Ich obietnice

Cykl: Dziewczyna spotyka księcia (tom 1) | Seria: Romans Historyczny [Amber]
Wydawnictwo: Amber
The Duchess Deal
Aniołek

Książę Ashbury wrócił z wojny z ranami na ciele i duszy. Odsunął się od świata, zamknął w swym londyńskim pałacu. Lecz rodowy obowiązek nakazuje mu zapewnić ciągłość rodu. A zatem książę potrzebuje żony. I oto w jego bibliotece pojawia się Emma Gladstone… ubrana w ślubną suknię. Emma, mistrzyni krawiectwa, jest młoda, ale odebrała już od życia kilka trudnych lekcji. Książęta są tylko w...

Emma, mistrzyni krawiectwa, jest młoda, ale odebrała już od życia kilka trudnych lekcji. Książęta są tylko w bajkach. A dobre wróżki, jeżeli nawet istnieją, omijają ją starannie. Dziewczyna może liczyć tylko na siebie. I dlatego Emma przychodzi do księcia po zwrot pieniędzy za suknię uszytą dla jego narzeczonej. Jego byłej narzeczonej...
Nieoczekiwanie książę proponuje Emmie małżeństwo. Ale stawia cztery osobliwe warunki.
Emma przyjmuje propozycję… Ale stawia własne warunki.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Chodząca-Parodia | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018

Ile razy w książkach pojawia się przystojny książę, który rozpala serca bohaterek oraz czytelniczek? A ile razy pojawia się książę z licznymi bliznami na ciele, który wywołuje obrzydzenie i poruszenie wśród ludzi? Słucham? Szpetny książę? Tak, takie rzeczy się zdarzają! I znajdziecie to właśnie powieści "Ich obietnice" Tessy Dare.

Pomysł na fabułę jak dla mnie niebanalny. Krawcowa, Emma Gladstone, przychodzi do księcia Ashbury'ego ubrana w suknię ślubną jego byłej narzeczonej i żąda od niego zwrotu pieniędzy za jej uszycie. Ten z kolei, proponuje jej małżeństwo i ustala pewne warunki.

Podobały mi się wymiany zdań między głównymi bohaterami- książka dzięki nim była zabawna. Dodatkowo byłam zadowolona z tego, jak potraktowano motyw brzydoty: jakie uczucia, emocje i wątpliwości wywołuje u głównych zainteresowanych oraz reakcje ludzi z zewnątrz. To, jak Tessa Dare przedstawiła rozwijające się uczucie i wychodzenie ze swojej skorupy, było emocjonujące.

"Ich obietnice" miały...

Montgomerry | 2018-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

Kpiarski ton - na tak, uwspółcześnienie dialogów i zachowań - na nie.

Gilbertwedel | 2018-03-05
Przeczytana: 04 marca 2018

Bardzo mi się ta książka podobała. Bawiły mnie zwłaszcza relacje głównych bohaterów, ich rozmowy, żarty i śmieszne przezwiska. Jeśli ktoś lubi motyw Pięknej i bestii lub małżeństwa z rozsądku, to myślę, że ta książka przypadnie mu do gustu. Mam jedynie zastrzeżenie do tego, że autorka kompletnie rozminęła się z realiami epoki. Ci bohaterowie idealnie pasowaliby do książki współczesnej, ale to akurat standard u Tessy Dare i można było się tego spodziewać.

Monika Szulc | 2018-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Książe Ashbury wrócił z wojny z ciężkimi obrażeniami. Zaszył się w pięknym pałacu i pogrąża się w coraz to większej samotności i rozpaczy. Liczne blizny, zerwane zaręczyny i obowiązek, bo pomimo przeciwności losu, musi zapewnić ciągłość rodu. Emma pewnego dnia zjawia się w biurze księcia ubrane w okropną suknie ślubną i żąda zapłaty z nią. Hmmmm…. Dziewczyna? Jest! Suknia? Jest! Książe wykorzystuję okazję i składa Emmie propozycję nie do odrzucenia. Czy taki związek może się udać?

Tessa Dare od dziś jest moją mistrzynią romansu historycznego! Całkowicie mnie oczarowała!

Bohaterowie to nie żadne papierowe postaci, a pełni życia i pragnień ludzie. Ash w głębi serca jest dobry i został bardzo zraniony. Natarczywe spojrzenia i odtrącenie przez narzeczoną pozostawiło po sobie ślad. Rany na duszy są o wiele bardziej bolesne, a uleczenie ich wymaga większego wysiłku. Emma jest odważna i niezależna. W młodości przekonała się, że nie należy ufać mężczyzną, a mimo to potrafi przełamać...

Barbara J-C | 2018-02-06
Przeczytana: 16 lutego 2018

Chcesz poczuć się jak księżniczka i zagościć w pięknej bajce? Wczytaj się w tekst i przenieś się w wyjątkowe czasy. @bjcczyta

Z zapartym tchem czekałam na kolejną książkę serii Zamki szczęśliwej miłości. A na następną, czekam z jeszcze większą niecierpliwością. Książka Ich obietnice z pewnością nie zawiedzie czytelnika, a jeżeli marzycie o tym, aby poczuć się jak księżniczka na zamku, to Romantyczny książę wprowadzi klimat, a druga propozycja zaspokoi te pragnienie w pełni. Piękne balowe suknie, wielka posiadłość i bogactwo to rzeczy, które na pewno znajdziecie w tej książce. Jak wiecie z poprzedniej recenzji, za pierwszym razem bardzo sceptycznie podeszłam do książki. Historyczny romans - w ogóle do mnie nie przemawiał. Jednak po przeczytaniu książki nie umiałam się doczekać następnej publikacji z tej serii, a teraz to uczucie jest jeszcze bardziej wzmożone - chcę zdecydowanie więcej!

Całość na blogu:...

karola200994 | 2018-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Bardzo dobry romans historyczny. Najmocniejszym punktem książki są główni bohaterowie- Emma i jej Serdelek (wszystkie przezwiska nadawane Ashowi były nad wyraz zabawne i powodowały uśmiech na twarzy).
Zazwyczaj pisząc romanse autorki popełniają błąd, w wyniku którego przynajmniej jedna z głównych postaci: zniechęca, irytuje lub jest po prostu głupia, tutaj postacie są trafione w punkt. Trudno mi określić kogo lubię bardziej, Emmę o wielkim sercu i poczuciu humoru, czy zgryźliwego, poranionego...ale czułego i troskliwego Asha.
Książkę zaliczam do kategorii: szybko zapomnieć treść, żeby przeczytać jeszcze raz! Szczerze polecam :)

Rege | 2018-07-06

Dla samych zabawnych dialogów i przekleństwa warto ten romans przeczytać.

HomemadeDynamite | 2018-04-05

Typowa Tessa Dare. Miło było przeczytać, doceniam nawiązania kulturowe.

Maquarella | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018