposób przedstawia czym jest coaching i wszystkie fazy coachingu, daje mnóstwo wskazówek, wyjaśnień i przykładów, wyjaśnia na co coach powinien zwrócić uwagę podczas pracy z klientem jak i z samym sobą, oraz na jakie pułapki coach może trafić podczas wykonywania zawodu. Oczywiście książka nie zastąpi szkolenia ani nie spowoduje, że człowiek po jej przeczytaniu będzie mógł siebie nazwać coachem, mówię o tym, ponieważ takie przypadki się zdarzają. Moim zdaniem książka przedstawia coaching jak i pomaga poukładać już posiadane informacje, przy tym poruszając liczne tematy zachęcając do dalszej nauki i rozwoju.

Książka wydaje mi się dobra na początek. Daje ogólny zarys tego czym jest coaching, jak wygląda relacja pomiędzy coachem a klientem, daje wskazówki jak rozmawiać i czego się wystrzegać. Dodatkowym plusem jest to, że wiele opisanych sytuacji jest opartych na przykładach.

Podstawa dla coacha, bez tego ani rusz!

Podstawa dla coacha, bez tego ani rusz!

Bardzo dobra książka dla początkujących coachów. Zawiera zarówno informacje na temat filozofii coachingu, jak i metodologii. Narzędzia opisane klarownie, z uwzględnieniem ich celów. Sama autorka chętnie pisze o swoich doświadczeniach, ostrzega przed popularnymi błędami, zaraża swoim entuzjazmem. Jednocześnie wydaje się być "trzeźwa" w swoim podejściu, nastawiona na cele klienta, odpowiedzialna za etyczną stronę swojej pracy. Kupuję taki coaching.

Książek o coachingu jest ostatnio całe zatrzęsienie. Jednak z tego nawału rozmaitości polecam akurat tą pozycję.

Dlaczego? Ano dlatego że jest napisana jasno i zrozumiale; zawiera przykłady i ćwiczenia. Ponadto autorka jest znanym autorytetem w tej dziedzinie i co najważniejsze praktykiem.

Świetna książka dla początkujących coachów!

Świetna książka dla początkujących coachów!

Warto od niej zacząć przygodę z coachingiem.

Warto od niej zacząć przygodę z coachingiem.

Bardzo dobry fundament. W książce autorka opisała najważniejsze kwestie w coachingu. Potwierdziła, że bez dobrej intucji nie sposób efektywnie wykonywać tego zawodu.

Bardzo dobra książka. Dużo wiedzy podanej w przystępny sposób. Czyta się jak beletrystykę!

• Coaching
  • Psychologia
  • Rozwój osobisty
  • Rozwojowe

Dodaj cytat z książki Coaching (2017)