Ich obietnice

Okładka książki Ich obietnice Tessa Dare
Okładka książki Ich obietnice
Tessa Dare Wydawnictwo: Amber Cykl: Dziewczyna spotyka księcia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dziewczyna spotyka księcia (tom 1)
The Duchess Deal
Amber
2018-02-22
2018-02-22
Katarzyna Przybyś-Preiskorn
książę wojna cierpienie rany propozycja romans małżeństwo warunki uczucia

Hmmm... Książka choć lekkiego pióra to naprawdę bardzo przyjemna. Wzbudziła we mnie nutę ekscytacji, wybudziła z książkowego marazmu. Chyba potrzebowałam takiego lekkiego otępiacza aby uwolnić głowę z ciężkich myśli. Polecam:)

Jedna z lepszych tej autorki, przynajmniej moim zdaniem. Masa humoru w dialogach i w zakrętach fabuły, sporo namiętności, a przy tym bardzo dobrze pokazane psychologicznie postacie głównych bohaterów, co nie zawsze jest takie łatwe i oczywiste. Po prostu polubiłam Asha i Emmę!

W korowodzie autorek romansów historycznych Tessa Dare zdecydowanie się wyróżnia. Jej książki pisane są z dystansem, z dużą dozą absurdalnego humoru i romantyzmu- w niezbyt słodkim, raczej pieprznym wydaniu. Osobiście uwielbiam tego typu opowieści.

"Ich obietnice" uwodzą czytelnika od pierwszych stron. Świetnie napisani bohaterowie, bawiące do łez dialogi i niezwykła chemia między Emmą i Ashem- ja przepadłam i chcę więcej!

Gorąco polecam! Jeśli szukacie czegoś lekkiego na długie jesienne wieczory.. powieści, która wywoła niejeden rumieniec i uśmiech- trafiliście idealnie :)

Przepadłam przy tej książce i wiem, że obecnie będę w bibliotece szukać książek właśnie tej autorki. Tylko czy jest sens je wypożyczać czy powinnam od razu zacząć je kupować?

Ich obietnice miało w sobie wszystko czego oczekiwałabym o książce z romansem drugiej szansy. Bohaterowie, którzy byli w przeszłości zranieni ale znaleźli drogę do siebie. Rozbudowane motywacje i charaktery zarówno Asha jak i Emmy. Niepewność i wątpliwości.

Miłym dodatkiem były działające na wyobraźnie, cudownie opisane sceny miłosne. Erotyczne ale nie w przesadzony sposób.

Uwielbiam tę książkę. Szybko skradła moje serce. Polecam. Nie tylko do przeczytania ale także do posiadania w swojej prywatnej biblioteczce.

Typowy romans, ale pełen humoru. Polecam na dzisiejsze czasy.

Typowy romans, ale pełen humoru. Polecam na dzisiejsze czasy.

Uff jak mi ulżyło, myślałam , że przestałam lubić romanse historyczne ale na szczęście trafiłam na ten. To prawda, trochę odbiega od formatu, głównie z powodu bezpośredniości bohaterów ale niech tam. Historia świetna, poraniony na ciele i duszy, namiętny książe i skrzywdzona krawcowa, trafili na siebie (jakie zabawne i przekorne jest ich pierwsze spotkanie) i wpadli w sidła miłości mimo woli. Dużo humoru, który uwielbiam w romansach, pikantnych scen też dużo i w to wszystko zręcznie wplecione uczucia i wzruszenia. Świetna, świetna, świetna. Wreszcie wpadłam w historię po uszy, przeczytałam jednym tchem. Dziękuję Tesso Dare.

To druga książka tej autorki. Wcześniejszej kompletnie nie pamiętam, ale widzę na LC, że ocena była średnia. W przypadku tej jest zdecydowanie lepiej :)
Co mi się podobało? Prawie wszystko.
Przede wszystkim motyw książki. Kocham motyw "Pięknej i Bestii". Uwielbiam bohaterów poranionych na ciele i duszy, którzy, według siebie samych, nie zasługują na miłość i szczęście. Ale w głębi duszy pragną właśnie tego - kochać i być kochanym za to kim są, a nie jak wyglądają.
Ash jest tego najlepszym przykładem. I właściwie nie ma się co dziwić biorąc pod uwagę to, jak go potraktowała była narzeczona. Emma jest dla niego świetną partnerką. Również doświadczona przez życie, ale dzięki swojej pracy, wie jak wydobyć z ludzi to, co najlepsze, a ukryć jakieś mankamenty. Podobała mi się bardzo ich relacja i rozwijające się uczucie. No i te wszystkie czułe przezwiska. Były genialne. Oboje są tak wykreowani, że nie da się ich nie polubić i im nie kibicować.
Poza głównymi bohaterami podobali mi się też chyba wszyscy bohaterowie drugoplanowi z Khanem i Penny na czele.

To, do czego mogłabym się przyczepiać to przede wszystkim zbyt współczesny język (ale nie wiem, czy to wina naszego tłumaczenia czy oryginału). Czasami mnie to raziło i przez to książka trochę straciła ten historyczny rys.
No i korekta. Ilość błędów, które wyłapałam była straszna. I wiem, że to nie wina autorów, ale niestety takie rzeczy bardzo i przeszkadzają i rozpraszają.

To jest zdecydowanie to, co tygryski lubią najbardziej i czego teraz potrzebowałam. Widzę, że następne części są o Alex i Penny i myślę, że chętnie po nie sięgnę.

Co mi się podobało? Prawie wszystko.

To już druga książka tej autorki, która całkowicie nie przypadła mi do gustu. Za bardzo uwspółcześniona. Zachowania bohaterów oraz dialogi w ogóle nie pasowały do danej epoki. Jako, że uwielbiam romanse historyczne, bardzo mnie to raziło. Jako komedia też nie zrobiła na mnie wrażenia. Dialogi, które miały być zabawne dla mnie były infantylne. I te wymyślanie głupawych przezwisk... Szkoda, że po tak długiej przerwie od tego gatunku, trafiłam na taką pomyłkę.

"Ich obietnice" była kolejną przyjemną książką autorstwa Tessy Dare.

Historia skupia się na Emmie, która została porzucona przez ojca w młodym wieku, po tym jak przyłapał ją na stracie reputacji, i żyje teraz samotnie w Londynie jako krawcowa. Zbieg wydarzeń sprawia, że nawiązuje umowę z księciem Ashbury, aby zostać jego żoną i pomóc mu zdobyć dziedzica. Choć Emmie nie do końca podoba się ten pomysł, to pragnie zrealizować go, aby pomóc swojej przyjaciółce.

Brzmi dość typowo i do tego naiwnie, ale muszę przyznać, że była to wciągająca i przyjemna lektura. Z pewnością idealna na chwilę relaksu lub odskoczni od innych lektur, które wymagają ode mnie znacznie większego wysilenia umysłu. Bohaterowie byli interesujący - Emma choć pochodziła ze szlachty, to lubiła ciężko pracować i była pełna dobrego serca oraz namiętności. Ash zaś pokryty bliznami wojennymi był nieco zrzędliwy, ale skrywał w sobie opiekuńczą i czułą naturę.

Mogę też dodać, że cała fabuła była dość przewidywalna i zawierała sporo namiętnych scen pomiędzy dwójką głównych bohaterów... Ale w jakiś sposób wciągnęła mnie i naprawdę sprawiła przyjemność. Dodam, że nawet raz mnie rozbawiła, ale tak pozytywnie. Nie wywołała też u mnie rozdrażnienia czy przewracania oczami, a na dodatek miała w sobie nieco morału (dotyczącego traktowania kobiet i pozamałżeńskich ciąż). Czego nie spodziewałabym się po takiej historii, ale to naprawdę miłe zaskoczenie.

"Ich obietnice" była kolejną przyjemną książką autorstwa Tessy Dare.

"Ich obietnice" to moja druga przeczytana książka tej autorki i muszę przyznać, że naprawdę świetnie się bawiłam, jak przy książkach Julie Garwood ❤️ już od pierwszych stron wciąga, bawi, jest tak z pazurem ❤️ Ciekawe co jeszcze mnie czeka :D

• Romans historyczny
  • Romans