Lisse

Książka omawia specyfikę kilku rodzajów romansów. Wywodzą się one "z różnych sfer" w pewnej mierze dlatego, że ich akcja rozgrywa się w rozmaitych kręgach społecznych. Z nieco "różnych sfer" pochodzą także sposoby podejścia do romansów przez autorki tego tomu. Jest to z jednej strony szczegółowa analiza wybranych ich odmian, z którą mamy do czynienia w tekstach Joanny Pyszny poświęconych "romansom hollywoodzkim" i polskim naśladownictwom światowego bestsellera "Dziennik Bridget Jones", z drugiej zaś - widoczna w przedstawieniu przez drugą autorkę historii romansu oraz aksjologii harlekinów - dążność do uzyskania syntezy. Te dwie metody podejścia do utworów, będących przedmiotem niniejszej książki, jednak się spotykają i uzupełniają, zwłaszcza wówczas, gdy autorki tomu mówią o charakterystycznych dla tych utworów stereotypach, zmierzając w stronę możliwie pełnego ich opisu.

źródło opisu: www.wuwr.com.pl

źródło okładki: Internet