Royce Rolls

2018-02-15
2018-02-15
Katarzyna Rosłan

1996

Masakra meczylam się z nią aż 4dni ciekawej zrobiło się kolo100strony ale nie porywająco, bardzo mi się dluzyla ta książkę

Ig: herbacianazaczytana

,,Royce Rolls” czyli bardzo przyjemna książka dla fanów młodzieżówek. Chcecie poznać kulisy rodziny celebrytów z Hollywood? Jeśli odpowiedź brzmi "tak" to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Bardzo podoba mi się stopniowa zmiana samych bohaterów jak i relacji między nimi. Jedyne co mam do zarzucenia tej książce to niby "śmieszne" komentarze Drika, które są zawarte w przypisach. Samą lekturę polecam przeczytać, po jakiejś serii książek, gdyż jest miła i lekka w czytaniu.

Ig: herbacianazaczytana

Lekka, całkiem przyjemna książka, którą szybko się czyta, bo można dużo tekstu migiem przelecieć wzrokiem i nic nas nie ominie tak naprawdę, czuć klimat Kalifornii zdecydowanie, jednak sam świat przedstawiony wraz z bohaterami wydają mi się trochę papierowi. Fabuła jest raczej przeciętna i całkiem przewidywalna, choć przyznam, że były momenty, w które mnie zaskoczyły. Można coś z tej książki wynieść, ale sądzę, że jest to pozycja raczej dla młodszej młodzieży w wieku 14-16 lat. Warta wypróbowania moim zdaniem :)

Bardzo fajna, lekka książka. Na samym poczatku wydawała mi sie bardzo płytka ale im dużej czytalam tym bardziej bylam ciekawa co bedzie dalej. Nie jest to moze szczyt literatury ale jak na książkę skierowaną do młodzieży to jest naprawde fajna. Zdecydowanie moge polecić.

Skusiłam się na tę książkę ze względu na ciekawą fabułę. Reality show znanej rodziny od środka, a wszystko w iście młodzieżowym stylu- tego jeszcze nie czytałam. Dlatego trochę od tej książki oczekiwałam i pewnie dlatego się rozczarowałam.

Początek był słaby. Nie mogłam polubić stylu pisania, a zwłaszcza dość specyficznych rozdziałów. Nie rozumiałam sensu przypisów, które wyglądały jak notatki od reżysera- nie przekonywało mnie to.

Bohaterzy są wkurzający, a całość jest dość nudna. Wszystko zmienia się jakoś w połowie, kiedy to otrzymujemy spisek oraz tajemnicę. Wtedy w końcu się zaciekawiłam.

Momentami schemat goni schemat, jednak coś w sobie ma ta pozycja, co sprawiło, że miło mi się ją czytało. Nic wybitnego- do przeczytania na jeden raz. Szczególnie polecam młodszym czytelnikom.

Jeżeli jesteś ciekaw jak wygląda życie jednej z najsławniejszej rodziny? Jak wyglądają nagrania do reality show od kuchni? Co trzeba zrobić, aby zyskać kontrakt na kolejne sezony nagrań? Mimo, że książka jest bardzo przewidywalna, ale można ją przeczytać nawet dla przyjemności. Autorka dobrze wykreowała postacie, ale po przeczytaniu tej książki nadal nie wiem, dlaczego Mercedes tak nagle z osoby, która nie okazuje uczuć zmieniła się troskliwą mamę. Podsumowując można przeczytać tą książkę bardziej dla przyjemności, niż po to aby szukać w niej nieprzewidywalności czy nagłych zwrotów akcji.

Zabawna, przyjemna i inna. Takiej książki jeszcze nie czytałam. Książka składa się z artykułów, e-maili, scenariuszy odcinków oraz zwykłych rozdziałów. Od początku nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi a całość wyjaśnia się na końcu. I mimo, ze książka jest nieźle popaprana i wiele osób mogło jej nie zrozumieć to ja ją lubię. Za humor i wyśmiewanie reality-show. Za popaprane relacje rodziny Royce Rolls. Za niezrozumiałe uwagi i odnośniki na stronach. Za niewyjaśnione sytuacje, które później okazują się wyjaśnione. A najbardziej lubię te książkę za przekaz. Bowiem kiedy już się ogarnie cały ten bałagan ukazuje nam się piękny i mądry przekaz. Nie ważne jaki/jaka jesteś, zawsze są ludzie, którzy cię kochają i wspierają. Rodzina zawsze jest z tobą i jest najważniejsza na świecie. Nie warto udawać tego kim się nie jest, bo prawda i tak wyjdzie na jaw. Nie warto wierzyć we wszystko co mówią media, bo w 90% to kłamstwa. Nie warto robić rzeczy, których się nie chce robić. Żyjmy tak jak chcemy i róbmy co nam się żywnie podoba. Bo życie jest tylko i jedno i jest nasze, niczyje inne.

Nie doczytałam do końca, stanęłam gdzieś w połowie.
Myślałam, że to będą takie trochę Kardashianki, ale... no tak nie było. Fabuła jeszcze okej, natomiast styl pisania autorki jest na słabym poziomie. By wiedzieć jak kończy się "Royce Rolls" polecam Wam przejrzenie sobie książki i wyciągnięcie najważniejszych informacji. To naprawdę pomaga.

Nie doczytałam do końca, stanęłam gdzieś w połowie.

Świat reality show nie jest taki jak się wydaję. Rodzina Royce Rolls tak na prawdę nie ma swojego życia. Żyją zgodnie ze scenariuszem ich rodzinnego show dzięki któremu zyskali sławę i popularność. Rodzeństwo Porshe, Maybach i Bentley mają dosyć takiego życia i cieszą się z faktu, że ich program traci popularność jednak nie można tego powiedzieć o ich matce Mercedes. Mercedes próbuję odzyskać dawną popularność. Co z tego wyniknie i co na to reszta rodziny Royce Rolls? Rodzina ma problemy z którymi musi sobie poradzić i których nie możne już bagatelizować.

To, co na pewno stwierdzam po przeczytaniu tej książki to na pewno to, że najlepsza to ona nie była. Nie była aż tak śmieszna ani ciekawa jak myślałam, że będzie. Trochę niepotrzebnie straciłam na nią czas. Teksty, które prawdopodobnie miały być śmieszne, według mnie nie zawsze były, dopiero sama końcówka historii jakoś bardziej mnie zainteresowała. Może nie męczyłam się z jej przeczytaniem, ale jednak się zawiodłam. Myślałam, że będzie napisane to trochę lepiej, bo sama fabuła naprawdę mnie do siebie przekonała, no ale nie było tak jak oczekiwałam. Nie da się o niej napisać więcej, bo czuję, że ta książka tak naprawdę na to nie zasługuje.

• Literatura młodzieżowa

Margaret Stohl Royce Rolls Zobacz więcej