Jak mądrze kupić mieszkanie, dom lub działkę. Poradnik praktyków

Wydawnictwo: Onepress
poradniki
Symonides

Po wielu latach pomieszkiwania u rodziców, tułania się po wynajętych lokalach albo rezydowania w ciasnym metrażu nadszedł ten moment. Kupujesz coś własnego! Coś większego! Mieszkanie! Dom! Działkę, na której ten dom powstanie! Decyzja zapadła, teraz nadchodzi czas realizacji. Wbrew pozorom sprawa nie jest taka prosta. Nie wystarczy zarejestrować się w okolicznych biurach nieruchomości i zgłaszać na każde wezwanie agenta. Współpraca z profesjonalistami nie jest oczywiście złym pomysłem, ale równolegle można też szukać samemu, zwiększając szanse na korzystny zakup wymarzonej własności.

By tak się stało, należy dobrze przygotować się do tego zakupu.

Agata i Bartosz Danowscy od kilku lat konsekwentnie inwestują w nieruchomości. W tym czasie zdobyli sporą praktyczną wiedzę o tym rynku i nauczyli się na nim sprawnie poruszać. Ich książka to praktyczna instrukcja procesu kupna dla kupującego. Dowiesz się z niej m.in., jakie są typy nieruchomości z prawnego punktu widzenia. Poznasz zalety rynku pierwotnego i wtórnego. Upewnisz się, czy znasz wszystkie miejsca, w których należy szukać wymarzonych czterech kątów, i zyskasz wiedzę o tym, na co zwracać uwagę przy odwiedzaniu potencjalnych lokalizacji. Przygotujesz się do negocjacji cenowych, załatwiania kwestii formalnych, podatkowych i prawnych. Dowiesz się także, jakie są prawa i obowiązki nabywcy w procesie przekazywania nieruchomości.

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: Internet

Medgarb | 2018-06-06
Przeczytana: maj 2018

Jak dla mnie książka to zbiór bardzo przydatnej wiedzy i wskazówek, poleciłabym szczególnie osobom chcącym kupić nieruchomość nie zajmującymi się nieruchomościami lub tym, którzy zaczynają się uczyć w tym zakresie. Książka jest krótka i na temat. Jestem pewna,że przeciętny Kowalski chcący kupić np. mieszkanie nie podjął by wielu działań zabezpieczających go przed ryzykiem, czytając książkę uświadomiłam sobie na ile rzeczy nie zwróciłabym prawdopodobnie uwagi - i mam tu na myśli nie głęboką analizę centymetr po centymetrze a działania w zakresie podstawowych ogólnych oględzin takiej nieruchomości.

Symonides | 2018-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2018